Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chmurka!

Bierzmowanie? od kiedy do kiedy się przygotowywaliście?

Polecane posty

Gość chmurka!

Heeej! Jestem w 2 klasie gimnazjum no i od przyszłego tygodnia zaczynam przygotowywanie się do Bierzmowania. Czy to nie dziwne, że przygotowania te będą trwały aż całą 2 kl, 3kl i 1 liceum bo Bierzmowanie dopiero w 1 klasie szkoły średniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam w gimnazjum, bodajże w 3 klasie. A kiedy zaczęłam przygotowania to nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas była taka sytuacja że ksiądz wmówił młodzieży w 1 kl gimnazjum że bierzmowanie będzie przyspieszone więc już teraz zaczynają nauki przed i tak ich zwodził a bierzmowanie było dopiero w 3 kl gimnazjum w maju....młodzież była tak zniechęcona i w sumie czuła się w jakiś sposób oszukana ....musieli przez całe 3 lata zbierać pierwsze piątki miesiąca ...co niedziela w kościele no ewentualnie sobota wieczorem i po każdej mszy szli do księdza po podpis ...roraty itd.... rzadko kto z nich teraz chodzi do kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej parafii było 3 lata przygotowań. Najmniej mieli około roku. Zawsze możesz po 18 pójść na bierzmowanie, wtedy jest szybko;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się przygotowywałam pól roku( przez 6 miesięcy spotkania były raz w tygodniu po dwie godziny)... a jak ktoś nie miał ochoty na chodzenie na te spotkania to czekał to szedł do Katedry , płacił , chyba, 50 zł i zaraz było bierzmowanie załatwione ale to we Wrocławiu. nie wiem jak jest w innych miastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 3 klasie, jakos od pazdziernika do maja (bierzmowanie mialam chyba 2 czerwca|) przy czym pani katechetka mnie bardzo lubila :D i bylam na przepytce u biskupa podczas mszy, wiec nie musialam przynosic tej kartki z pieczatkami za jakies gorzkie zale itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj eliinka nie chwal sie
Ja jestem w 3 gimnazjum i ruszamy z przygotowaniami od października. ellinka a ten biskup jak cie przepytywał to bujał cie na kolanach ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin4322
no wlasnie ja tez nie chodze w ogole do kosciola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellinka ciągła biskupowi
niektórzy tak lubią :D już ty się tak nie tłumacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin4322
a tak bym chciał zasmakowac biskupiej .....elinka ,jak smakuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×