Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość johnsonn babyy

Test ciążowy zrobiony zaraz po porodzie jaki daje wynik ?!

Polecane posty

Gość johnsonn babyy

Pytam z czystej ciekawości :D No może nie od razu po urodzeniu, ale np. 3 dni potem? Ile czasu od porodu musi upłynąć aby test ciążowy pokazał 1 kreskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj na pewno nie 3 dni
u mnie 45 dni po porodzie czyli w sumie już po połogu wyszedł negatywny wcześniej nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrrrrr brrrr mrrrrr
odrazu negatyw wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem to to
test pozytywny wychodzi dopóki w organizmie ciałko zółte produkuje progesteron ( czyli na początku ciązy ) , pózniej jego funkcje przejmuje łozysko i w tym momencie nie wiem czy wyjdą jeszcze dwie kreski , a tym bardziej po porodzie ( ?) Wydaje mi sie ,ze wychodza do utworzenia sie łozyska, a potem nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon ciążowy utrzymuje się w organiźmie kobiety przez całą ciążę (i nie ma z ciałkiem żółtym nic wspólnego, tak gwoli ścisłości).Poziom ten spada zaraz po porodzie, generalnie do kilku dni może się utrzymywać ale nikt Ci nie poda co do dnia, bo u innej już po 4 dniach będzie negatyw a u drugiej po 4 będzie jeszcze pozytyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dziwne bo mnie lekarz powiedział że dopóki w moczu jest ludzka gonadotropina kosmówkowa dopóty test pokaże dwie kreski . Hcg nie ukazuje się w moczu w takiej ilości przez całą ciążę a co dopiero do porodu i tuż po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSanSan
ja tez slyszalam ze hormon ciazowy ktory test wykrywa w moczu utrzymuje sie dopoki lozysko nie przejmie swojej funkcji, wtedy gwaltownie spada ten hormon i test moze pokazac brak ciazy raz bylo o kobiecie ktora nie wiedziala ze jest w ciazy i lekarze tlumaczyli jej negatywne testy tym ze robila je jak juz byla daleko w ciazy i hormon mogl zostac nie wykryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja - co konkretnie jest dziwne? Hcg jest w organiźmie przez całą ciążę, tylko do któregoś tygodnia rośnie a potem spada ale nigdy nie osiągnie normy nieciążowej przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze do 12 tyg stezenie jest najwieksze a pozniej test nie musi pokazac juz ciazy tez ogladalam te filmy ciazy z zaskoczenia i tam tez lekarz tlumaczyli czemu testy czasami nie wychodza mimo ze kobieta jest np w ktoryms tam tygodniu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem wiem to to
ngLK - jesteś madra kobietą , bo czesto czytam twoje wypowiedzi , ale nie wiem czy w tym przypadku masz racje ? Zalezy czy piszesz o progesteronie czy gonadotropinie kosmówkowej , bo tą na pewno test wykrywa do ukształtowania się łozyska ......................... wydaje mi sie ze czytałam , musze to sprawdzić ,ze pózniej test nie pokaze juz dwóch kresek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem wiem to to
ale wydaje mi sie ,ze sie mylisz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej panny wyżej
kobieto, przed chwilą dziewczyna w 32 tc zrobiła test i wyszedł pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej panny wyżej
Minia, ja Ci wierzę, bo test w ciąży zawsze wychodzi pozytywny jak i przez jakiś czas po ciąży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem wiem to to - w tym wypadku mam rację, możesz sobie poczytać o tym w wielu źródłach; i jak nie wiesz o czym piszę? przecież pisałam w swojej wypowiedzi o hcg, co jest skrótem od gonadotropiny kosmówkowej zaś ciałko żółte jej nie wytwarza, c.ż. wytwarza tylko progesteron - stąd nie ma tu powiązania, jedynie czasowe, bo faktycznie progesteron odpowiada za podtrzymanie ciąży do ok 3 miesiąca życia, kiedy PRZY OKAZJI występuje szczyt we wzroście hcg (gonadotropiny) ale to nie ma powiązania ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem wiem to to - najprostsza możliwość, wygoogluj sobie normy dla hcg3 LP 5 - 50 mIU/ml4 LP 5 - 426 mIU/ml5 LP 18 - 7,340 mIU/ml6 LP 1,080 - 56,500 mIU/ml7 - 8 LP 7, 650 - 229,000 mIU/ml9 - 12 LP 25,700 - 288,000 mIU/ml13 - 16 LP 13,300 - 254,000 mIU/ml17 - 24 LP 4,060 - 165,400 mIU/ml25 - 40 LP 3,640 - 117,000 mIU/ml Z tego jasno wynika, że do końca ciąży poziom hormonu utrzymuje się w przedziale od ponad 3 do ponad 100 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli dalej nic nie wiem .............!!!!!! To w koncu po porodzie ma sie 2 kreski czh nie !!!!!!!!!!!??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Czyli dalej nic nie wiem .............!!!!!! To w koncu po porodzie ma sie 2 kreski czh nie !!!!!!!!!!!?????? " Jeśli po przeczytaniu tematu nie dociera nic do Ciebie to znaczy, że jesteś zwyczajnie idiotką. Zrób łaskę społeczeństwu - nie rozmnażaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź w ciążę, urodź dziecko i zaraz potem lej na testy, a sama się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie 2 miesiące temu moja kobieta urodziła dziecko ..cesarka " . Kochalismy się i pękła nam gumka robi testy i wychodzą POZYTYWNIE . Teraz pytanie słyszałem że testy mogą wychodzić nawet do 5 miesięcy po porodzie pozytywne czy to prawda czy false . Proszę o normalna wypowiedź gdyż nie jestem jakimś magistrem :) i ciężko będzie mi zrozumieć Czytając wasze komentarze się pogubiłem jedni coś mówią że do porodu drudzy że nawet po porodzie więc jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slowa "dopóty" używało sie w średniowieczu i jest trochę nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mozliwe, ze do 5 miesiecy. Beta spada dosyc szybko po urodzeniu. Bardzo podnosi sie prolaktyna po odklejeniu lozyska. Do 6 tygodni owszem ale nie do 5 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech zrobi beta hcg z krwi, ale 2 razy, nawet dzień po dniu. Jak rośnie to...ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A beta utrzymuje sie na wysokim poziomie przez cala ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćć

4 miesiące po porodzie i dwie kreski, ciąża? czy jednak możliwe jest to że to jeszcze gonadotropina po poprzedniej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem to jednak kolejna ciąża. Jeśli współżyjesz to jak najbardziej po takim czasie mogłaś zajśc kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×