Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czytoczyta

stały aparat na zęby

Polecane posty

Gość Czytoczyta

Hej. Piszę tutaj bo duzo osób tu wchodzi i moze ktos się bedzie orientował. Do rzeczy. Czy i jakie są przeciwwskazania do założenia stałego aparatu na zęby? Czy może nim być to że zęby są słabe? Czy taki aparat zawsze daje zadawalające rezultaty? Do jakiego wieku zakłada się takie aparaty? Jaki jest koszt założenia aparatu (orientacyjnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytoczyta
up up Wypowie się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytoczyta
Tylu znawcow na tym forum i nikt sie nie wypowie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytoczyta
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola11
Ja mam stały aparat na razie tylko na górnym łuku. Jest to aparat estetyczny czyli z białymi zamkami. Zapłaciłam za niego 2800 zł. Wcześniej jeszcze robiłam zdjęcia rtg, potem musiałam usunąć 2 zęby z górnego łuku, koszt jednego zęba to 120 zł, potem trzeba było zrobić odlew moich ząbków i dopiero założenie aparatu. Każda wizyta kosztowała 100 zł. Teraz też stóweczka ale już co 2 miesiące. Aparat to cholerny koszt. Na razie noszę go 10 miesięcy i efekty już widać. Na dolny łuk nie mogę się zebrać, bo tu z kolei mam 2 ósemki do usunięcia, którymi będzie musiał zająć się chirurg ponieważ jedna się zatrzymała a druga w ogóle się nie pojawiła. Tym razem to będzie koszt 250 - 300 zł za zęba + leki, a potem kolejne 2800 zł za aparat. I wymiana dwóch łuków pewnie wtedy też będzie droższa. Trzeba więc się uzbroić w kasę, niestety. I tak swoją drogą aparat jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla słabych zębów (myślę tu np o paradontozie) ponieważ jeśli doszło do obsunięcia się dziąseł i pokazania się już szyjek zębowych to aparat "wpycha", że się tak nieładnie wyrażę, zęby głębiej w dziąsła. Nie bez kozery cały okres noszenia aparatu ortodonci nazywają "leczeniem". Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola11
Wiek, cóż ja mam 23 lata. Mój kolega ma 33 lata i też niedawno założył. Ale myslę, że on to już jest taką górną granicą, bo nie słyszałam żeby ktoś starszy niż on zakładał aparat na zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola11
Achh i jeszcze jedna ważna rzecz. Pisałam o cenie aparatu estetycznego, ale najzwyklejszy z najzwyklejszymi tzw "blaszanymi zamkami" kosztuje 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytoczyta
dziekuje za wypowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytoczyta
A czy ktoś jeszcze może wie czy "słabe zęby" mogą być przeciwwskazaniem do noszenia aparatu? Jakie są jeszcze przeciwwskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytoczyta
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty noszenia aparatu stałego są różne wszystko zalezy od tego na jaki model się zdecydujesz i jak często będziesz potrzebowała wizyt kontrolnych u ortodonty. Ale tych wszystkich informacji powinnaś zasięgnąć bezpośrednio u lekarza ortodonty, ja polecam kontakt z moją ortodontką - http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/aparaty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie rzeczy faktycznie najlepiej ustalić z ortodontą. Ja chodzę do kliniki Rock Your Smile, http://centrum-ortodontyczne.pl, na konsultacji pani dr odpowiedziała wyczerpująco na moje wszystkie pytania, a już na drugim spotkaniu miałam gotowy plan leczenia i oszacowane koszty. Nikt na Twoje pytania na 100% nie odpowie, bo trzeba by widzieć rtg Twojej szczęki, wyciski itp. :) No i wiedzy mieć sporo, ortodontycznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, jak dbacie o czystość zębów w czasie noszenia aparatu? Bo ja korzystam ze szczoteczki sonicznej od Panasonica, ale zastanawiam się jeszcze nad kupnem irygatora od nich. Czy ktoś z was może korzysta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×