Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ...........niepewna...........

TABLETKI - mój pierwszy raz

Polecane posty

Gość ...........niepewna...........

Witam, nigdy nie brałam tabletek anty. Teraz wybieram się do lekarza, ponieważ zamierzam zacząć. Dodatkowo mam jeszcze taką motywację, że niedługo wyjeżdżam w końcu na urlop i wypada mi wtedy okres, więc chciałabym go przesunąć na cza po powrocie. Ponieważ nie mam doświadczenia w tym temacie, to może byście napisały, czy wszystkie tabletki można przyjmować w takim celu? Wiem, że dobiera je i tak lekarz, ale chciałabym mieć jakąkolwiek orientację. A w związku z doborem - czy lekarz koniecznie musi przeprowadzić badanie? Czy można dobrać lek tylko na podstawie wywiadu? Wiem, że zawsze dobrze się przebadać, ale nie mam przyjemnych doświadczeń z tym związanych i w miarę możliwości wolałabym tego uniknąć na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepiej zrobić badania i wtedy dobrać pigułki a nie próbować w ciemno - to nie witaminy... Ale czy dla przesunięcia okresu na czas urlopu warto się z nimi zaczynać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry lekarz powinien najpierw zrobić ci badania i na ich podstawia dobrać tabletki. Przede wszystkim zaś musi wykluczyć ciążę, co zwykle łączy się z badaniem. Ale nasi lekarze mają to zwykle głęboko, więc pewnie dostaniesz jakieś na, za przeproszeniem tzw "odpier...l się". Ja radziłabym ci znaleźć dobrego, prywatnego lekarza i sie najpierw przebadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co żeby równo schodzil?
Lekarz mi nie zrobil zadnych badan, nic. Meczyłam sie rok z dobieraniem dobrych tabletek, przytyłam 10 kg, piersi spuchly mi o 2 rozmiary ;/ 0 ochoty na seks, dobrze sie zastanow czy je chcesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
Wybieram się do przychodni prywatnej, gdzie mam wykupiony jakiś tam pakiet przez pracodawcę. Więc nie na NFZ. Nie zaczynam tylko na urlop, generalnie o tym myślę już od dłuższego czasu, natomiast z powodu wcześniejszych nieprzyjemnych doświadczeń nie mogłam się jakoś zebrać... A teraz mam dodatkową motywację, bo nie chcę połowy wyczekiwanego urlopu mieć zmarnowanego :/ W ciąży na pewno nie jestem ;) Jakie w takim razie badania powinien zrobić lekarz w celu dobrania tabsów?? Znaleźć dobrego lekarza - łatwo powiedzieć... A skąd pewność, że akurat do dobrego się idzie...? Niby czytałam trochę wypowiedzi na forum o różnych lekarzach, ale o tym, który mnie źle potraktował też znalazłam sporo i to głównie pozytywnych opinii, więc to nie jest tak o po prostu trafić na tego dobrego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co żeby równo schodzil?
Ja właśnie byłam u prywatnego, za wizyte dalam 80zł i badan nie zrobił. popytaj ktory w twojej miejscowosci jest dobry i wykonuje badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
Ja wiem, że Wam się to wydaje dziwne, ale ja właśnie w tej chwili nie chcę badań... Nie naskakujcie na mnie - każdy ma jakieś swoje motywy działania... Ja wiem, że przy doborze wskazane byłoby je zrobić, ale pytam, czy jest KONIECZNE i czy bez niego lekarz nie przepisze mi recepty. Badania zrobię, ale chwilowo i tak mam stresujący etap, a w moim przypadku wizyta u gina i badanie to jest dodaktowy mega stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha, to nie nie jest to
konieczne, z tym ze mozesz mniec pozniej zle dobrane i tak jak kolezanka wyzej mozesz spuchnac. Jak niechcesz badan idz do panstwowego lekarza bo watpi zeby wielu prywatnych dawalo je bez badan... mi np wszystkie zrobil i byl to lekarz prywatny ktory niechcial mi ich dac bez zrobienia cytologii gdzie na wynik czekalam prawie miesiac i dopiero po tym czasie dobrał mi tabsy. Miałam jeszcez pobierana krew, wymaz, badania na watrobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie
mam pytanie masz moze zylaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
Nie mam żylaków. I nie mam miesiąca na czekanie, bo okres się zbliża a następny to już ten, którego chcę uniknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondynncia
jak lekarz zapisze ci tabsy bez badan to jest to nieodpowiedzialny czlowiek i nie watro do niego chodzic, napisz tu petem jego nazwisko zebym czasem sie kiedys nie nadziala na takiego! Głupia to ty jestes i tu nie ma co gadac, masz moze 15 lat i nie wiesz jakie tabletki maja skutki uboczne! A może chcesz tabsy w ogole bez pojscia do gina? Dziewczyno ogarnij sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
Kochana, nie mam 15 lat. I wiem, o co biega. Ale ja zadałam konkretne pytanie, na które oczekiwałam konkretnej odpowiedzi. Nie prosiłam o Twoją osobistą opinię. A już na pewno nie prosiłam o to, żebyś oceniała moją osobę. Więc bardzo Cię proszę sama się ogarnij i pohamuj z emocjami. Bo mówić o kimś, że jest głupi na podstawie jednego wpisu to lekka nadinterpretacja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
A może opiszecie dokładnie, jak to było u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od lekarza, czy wypisze receptę bez badań - niektórzy nie wypiszą, a innym to wsio ryba, co i komu przepisują... Ja w z powodu bolesnych (mega bolesnych) miesiączek trafiłam do pani doktor, która dała mi w rączkę receptę i kazała przyjąć za 3 miesiące po następną. Nie było żadnych badań, nawet nie wspomniała że takie się robi (a było to kilkanaście ładnych lat temu a ja byłam tak głupia, że nie pytałam o nic tylko wzięłam receptę i poszłam do apteki)... Później "dzięki tamu" długi czas się leczyłam i nadal nie wszystko gra. Tak więc ja bym jednak za jakiś czas te badania zrobiła, ot tak, dla późniejszego spokoju :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze tabletki dobiera sie zazwyczaj na podstawie wywiadu lekarskiego po prostu. dopiero jak nie są one dobrze tolerowane to przeprowadza sie badania. to troche jak z antybiotykami - jak przychodzisz z anginą to sie najpierw wypisuje standard, a dopiero jak standard nie pomaga robi się posiewy. wiec bez histerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile się orientuję, antybiotyk bierze się kilka dni - nie miesięcy bądź lat jak pigułki i źle dobrany antybiotyk nie wyrządzi takich szkód w organizmie, jak źle dobrane tabletki. Ale to oczywiście uogólnienie. Każdy robi jak uważa, ja opisałam tylko swój przypadek i wyraziłam swój pogląd, o co z resztą Autorka prosiła :) Oczywiście - bez histerii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
Tu nie chodzi o histerię, tylko mam stresa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co się stresować, pójdź do lekarza i zobaczysz co będzie. Jak dostaniesz pigułki, to ok, pobierzesz i za jakiś czas - jak będziesz mogła - zrobisz badania i już. Aha, ja jak zaczęłam brać pigułki to przez pierwsze kilka dni czułam się fatalnie, ale później już było OK. Będzie dobrze! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........niepewna...........
No i tak mam zamiar się przebadać, ale chciałabym to odłożyć... Wiem, że to tylko odsunięcie na później, ale zawsze daje chwilową ulgę ;) I wiem, że to zależy od lekarza, czy mnie zbada czy nie. Przecież jak powie, że mnie chce zbadać, to nie rzucę "ale ja nie chcę"... Mam nadzieję, że jakoś przeżyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×