Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitka w ciazy 83

Kwas foliowy i wapn od 4tego miesiaca - nie za pozno? Czy cos bedzie nie tak z

Polecane posty

Gość kobitka w ciazy 83

dzieckiem? Mieszkam w Norwegii i tutaj nie ma kwasu foliowego , a lekarz nie zapisal zadnych witamin - jadlAM ZA to duzo warzyw, owocow i nabialu. wreszcie doszla do mnie paczka z polski i zaczynam brac - czy to nie za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko będzie dobrze, a uważam że nigdy nie jest za późno by zacząć go brać. jestem w 5 mc wczoraj byłam u lekarza i kazał mi nadal brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli miałas robioną morfolog
i wyniki byly ok, to na pewno nie miałas niedoboru kwasu foliowego, zwlaszcza ze jak piszesz jesz duzo warzyw i owocow, pytanie tylko czy palilas wczesniej i czy stosowalas tabletki antykonc. bo one niszcza ten kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i jest ważniejszy w 1 trymestrze ale później również jest przydatny. Kwas foliowy wspomaga podział komórek a to ma miejsce przez całą ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka w ciazy 83
nie bralam tabletek i nie palilam a Wy wszystkie bralyscie kwas foliowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka w ciazy 83
no wapn zaczelam brac teraz , jestem w 16tym tygodniu dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitka w ciazy 83 ale jakie wapno? w prochach? nie lepiej pić kefiry mleko jeść jogurty niż się prochami faszerować niby to witamina ale co kefir to kefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy jest bardzo wazny
na początku ciązy , ale pózniej tez jest potrzebny Wspomaga przyswajanie zelaza , a poza tym czesto niedobór kwasu foliowego w pózniejszej ciazy czasami powoduje odklejenie sie łozyska ( jedena z przyczyn ) Tak ze warto go brać cała ciąze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ze ktos ma kilkuletnie
dzieci i są zdrowe a nie brał kwasu foliowego to nie znaczy, ze zdrowe beda zawsze... ja oczywiscie życzę wszystkim wam z całego serca aby dzieci były zdrowe bo chore dziecko to cos najgorszego na swiecie co moze spotkac rodziców... jednakze kwas foliowy ma istotny wpływ na cewę nerwową. przy drastycznych niedoborach dzieci potrafią urodzic sie z rozszczepami kręgosłupa itd. jednakze to nie wszystko... z działaniem cewy nerwowej ma równiez związek powstawanie najczęstszego nowotoworu dziecięcego tzw. mięsaka Ewinga. jest to nowotwór kości, bardzo złośliwy... późno rozpoznany niestety prowadzi do smierci dziecka poczytajcie o tym i nie piszcie pierdół, że kwasu nie trzeba brać! jednakze uwazam równiez, ze odpowiednio zróżnicowana dieta, pełna zielonych warzyw i np. wąróbki (fuj ;) ) chroni ludzi od niedoboru kwasu foliowego niemniej jednak lepiej wziąć go za dużo niz miałoby byc go za mało. nadmiar wydala sie z moczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy jest bardzo wazny
dokładnie , ludzie rzadko maja niedobory kwasu foliowego Ale warto go brac i to całą ciąze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy jest bardzo wazny
nie martw się , zdrowo się odzywiałaś , a kwas mozesz nadal przyjmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ze ktos ma kilkuletnie
a jak myslicie dlaczego najwięcej dzieci z rozszczepami kręgosłupów, podniebień, bliźnięta syjamskie - rodzi się w krajach mozna powiedziec "zacofanych", biednych... hinduskich, arabskich itp? własnie z powodu złej diety i braku witamin!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ze ktos ma kilkuletnie
mięsak Ewinga ujawnia sie do 12 roku zycia :o aaa co do tego braku witamin. ostatnio oglądałam program o operacjach plastycznych, gdzie chłopak z brazylii czy argentyny (nie pamietam) miał fatalny rozszczep wargi i podniebienia i chirurg plastyczny powiedział cos co zapadło mi w pamiec: najsmutniejsze jest to, ze dawka witamin warta 10 centów dziennie przyjmowana przez matkę w ciaży uchroniłaby tego chłopca od tego nieszczescia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu w Norwegii nie ma?
Nawet w UK jest to podstawowy suplement na poczatku ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudna jolanda
Nic nie bedzie nie tak. Może i w Indiach jest najwiecej przypadków jakichs uszkodzeń płodów, ale laska nie cierpi biedy, nie je czego popadnie, tylko żyje w wysoko cywilizowanym kraju, odżywia się pewnie w sposób rozsądny i zbilansowany, więc mało prawdopodobne, ze ma jakieś większe braki czegokolwiek. Nie ma sie co martwić. Pijaczki i narkomanki też rodza zdrowe dzieci, więc ty, zdrowa, dobrze sie odżywiająca osoba nie masz sie raczej o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech smutne to
i na tym wlasnie polega dramat emigrujacych zarobkowo kobiet, matek, które nie znaja jezyka i nie potrafia nawet obrócić się w kraju, do ktorego wyjezdzaja. w KAZDYM cywilizowanym kraju jest dostepny kwas foliowy, nawet w glupim markecie na polce z dzialem aptecznym. problem w tym, ze nie znasz jezyka, nie potrafisz o podstawowe rzeczy zapytac. mam racje? a lekarz na wizycie nie mowil? czy mowil, tylko... nie zrozumialas? kwas foliowy jest zalecany zwlaszcza PRZED planowana ciaza, i w pierwszych miesiacach. niektore kobiety zazywaja juz od momentu rozpoczecia wspolzycia, i dobrze robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka w ciazy 83
skoncz sie wymadrzac idiotko, a jesli uwazasz ,ze w Norwegii leki sa na polce w markecie , to proponuje Ci poczytac troche kretynko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech smutne to
wulgaryzmy przyszlej matce nie przystoją:) prawda w oczy kole? tak sie sklada, ze troche Norwegie znam;) i wiem, ze kwa foliowy, wapn i wszelkie witaminy, mikrolementy, suplementy sa łatwo dostepne i sa podstawa w kazdej aptece. odpowiadajac na twoje pytanie z tematu: tak, na kwas foliowy troche za pozno, bo najwazniejszy jest przed i na samym poczatku ciazy. ale na zmądrzenie i nauczenie sie podstawowych slow w jezyku kraju, w ktorym mieszkasz i rodzisz dzieci, za pozno nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudna jolanda
Odpieprz się od autorki, zdaje sie masz za dużo wolnego czasu +kompleksy, więc musisz sie wyzywać na obcych ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudna jolanda
I nie pitol, że jest za późno. Ja w pierwszym trymestrze miałam femibion 1, teraz mam femibion 2 i kobita w aptece mówiła, że ten 2 zazywa sie DO ZAKOŃCZENIA KARMIENIA, więc jeszcze chwilę autorka go ma okazje pozażywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech smutne to
nie pitolę, pitoli autorka, twierdzac, ze w norwegii nie mozna dostac kasu foliowego:D co jest oczywista bzdura i dodatkowo wprowadzaniem innych w bład! typowy przyklad polskiej emigrantki, pewnie ze wsi, ktora nie wie, ze w takim kraju jak norwegia kwas foliowy jest dostepny na wyciagniecie reki, ze nie trzeba z polski zamawiac aspiryny, zeberek na zupe i samemu robic makaron- bo to wszystko tak samo jest, tylko o innych nazwach i troche trzeba pomyslec, dopytac sie tubylcow;) wstyd i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×