Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kalambury3

zmiana nazwiska po rozwodzie, USC inny niż ten, w którym brałam ślub

Polecane posty

Gość kalambury3

witam. Rozwiodłam się, wyrok się uprawomocnił. Chciałabym zmienic nazwisko na panieńskie w innym urzedzie niz ten w którym brałam slub cywilny. Czytałam na internecie że jeśli USC jest inny niż ten w którym się brało slub do zmiany nazwiska ( w tym innym urzędzie)potrzebny jest skrócony odpis małżeństwa... Czy to może być jeden z tych który mi dano , gdy brałam ślub, czy musi być "świeży" z jakąś datą??? Nie jest mi na rękę jechać do miejscowości gdzie był zawierany ślub żeby tam wziąć ten odpis lub zmieniać tam nazwisko.. prosze o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi być aktualny akt małżeństwa, na którym będzie adnotacja o rozwodzie (w uwagach na dole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalambury3
ale mi chodzi o to że ja dopiero idę po adnotację na tymże akcie i zastanawiam się czy moge wziąć do tej adnotacji akt, który dostałam biorąc ślub ponad rok temu, czu musi być "nowszy" 9tak jak z aktem urodzenia, że w różnych urzędach trzeba przedstawić nie starszy niż 3 czy 6 msc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalambury3
tak, po tą adnotację o zmianie nazwiska, tylko zastanawia mnie to czy na tym starym aodpisie aktu slubu (ponad roczny) mi ją zrobią czy muszę mieć odpis jakiś "nowszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po to, żeby zrobić adnotację o zmianie nazwiska, musz miec akt z adnotacją o rozwodzie jak jesteś mężatka - na starym akcie tak masz, tym sprzed rozwodu - to nie moga Ci zmienic nazwiska na panieńskie, bo na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalambury3
w takim razie ja chyba źle zrozumiałam to co przeczytałam na necie. co mam po kolei zrobić żeby na tym akcie uzyskac zapis że się rozwiodłam i gdzie mam to załatwieć (ten wpis) w urzedzie stanu cywilnego??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz poprosić najpierw o aktualny wypis z USC, w którym brałas ślub (będzie tam adnotacja o rozwodzie) potem w obecnym USC musisz złożyć ten odpis plus podanie (mają na to specjalny druczek) i opłatę - o powrót do nazwiska panieńskiego robią to od ręki i dostaniesz nowy odpis aktu małzeństwa z adnotacją o rozwodzie i powrocie do nazwiska panieńskiego jakbyś robiła do w macierzystym USC to nie potrzebowałabyś tego pierwszego odpisu, ale usc nie mają wspólnej bazy danych na cała Polskę i dlatego musisz najpierw pokazać świstek ze starego USC, że jestes rozwiedziona, potem obecny USC to wklepie w swój akt i dopisze adnotację o zmianie nazwiska, druknie i masz wszystko zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalambury3
to sąd nie wysłał do tego usc, w którym mieszkam i mieszkałam przed slubem i z którego brałam papiery do slubu, informacji o tym że się rozwiodłam?????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wszystko w jednym usc, sąd wysłał do tego usc info o rozwodzie Ty mialas w innym usc adres panieński, a w innym adres, gdy brałas ślub- tak zrozumialam a najlepiej, to przejdź sie do najbliższego usc i zapytaj u żródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×