Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dalczegooooooo

dlaczego słoiczki dla dzieci sa takie drogie ?

Polecane posty

Gość dalczegooooooo

te wszystkie przeciery gerbera i soczki z bobovity tez . co tam takiego jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................loiujhygt
to co napisane w składzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSZYSTKO DLA DZIECI JEST
DROGIE , juz nie mowiac o zabawkach nawet ubrania i buty sa drozsze niz normalnie dla doroslego ludzie robia na tym niezly biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalczegooooooo
nie kupuje tych słoiczków i nie mam dziecka wiec nie moge sprawdzic . ale przegladam ulotke i widze ze sloiczek 190 ml kosztyje 5 zlotych z hakiem to sie dziwie i pytam : co to kurde tam jest ? bo owoce to chyba tyle nie kosztuja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo one są tylko dla
durnych mam:P i cena musi być wysoka bo inaczej słoiczek nie byłby godzien dziecka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owoce nie są tak drogie
ale musisz doliczyć jeszcze barwniki i konserwanty (które są podawane w ilości zgodnej z normami, a mamy twierdzą że nie ma ich wcale :D) A jak wiadomo chemia kosztuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liza33455
Bardziej na zdrowie wyjdzie dziecku jeśli mu zrobisz papkę z przetartych owoców (lekarz powie ci jakie owoce w jakim wieku możesz podać dziecku)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do konca nie wiadomo co jest one sa sprawdzane 100 razy i za duzo chemii to na pewno nie ma, najlepsze sa zawsze swieze owoce i prawdziwe zupy, te to nawet smaku nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Pl są drogie, w UK jeden słoiczek wychodzi ok 2zł w porównaniu do zarobków to jest naprawdę dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Belgii sloiczki sa drogie,zawsze bralam z Polski zapas..U mnie za jeden sloiczek wychodzilo 10zl..Dawalam malemu do roku te sloiczki,bo po moim plakal:-o lekarz stwierdzil,zeby podawac sloiki...Po roku zaczal jesc z nami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo opakowania szklane są drogie, jakby były plastikowe to byłyby tańsze, ale wtedy nie mogłyby być pasteryzowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaaa20 o kurcze to naprawdę dużo! a w Belgii produkty dla dzieci są opodatkowane? bo w UK nie, więc może dlatego są sporo tańsze niż w PL i promocje są ciagle. Jak mój mały skończył 4 miesiace nakupiłam mu słoiczków z promocji bo były naprawdę w fajnej cenie, moje dziecię ma 15 miesiecy prawie a promocja się nie zmieniła ;) Ja do PL brałam słoiki z UK na cały pobyt i pasmpersy, chusteczki, mleko modyfikowane - po pierwsze żeby dziecku nie zmieniać, po drugie że róznica w cenie kolosalna, po trzecie żeby odpoczywac i cieszyc sie rodziną a nie biegac po marketach za promocjami. Z PL natomiast wywozłam górę kaszek Nestle i Bobovita bo mój ma polskie podniebienie i angielskich nie tknie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na odwrót;) Z Polski ciagnelam pampersy,mleko i chusteczki..Syn byl wyjatkowo delikatny.Nie mógł mieć "byle jakich" pampersow i chusteczek..Jak mial roczek to kupilam mu pampersy z ALDI i chusteczki...To pupe mial odparzona do krwi..Te z aldi sa najtansze ze wszystkich jakie znalazlam..Pampersa natomiast kosztuja za 60 sztuk 40euroo..Ale kosmetyki kupowałam w Belgii,mimo,ze drozsze to nie ma porównania do tych Polskich..Chusteczki tylko Johnson's baby z PL..W Pl za czteropak płaciłam 25zł..a tutaj za jedna paczke trzeba dać w przeliczeniu(4zł=1euro)13zł..Mleko biorę z PL sklepów.W samej Brukseli jest ich około 100,wiec z tym problemu nie ma,bo np.tutaj NAN H.A w aptece kosztuje aż 13 euro...A ja kupowałam w PL za 20 parę zł,nie pamiętam dokładnie..Zwykły NAN tutaj kosztuje coś około 16 euro..Drogo,strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Tylko, ze w UK sloiczek sloiczkowi nierowny. Jesli kupujesz sloiczki Heinza lub cow&Gate to one rzeczywiscie sa tanie, ale ich sklad jest jeszcze gorszy niz polskiego Gerbera lub Bobovity - bardzo duzo zageszczaczy - czyli w sumie placisz za wode z odrobina warzyw i meiesa zageszczona modyfikowana skrobia kukurydziana i ziemniaczana i czyms tam jeszcze. W testach konsumenckich wyszlo, ze niektore te sloiczki pod wzgledem odrzywczym sa gorszej jakosci niz hamburgery;(. Za to sliczki a w zasadzie pudelka Plum lub Organix kosztuja ok 2 funtow, niektore wiecej czyli sa drozsze niz w Polsce, ale w nich nie znajdziesz ani grama zageszczacza i widac w nich warzywa sa tez naprawde urozmiacone smakowo , ale drogie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w słoiczkach nie ma chemii
nie wiem kto takie glupoty pisze ,ze z chemia sa, sloiczki sa szklane i sa zapasteryzowane i tym sposobem maja termin waznosci taki a nie inny jak robie sok malinowy z wlasnych malin nie dodaje zadnej chemii tylko pasteryzuje i tez moze stac z 2 lata i nic mu nie jest czy ludzie nie potrafią zrozumiec ze sposobem na przechowywanie zywosci jest;suszenie,pasteryzowanie ,solenie,kiszenie, itp i nie koniecznie trzeba chemii dodac by przetrwalo. a co do sloiczkow sa bardzo dobre bo maja odpwiednie proporcje miesa i warzyw potrzebne do rozwoju dziecka w zaleznosci od jego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxxxxyyy masz rację Plum ma świetne produkty dla dzieci !!!! ( i fakt droższe) Jedna saszetka wychodzi teraz 3,60gr (3 za 4f w Tesco) to i tak znacznie taniej niż w PL (zwłaszcza w porównaniu do zarobków czy dofinansowania na dziecko) http://www.mysupermarket.co.uk/tesco-price-comparison/Baby_Food_And_Snacks/Plum_Baby_Organic_Minted_Peas_with_Lamb_And_Redcurrant_7mth_130g.html Moje dziecię uwielbia ich chrupki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za idiotka napisała
że słoiczki sa drogie, bo jest w nich duzo chemii a chemia jest droga? Im tańszy syf z biedronki czy małego tesco, tym więcej w nim chemii, produkty naturalne są droższe. :p Po drugie - jak juz było wspomniane, słoiczki sa pasteryzowane, co pozwala na ich długie przechowywanie. A cena bierze się w dużej mierze stąd, że owoce i warzywa pochodzą ze specjalnych upraw, hodowane sa tylko w tym celu, stąd wyższa cena skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby podliczyć porządne mięso typu: cielęcina, indyk, do tego świeże warzywa z targu, albo z jakichś ekologicznych upraw, potem jeszcze woda, gaz i koszta ugotowania zupki są takie same jak słoik zupki. Chyba że mamy gotują większą ilość i mrożą, wtedy faktycznie może wyjść takiej, ale jak ktoś gotuje co 1-2 dni, to wychodzi tyle samo kasy. Poza tym słoiczki można kupować hurtowo i w promocji, można nawet dostać słoiczek za 3.50, o ile się trafi na promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za wygodę się płaci :D:P Nie latasz po całym mieście w poszukiwaniu warzyw i owoców eko oraz mięsa.Apotem nie kroisz,nie stawiasz na gazie,nie mieszasz i nie miksujesz ;):P Tylko wystarczy słoik otworzyć,podgrzać i tyle naszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoiczki to super sprawa! po co stac w kuchni jak można podac sloiczek. Takie warzywa z marketu czy nawet straganu sa nie wiadomego pochodzenia a zarcie w sloikach jest caly czas kontrolowane w duzych hipermarketach typu real, tesco, sloiczki sa duzo tansze niz w malych marketach albo osiedlowych sklepach. Teraz owocki gerber w realu byly po 1.7:) jak dla mnie to grosze, nie warto za ta kase bawic sie w miksowanie. A w zimie owoce są tak drogie że cenowo pewnie wyjdzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochowskkaaa
kto napisal,ze w sloiczkach sa odpowiednie proporcje miesa????????? wcale nie-miesa tam jest za malo.trabia o tym naokolo echhhh idiotki z niektorych z was. lenie i nieroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochowskkaaa
lenusia-a tobie chyb i w nicku zabraklo-LENIUSIA,mialo zapewne byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie negatywne i krytykujace wypowiedzi to biorą sie stad ze zal wam iz nie stac was na sloiczki i musicie stac przy garach bo wyjscia nie macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
wszystkie negatywne i krytykujace wypowiedzi to biorą sie stad ze zal wam iz nie stac was na sloiczki i musicie stac przy garach bo wyjscia nie macie No jasne, wierz w to dalej... Nic nie zastąpi normalnego, świeżego żarcia. Było tu już ze sto topików o słoiczkach, i wypowiadały się osoby pracujące w firmach produkujących te rzeczy. I każda z nich twierdziła, że po tym co widział, nigdy by dziecku słoiczka nie podała. Poza tym, temat traktuje o czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skad wiesz ze ci ludzie na forum co tam niby pracuja, pracuja tam naprawde? zarcie w słoiczkach jest kontrolowane i musi spelniac pewne wymogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwazam ,ze co by nie mówi
co by nie mówic , to jedzenie w Polsce jest drogie i nie kazdego stac ,zeby az tak urozmaicac diete np dzisiaj zrobic dziecku jagniecine z kasza , jutro schab ze sliwką , pojutrze cielecine z brzoskwiniami , indyka , wieprzowinke , wołowinke itd itd Naprawde to duzo kosztuje i ja nie bardzo wierze ,ze mamy do tego stopnia urozmaicają diete dzieci .Tu nie chodzi o lenistwo , a mamy gotujące domowe obiadki raczej nie serwują dzieciom takich róznorodnych mięs. na pewno i takie tez sa , ale w większosci nie kazdego stac . Najlepiej mieszac , raz słoiczek , raz domowe danie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×