Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak nooo jakkkkk

Czy angielski jest łatwy?

Polecane posty

Gość jak nooo jakkkkk
oo to też pomysł a jak nawiazać kontakty z anglojęzycznymi ludzmi??? Gdzie ich szukać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
no z tym BBC to fajna rzecz tylko oni bardzo szybko mowia jak to w wiadomosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
sprobuj moze na facebook albo wpisz w goole jakies forum i zobacz co tam w trawie piszczy.ja poznalam kilka osob przez tagged.com ale nie polecam bo rozni ludzie tam bywaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
a najlepsze to to ze nawet te dzieciaki tak fajnie mowia a ja nie moge:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angielski jest łatwy, tylko trzeba chcieć się go nauczyć. No i oczywiście trzeba poświęcić trochę czasu na naukę, niestety nic samo w życiu nie przychodzi. Można zapisać się do szkoły językowej, Axon ma bardzo ciekawe kursy, i do tego w domu uczyć się przez oglądanie filmów w tym języku, tłumaczenie piosenek itp. Co do tego gdzie poznać obcokrajowców - hmmmm jest teraz przecież cała masa portali społecznościowych, albo fanklubów gdzie można nawiązać kontakty z obcokrajowcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość język do wyboru
angielski nie należy do najłatwiejszych języków ze względu na skomplikowaną fonetykę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze cie
angielski jest banalnym jezykiem. gramatyka jest bardzo prosta, praktycznie nie ma odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój angielski po liceum był średni. Wtedy podjęłam życiową decyzję wyjazdu do Anglii. Na studia ;) Polecam, nie ma nic leszpego niż wyjazd do anglojęzycznego kraju :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka12
Angielski jest łatwy. Przecież to język, który dzisiaj najczęściej się słyszy i widzi w Polsce, oczywiście oprócz polskiego. Jest wszędobylski - internet, telewizja - filmy, programy, radio - piosenki, itd. Mimo to początkujący powinni zaczynać w fachowych placówkach, czyli poszukać dobrego kursu językowego. Fajnie rzeczy oferuje Speak Up, przede wszystkim elastyczność w układaniu sobie planu zajęć. To wyróżnik, nie licząc solidnych lektorów. No a jeżeli ktoś już odrobinę liznął języka, to wtedy te wszystkie źródła tylko wspomagają powiększanie zasobu słówek, rozumienia mowy, choć przyda się test bojowy na wakacjach za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO pierwsze - zawsze angielski lubilam i chyba tylko tego przedmiotu uczylam sie z przyjemnoscia i dla siebie, a nie dla ocen. Po drugie - lubie spiewac i tlumaczylam sobie wszystkie ulubione anglojezyczne piosenki juz od dziecka. Siedzialam ze slownikami i robilam nieudolne tlumaczenia. Po trzecie - mialam kilku znajomych w szkole, którzy tez bardzo lubili ang i mielismy takie kolko, w którym kazdy z nas wynajdywal kilka nowych slów, potem sie wymienialismy a potem nawzajem odpytywalismy. A czasem na przerwach po prostu rozmawialismy po ang. Po czwarte - ulubione filmy ogladalam najpierw z napisami ze 2 razy, a potem juz bez - ale musialy to byc naprawde fajne filmy, zeby sie nie znudzily. Po piate - skype z nieznajomymi anglikami lub amerykanami tudziez innymi nativami od czasu do czasu. Trafialam na debili, ale sporo bylo fajnych ludzi chetnych pogadac ze mna, zeby mi podszlifowac jezyk. Po szóste - wyjazd do UK i zwiazek z rodowitym Anglikiem i jestesmy razem juz 5 lat. On sie mnie ciagle pyta jak co sie pisze, bo szczerze, z gramatyki jestem lepsza. Po siódme - już umiałam ang świetnie po 2 latach pobytu tu, ale dzięki studiom a ang uniwersytecie nauczyłam się jeszcze sporo fachowego słownictwa (a studiuję ekonomię). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linneusz
Uczyłem się - co nie znaczy, że się nauczyłem! - kilku języków. Angielski jest zdecydowanie najtrudniejszy. Ciągle, po tylu latach, brzmi dla mnie jak bełkot pijanego. Żadnej reguły w wymowie napisanego. Francuski, włoski, hiszpański, niemiecki na poziomie podstawowym są prościutkie, bo logiczne. Nie piszę tego, by z kimkolwiek polemizować, tylko użalam się nad sobą - tyle lat prób i ciągle nothing, nothing, nothing! Stary Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani łatwy ani trudny nie pieprzcie do języka potrzeba zdrowego ciała dobrze odżywionego a przede wszystkim zdrowego mózgu,determinacji ,umiejętności koncentracji dobrej pamięci j jeszcze kilku atrybutów.Jeśli ktoś je posiada to śpiewająco z palcem w nosie przyswoi nie tylko angielski ale chiński japoński i na deser mongolski i co tu medytować,po prostu zadbać o warsztat i narzędzia i heja.Poczytajcie co pisał Broniarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olamonolaaaa96
Cześć :) Odpowiadając na twoje pytanie, angielskiego da się nauczyć, ja jestem tego najlepszym przykładem. Kiedy miałam 12-13 lat płakałam przed każdą lekcja angielskiego... Nie widziałam żadnego sensu w nauce tego języka, był dla mnie bardzo trudny (jaki poziom jest w 4 czy 5 klasie szkoly podstawowej, mozecie sobie tylko wyobrazic :P )... teraz mam 19 lat i nie wyobrazam sobie mojego zycia bez angielskiego - studiuje po angielsku, poznalam setki niesamowitych ludzi, ktorych nie mialabym okazji poznac, gdybym nie moga sie komunikowac w tym jezyku... Mieszkałam w Londynie przez 4 miesiące, moi współpracownicy (byłam kelnerka) sprzeczali sie ze mna, ze wcale nie jestem Polką, bo nie mowie z akcentem itp itd... :P Więc jak sie nauczyłam mowić po angielsku na poziomie C1 przez 6 lat? Chodziłam na zajęcia dodatkowe, robiłam niezliczona ilosc dodatkowych zadan, czytalam ksiazki po angielsku (na sam poczatek super jest Harry Potter, bo napisany jest z mysla o dzieciach, wiec jak mozemy sie domyslac, ze jezyk nie jest zbyt skomplikowany), przegladalam angielskie strony internegtowe, czytalam artykuly, ogladalam wiadomości po agnielsku na CNN albo BBC, filmiki na YouTube i co najwazniejsze : KIEDY TYLKO NADAZALA SIE OKAZJA, ROZMAWIALAM Z LUDZMI PO ANGIELSKU (popelniajac na samym poczatku niezliczona ilosc bledow, ktore jak tylko moge sie domyslac zranily nie jedne uszy :P ) Teraz momentami mysle po angielsku i czasem zapominam polskich odpowiednikow niektorych słów, poza tym mam wrazenie , ze lepiej posluguje sie angielskim niz polskim :P Trzymam kciuki za wszystkich, ktorzy chca nauczyc sie angielskiego i maja do tego determinacje! Ej nauczyliśmy sie POLSKIEGO, wiec jezyk tak prosty jak angielski nie powinien nas przerazac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×