Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość immmposibble

Czy macie chłopaka/ męża który jest żołnierzem zawodowym?

Polecane posty

Gość sama nim jestem
jestem w stopniu oficerskim w korpusie medycznym, mnie to nie ryje psychiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek78789
tobie nie ryje, to dobrze :)a jak jest z innymi? jak uwazasz? czy w tej jednostce w ktorej pracujesz tez jest tak duzo grubo popierd... ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nim jestem
styk z innymi żołnierzami mam tylko ma poziomie medycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj ukochany sluzyl 8 lat na misji w Iraku. Niestety, odbilo sie to na jego zdrowiu psychicznym. Obecnie (juz zostal odeslany do domu) jest pod opieka psychiatry i psychologa, spotyka sie z ludzmi, chodzi na terapie. Martwie sie o niego bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksowna kobietka
ja miałam takiego ojca wiec dziekuje bardzo za wszystkich wojskowych tego swiata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja siedzę w wojsku
już kupę czasu ( stanowisko kadrowe) i śmiać mi się chce, jak czytam niektóre z tych głupot, co tu się wypisuje. Po pierwsze mieszkania - owszem, nowe,ładne - ale większośc z nich BEZ PRAWA DO WYKUPU!!! Kto Wam kobity takich bzdur naopowiadał? Obecnie armia bardzo niechętnie pozbywa się mieszkań, brakuje internatów. Tylko część przeznaczona jest pod wykup i jeżeli już, to napewno nie dla szeregowych. Sielanki nie ma również z etatami, a juz napewno mężczyźni, którzy nie byli w wojsku maja pod górkę. Na chwilę obecną najniższy stopień to szeregowy ( brutto 2500 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulaaa88
a netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja siedzę w wojsku
a netto wychodzi ok. 2000 zł, ponieważ żołnierze zawodowi nie mają potrącanych składek na ubezp. emerytalne i rentowe. Taki żołnierz w stopniu szeregowego może liczyć (zakładam, że kawaler) na pensję, gratyfikację urlopową liczoną na członka rodziny ( w tym roku 850 zł brutto) - wypłacaną po upływie 6 m-cy od podpisania kontraktu, internat lub dofinansowanie do wynajmu jeżeli służy poza garnizonem zameldowania, 13-stkę po pełnych 12-stu miesiącach, nagrody raczej baaaardzo wątpliwe ( chyba, że się wstrzeli w dobry etat) i płatne służby nieetatowe (50 zł brutto od słuzby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja siedzę w wojsku
Najprościej przeczytać ustawę o uposażeniach żołnierzy zawodowych - tam jest wszystko pięknie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja siedzę w wojsku
No i jeszcze dodatek za długoletnią służbę wojskową, ale to dopiero po 3 latach (3%), ponieważ nie zalicza się do tego dodatku wysługi z cywila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×