Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ból_zęba_i_szczęki

Czemu ludzie kupują mieszkania na przedmieściach?

Polecane posty

Gość ból_zęba_i_szczęki

Sluchajcie, taki temat: Duzo ludzi obecnie kupuje mieszkania na przedmiesciach, albo poza miastem, w ktorym pracuje. Posluze sie przykladami ze stolicy, poniewaz akurat ta topografie znam najlepiej. Duzo moich znajomych zamiast kupic sobie 2 pokoje na Mokotowie czy Ursynowie woli kupic 3 na Ursusie, albo, co lepsze, w jakims Piasecznie, albo Pruszkowie. Wytlumaczcie mi o co w tym chodzi? Czy nie lepiej miec mniejsze mieszkanie i czas na zycie? Tak maja 3 pokoje, ale wracaja o 20 do domu, bo korki przejadaja im pol zycia... czy to ma sens? Podobne zjawisko da sie pewnie zaobserwowac w innych miastach... Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyprowadziłam się z dużego miasta na wieś dlatego, że na wsi życie jest spokojniejsze. bliżej natury, cisza, spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
a pracujesz tez na wsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
i codziennie stac w korkach i klac na dojazd do pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorrupa
Do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić, ale jak mieszkałam w centrum dużegol miasta, to było po prostu głosno. Trawmaje, samochody, karetki, ludzie drący się to tu, to tam. Jednemu to mniej przeszkadza, drugiemu bardziej. Teraz mieszkam na przedmieściu i jest cicho i spokojnie. Jestem pewna, ze w takich warunkach, jakie były w moim akademiku, mój maż np. budziłbny sie pare razy w ciagu nocy. No a po co? Jak ktos chce mieszkac w miescie - niech mieszka, przeciez nikt mu nie broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
dzielnic... a Ursus? A Piaseczno, Pruszkow? Toz to masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... bo dla niektorych te 2 pokoje to za malo i 3 pokoje sa im NAPRAWDE potrzebne... przy obecnych cenach mieszkan nie ma wyjscia i trzeba sie troche od centrum odsunac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
Czyli metry kwadratowe wazniejsze niz spokoj ducha i czas na zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie. obecnie siedzę z dzieckiem w domu, a mąż znalazł prace właśnie w tej "wsi" gdzie mieszkamy :) (mieszkamy w UK i tutaj wioska jest cywilizowana )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wazniejsze, ale czasami nie ma wyjscia... tu chodzi o zdolnosc kredytowa ;) podam Ci przyklad : mieszkam we Fr i za cene 3 pokojowego mieszkania na przedmiesciach Paryza w centrum mogla by sobie kupic kawalerke :O... nie wyobrazam sobie calego zycia w kawalerce, z mezem i dzieckiem... Ot po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
czas to tez pieniadz... a przede wszystkim zmarnowane zycie na staniu w korkach. ludzie, nie widzicie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawska jesien jak zima
już odpowiadam na przykładzie stolicuy w centrum mieszka pełno żuli...stare kamienica nawt tuż obok hotelu np. novotel, koszykowa obrzeża - duże nowe mieszkania, osiedla strzeżone , mało patologii, na obrzeżach (gdzie mieszkam) jest dużo zieleni, ale tez placów zabaw, niestety dużo napływowych wieśniaków tu jest a także dorobkiewiczów lat 30 co sie rozmnożyli i mają 1-2 dzieci... niby wszystko ładnie, nie ma awantur no są duże dotacje (nie wiem skad) nowoczesne szkoly, wszystko sie rozwija , darmowe koncerty (np myslovitz, happysad, makowiecki...) i powiem że niezbyt lubie centrum miasta, mokotów to już w ogóle...jest taki duży zimny i pełen starców... najbardziej lubie pragę:) ale tam gdzie mieszkam tez jest okej , i mnóstwo przystojaników :D chociaż już w dalszej czescie są snoby i jupiie , tacy co jezdzą codziennie metrem, są oblesni ;/ ja to wole faceta z ulicy, dresa nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorrupa
Ale o co ci chodzi? Kazdy ma to, co chce. Dla ciebie spokoj ducha to mieszkanie blisko pracy i niestanie w korkach - dla innego spokój ducha to nieśmierdzące spalinami powietrze i cisza, zwłaszcza w weekendy, kiedy się sp0edza w domu więcej czasu. ktos ciebie moze spytac - człowieku, nie widzisz tego? Że oddychasz smierdzącym powietrzem i masz non stop hałas za oknem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhybuy
W Polsce nie, ale za granica takie przedmiescia sa bardzo dobrze skomunikowane z centrum i szybciej dojedzie sie kolejka do tych przedmiesc niz samochodem z jednej czesci miasta do drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
bo zwawy do ursusa czy pruszkowa co 20 minut jezdzi skm-ka,co pół godziny żólłteki nie ma korków.ja pracuje w wawie,a mieszkam w żyrardowie-.dojazd bajka,pospiech z centralnego 20 minut.jestem w domu wczesniej niz moja kumpela z wawy,z pracy wychodzimy razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
a jak chcesz sobie w piatek wieczoem w centrum wawki na imprezke skoczyc to ciekaw jestem jak wrocisz... macie nocne skm'ki do zyrardowa? no chyba ze stac cie na taxowke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
a po remoncie torów w przyszłym roku bedzie to 12 minut+jeden przystanek metrem do dworca centralnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
pociagi kursuja całą dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
co do imprezek w wawie to boże broń.za duzo ludnosci napływowej,która sie tam osiedla i tzw.buractwa.ale pamietam jak w tym roku w czasie tych upałow wracałam sobie pieszo z pracy i cała marszałkowska dosłownie była tak nagrzana,że nie było czym oddychac,hałas ,huk samochodów.z ochota pojechałam na swoja prowincję.skm-ka klimatyzowana oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anakondablue
jestes jeszcze pewnie młodą osoba,stad zamiłowanie do całonocnych imprezek.ale jak bedziesz troche starsza,bedziesz miała dzieci to spotkamy sie wtedy i powiesz mi czy nie wolałabyś miec domu na zadupiu niż kawalerki w warszawie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zomek
Ból zęba: Jesli chcesz sie uspokoic to sprobuj zaparkowac samochod na Mokotowie. bedziesz mial duzo czasu na "chillout" zanim znajdziesz jedno wolne miejsce. A moze jeszcze na drugi dzien spokoju jak ci straz miejska zalozy "kleszcza" na koło. Wlasnie dlatego sie wynioslem z Warszawy na wieś. Nie wspomne o spalinach. Jestem zatruty po 2-3 godzinach pobytu w stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból_zęba_i_szczęki
Ale co ty opowiadasz, przeciez w nowych osiedlach daja miejsca parkingowe w garazach podziemnych. wiec gdzie widzisz problem z zaparkowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgjgfvjkukcguklfuylfyul
w mieście dresiarstwo, anabole, sklepy nocne z pijaństwem, a wantury pijackie w blokowiskach, zchlana młodzież agresywna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zomek
Ale ja chce zaparkowac przy sklepie, kinie, knajpie, chce JEŹDZIC tym samochodem a nie trzymac go w garazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zomek
Do mnie jak znajomi przyjezdzaja to na 3-4 samochody a zaparkowac na dzialce moge 20. Jezdzilem do znajomych na mokotowie. pol godziny szukania wolnego miejsca, znaleziono jedno 2 kilometry od mieszkania znajomych. Dzieki za uprzejmosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×