Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fliska

krótka szyjka macicy- tzn ILE CM?

Polecane posty

witam! ostatnio dowiedziałam się, że mam krótką szyjkę macicy, mam się oszczędzać itp. Ale za bardzo nie wiem ile powinna mieć normalna szyjka macicy w ciązy? Czy to nie zależy od tygodnia ciąży i indywidualnych cech kobiety? Ja 3 tyg temu miałam 3,4cm dł szyjki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 17 tyg mam
43,6 mm Nie wiem czy to w danych tyg się zmienia. Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
3,4cm na 33tydzień to wcale nie mało. Gdybyś miała 1-2cm to byłby problem. Ja w 34tc miałam 3cm i gin powiedział, że szyjka długa, mam normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale nie za krótka
Za skracającą się szyjkę uważa się mającą poniżej 2,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bertaaq
zalezy który tydzien ciazy i twardość. niebezpiecznie jest jak ma ponizej 2cm ale niektóre kobiety ogolnie mają krótką- lekarz musi kontrolowac czy sie za szybko nie skraca i nie rozwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
jakie parcie? mozesz to opisac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
fliska??odezwij sie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiska- dopytuj się ile masz. Podobno norma to od 3 do 5 cm., a poniżej 2,5 cm. jak już ktoś napisał mówi się o krótkiej czy skracającej się. Ja teraz miałam w 17 t.c. prawie 4 cm, a w 18 t.c. już ponad 5 cm. Może się jeszcze wydłużać. Nie miałaś skurczów? W pierwszej ciąży trafiłam do szpitala kiedy miałam szyjkę na 1,3 cm. (19 t.c) i przy takiej, z małym rozwarciem od strony macicy, miałam już reżim łóżkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
hm nie wiem czuje taki jakby ciezar w dole brzucha po srodku to juz jakies 6 tyg taki to tepy bol do tego twardnienie brzucha kilkusekudnowe czesto z delikatnym bolem miesiaczkowym.glownie wieczorami. ok 3 tyg temu mialam badanie szyjkka ok 4 cm przez usg , tydz temu usg przez brzuch nie wiem czy tak tez mozna zobaczyc szyjke ale bylo ok ale ja dalej mam to dziwne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
aha to moj zaczety 23 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ostatnio coś się dzieje ze mną dziwnego: w ciągu dnia brzuch okropnie mi opadł w dół pomimo dopiero 33tc, do tego mam strasznie napięty ten brzuch i wyraźnie czuję, że u dołu brzucha co jakiś czas napina mi się brzuch/macica/szyjka? sama nie wiem co, ale twardnieje mi u dołu brzucha wraz z krótkim skurczem. Ale aż mąż się przestraszył, że tak brzuch strasznie opadł w dół:? a do tego ostatnio miewam takie dziwne skurcze przez brzuch (dość bolesne od kręgosłupa do brzucha)i zaraz po nich muszę biec do łazienki i mam straszne biegunki- czy to normalne? zaczynam się bać, że coś jest nie tak i to oznaka przyspieszenia porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
nie wiem moze znacie jakis sposob zeby samemu zbadac szyjke?od razu uprzedze wasze pytania-do lek za chiny sie nie dostane-uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
jak od kregoslupa to niedobrze moja koleznka ma jak ty jest w 34 ale bez tego bolu kregoslupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
ja nie rodzilam jeszzze nie wiem czy to normalne ale ja bym raczej sie lekarza poradzila. czy to co ja opisalam jest podobne do tego co Ty mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliska brzuch opadł, biegunki, bóle. Niestety, wszystko wskazuje na zbliżający się poród. Radziłabym iść do lekarza, bo może konieczne jest leżenie. Ale to tylko teoria, bo jeszcze nie rodziłam :) co do badania szyjni- długości sama nie zbadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bardzo podobnie- zwłaszcza, że ból coś na wzór miesiączkowego też czasem mnie dopada, ale na krótko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
no alr mnie teraz wystraszylas. a czy przez usg przez brzuch na pewno widac szyjke???mam nast usg w piatek chyba sie zapytam tylko nie wiem czy powiedza bo to tylko usg sprawdzajace serducho malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi się wydaje to długość szyjki można zmierzyć normalnym USG lub tym dopochwowym (podobno lepiej) ja idę na wizytę w środę i tez poproszę o zmierzenie szyjki bo coś strasznie źle się czuję. Okropnie twardnieje mi dół brzucha:( cały czas mam napięte pomimo zażycia nospy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótka szyjka to poniżej 2 cm.Ja miałąm 1,5 cm od 25 tc, nie lezałam plackiem ale oszczędzałam się (zakaz noszenia więcej, niż 1 kg, leżeć jak najwięcej itp). Dzięki temu nie urodziłam przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjuur
A jak sprawdzić samemu czy szyjka jest długa? Bo gdzieś słyszałam ze można składając palce sprawdzić szyjke, może któraś z was to wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samemu to chyba raczej trudno będzie zbadać szyjkę... najlepiej poprosić o to lekarz na wizycie bo on wie jak i co badać. Ja teraz w środe będę na pewno miała badanie długości szyjki także spytam się lekarki czy sa jakies 'domowe' sposoby na samodzielne zbadanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaat
hej dziewczyny, ja wylądowałąm w szpitalu bo twardniał mi brzuch kilka razy na godzine, bolały mnie plecy i miałam biegunkę. jestem w 30 tygodniu. Okazało się, że skraca mi się szyjka macicy i lekarze musieli podtrzymać ciąże. moja szyjka miałą 1,5 cm. leżałam tydzień w szpitalu dostając leki. teraz jestem w domku, oszczędzam się ale dalej biore staveran i fenoterol. mam nadzieje, że uda się donosić malutką do końca :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kk66

Cześć dziewczyny. Ja znów jestem w 21 tyg i długość szyjki mam 4 cm to jest dobrze czy źle bo już sama nie wiem. Lekarza kazał mi więcej odpoczywac... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wydaje mi się że 4 cm to tak normalnie. Ja dostałam zalecenia żeby się oszczędzać przy 2.5 cm. I jakoś w tym czasie tabletki na podtrzymanie, to był wtedy 31 tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mam ok 2-2,5 cm jest to moja trzecia ciąża nikt nie każe ni leżeć ani się oszczędzać z tego względu.  Ale moja szyjka taka jest przy każdym badaniu więc chyba taka moja uroda  🤣  32tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×