Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Miło was czytać i sobie powspominać bo dwa lata temu byłam dokładnie na takim samym etapie ciąży co wy. Termin miałam na 16 lipca a urodziłam troszkę wcześniej bo 4 lipca. Teraz jest dobry czas na życzenia więc życzę wam wspaniałych chwil w ciąży, zdrowych dzieciaczków i tak szybkich bezproblemowych porodów jaki ja miałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, lipcoweczki, Mi to w zadnej ciazy chyba nie robili ani jednego usg transwaginalnego, tylko i wylacznie przez powloki brzuszne, Anik, gratuluje zakupu adaptera, chyba tez go kupie, mimo ze duzo nie jezdze. Beatris, jestes najbardziej do przodu z badaniami, ja to 10 stycznie tylko swoja pani ginekolog po raz pierwszy na oczy zobacze w tej ciazy. Popatrzylam, ze poprzednie testy z krwi na zespol Downa mialam robione w 16 tygodniu. Wiec mam jeszcze czas, by poprosic o skierowanie pania doktor. Anik, moja kolezanka ktora sie meczy teraz z nudnosciami, mowi, ze w ogole nie moze na lewym boku lezec, bo u niej z tego boku ponoc jest umiejscowione cialo zolte i jak sie na ten bok polozy, to zaraz jest jej mega niedobrze. Ciesz sie, ze choc na prawym mozesz jednak spac. Mnie od wielu nocy juz meczy bezsennosc, gdzies od 2j do 5j w nocy nie moge za chiny spac, choc jestem zrabana. masakra jakas. Jak dzieci wrescie spia cale noce (odpukac), to teraz sama z siebie nie moge odpoczac. Co do wystroju pokoiku, to jak bylam w ciazy, to w Castoramie wpadly mi w oko tapety w kolorze pistacjowym w nieduze smieszne czarno-biale krowy. Maz sie zgodzil na to szalenstwo. Potem sie przyznal, ze jak nakleil pierwsza rolke, to sie przerazil, ale koncowy efekt byl calkiem fajny. Generalnie lubie zielony kolor, a czarno-biale krowy ponoc sa bardzo korzystne dla rozwoju wzroku dziecka, to prawda, ze mala uwielbiala i nadal uwielbia na nie sie gapic. Teraz staje w lozeczku i palcem pokazuje na kazda krowe, tez do nich gada, kiedy ja przewijam. Do tego mialam lozeczko w kolorze sosny, szafke i komode biale i biala zaslonke na okno. Zaslonka miala naszyte kieszonki i powkladalam do tych kieszonek male zabawki i grzechotki, wyszlo calkiem fajnie. Mala Gosia, moja mlodsza laska tez podczas roznychs usg byla bardzo malo sklonna do wspolpracy, pamietam lekarz sie bil prawie z nia na piesci i miesil mi brzuch jak dzieze , nie zartuje, mialam naprawde siniaki i brzuch caly obolaly po tych usg. Lekarz ja w ta strone popycha, a ona sie z powrotem odwraca, i tak tez przez conajmniej 40 minut. Teraz laska ma 1,5 roku i charakter jak maly Napoleonik. Tak ze juz w brzuchu mozna poznac, z kim sie ma do czynienia. Milego wieczorku, uciekam spac, bo jestem znow wykonczona, dzis goscilismy tescia, i nie bylo sie jak polozyc czy odpoczac. Juz chce by sie te swieta w koncu skonczyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, trochę mnie nie było - wakacje miałam, w Polsce:D, więc nie było kompletnie czasu. Poza tym dopadła mnie grypa. Lekarz w Polsce dał mi antybiotyk, ale chyba dobrze się stało, bo mój mąż cierpiał dużej niż ja, a rozłożył się wcześniej. Pani ginekolog powiedziała, że jest dużo antybiotyków, które kobieta w ciąży może brać i żeby się nie martwić, więc jej ufam. Zrobiłam też USG jak byłam i wszystko było w normie. Teraz czekam do wtorku na następne, to w 12 tyg. Waga wciąż mniejsza niż przed ciążą, mimo że nie miałam żadnych wymiotów od początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuje kontynuowac.. komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualnego ryzyka (wiek+test podwijny +NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny naprawde nei wiem co sie dzieje! przepisalam fragment kolejnego tekstu recznie jeszcze raz, robei wyslij i dalej w efekcie koncowym wskakuje mi ten sam stary fragment! to jakas paranoja! kalkulacja indywidualnego ryzyka (wiek+test podwijny +NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalkulacja indywidualnego ryzyka (wiek+test podwijny +NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z Was wie moze gdzie moge zglosic ten problem? czy ktoras z Was miala cos takiego kiedys?? kalkulacja indywidualnego ryzyka (wiek+test podwijny +NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalkulacja indywidualnego ryzyka (wiek+test podwijny +NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ela za pomysł z krowami, może wykorzystam, choć akurat nie na zielonym tle, bo zielona mamy sypialnię. myślałam o połączeniu brązu, turkusu i pomarańczu ale nie wiem czy coś znajdę. mój kot zwariował, jest -8 a on siedzi na balkonie. w śniegu. dobrze, że futrzasty jest... adapter został już wysłany, więc pewnie za 3 dni dotrze. mój mąż w poniedziałek jedzie na narty, jak ja mu zazdroszczę! ale co tam, niech ma. od lipca nie będzie miał czasu na rozrywki;) ja do tej pory miałam 3 usg - 5, 9 i 11 tydzień. wszystkie przezpochwowe. w 14 tyg badanie przezierności będę miała pewnie już przez powłoki, bo to 2 trymestr. wczoraj byłam na chwilkę w jakiejś galerii, duże wyprzedaże są w 5,10,15 - nawet do 60%. może się zbiorę i kupię trochę ciuszków. pozdrawiam was ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, dawno nie zaglądałam bo coś mi laptop odmawiał posłuszeństwa. Ja od świąt siedzę w domu na urlopie i jakoś nawet nie mam ochoty na sprzątanie i gotowanie. Nie robię absolutnie nic poza spaniem i czytaniem książek. Nadrobię trochę zaległości w lekturach. U mnie brzusio już troszkę widoczny, żadnych spodni nie jestem w stanie dopiąć. Przytyłam ok 3 kg, więc chyba dość sporo. Nudności troszkę mniejsze, a już dziś zaczęłam 13 tydzień. Mam nadzieję że już niedługo całkiem miną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka witamy cię serdecznie! piękny nick:) przyszedł adapter, serdecznie polecam sklep www.tomi.pl, wysyłka towaru w 24h, szybko, rzetelnie. teraz będą mieli inwentaryzację ale pewnie potem znowu zaczną wysyłać. prostota tego urządzenia mnie powaliła, w zasadzie można to samemu skonstruować. no ale ja nie mam do tego głowy;) zbieram się powoli na imprezy sylwestrowe;) tzn. jadę do koleżanki, która ma 3mc synka i siedzi w domu, a potem do brata, który robi specjalnie dla mnie domówkę;) nie ma jak młodszy braciszek :* idę przekopać szafy w poszukiwaniu jakiś wygodnych dżinsów. wszystkiego dobrego w Nowym Roku dziewczyny! zdrowia, pogody ducha, radości z pociech lipcowych! ściskam was noworocznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katastrofa kobietki!!! Nie miesszcze się w żadną kieckę :( Tzn mieszcze się ale przede mną sterczy okrągły brzuszek. Hi, hi no ja wiem, że ciąża , że to już 13 tydzień ale żeby było go widać aż tak?! Na codzień w portkach biegam więc w sumie większej różnicy nie widziałam ale w kiecce ...hmmm wierzcie mi...różnica widoczna. LEce na zakupy....papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo dzidzia sobie mieszkanko powiększa ;) dlatego brzuszek rośnie. Ja nadal jestem chuda, a brzuch mam taki jak po lekkim obiedzie :) prawdę mówiąc już chciałabym żeby mi się to m2 powiększyło ;) kupiłam sobie już na tę okazję ogrodniczki ciążowe. Wszyskiego najlepszego w Nowym Roku :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kocio-rybka :) U mnie zaczyna się 11 tydzień i tez zaczynam widzieć wypuklości :) Wczoraj miałam wizytę u gina i USG. Widziałam mojego dzidziolka :) Tak fajnie machał girkami :) Doczekałam się nawet zdjęcia. Będzie pierwsze do albumu :) Umówiłam się wstępnie na USG genetyczne między 10 a 20 stycznia. Mam tylko przedzwonić i dogadać dzień i godzinę. Miałyście już robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kubolinka :) Miałam robione usg genetyczne oraz test z krwi (23 grudnia), całe szczęście z dzidzią wszystko w porządku. Wynik z usg dostajesz od ręki, powinny być też załączone do niego fotki dzidzi ;) W 4d wszystko jest takie realne - widać rączki, nóżki. Oczywiście mam swojego niunia jako tapetę na pulpicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam mieć robione badania na bardzo dokładnym sprzęcie. Mam dostać zdjęcia i zapis DVD. Ile u Ciebie płaci się za badanie? Znasz już płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za badanie nie płaciłam ponieważ ukończyłam 35 lat i miałam to refundowane przez NFZ:) Badanie robłam w Pracowni genetycznej w Szczecinie i kosztuje ono chyba w granicach 300 zł. Płci jeszcze nie znam, gdyż testy z krwi tego nie wykrywają. Co innego gdyby wynik wyszedł nieprawidłowy (tfu tfu) to wtedy robią amniopunkcję-pobranie wód płodowych i na jej podstawie określają płeć dziecka oraz czy jest obarczone jakimiś chorobami. Płeć dzidzi poznam prawdopodobnie 18 stycznia, wtedy mam mieć wizytę u gina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kocio-Rybko. Czyżby krajanka ze Szczecina? Kobitki Wszystkiego Naj..w Nowym Roku dla Was i dla Waszych Maleństw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie ze Szczecina :) Kołobrzeg wita!!!! ;) ;) ale do Szczecina jeszcze będę się wybierać w 20 i 30 tygodniu ciąży, ażeby sprawdzić czy dzidźka dobrze się rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow kocio-rybka! Kocham Twój Kołobrzeg!!!! Byłam już tam tyle razy a ciągle mnie tam ciągnie :) W te wakacje też :) Zjeździłam całe wybrzeże ale tylko do Kołobrzegu mogę wracać bez przerwy. Ja jestem z okolic Konina. Ja za badanie będę płaciła grosze bo zrobi mi je prywatnie lekarz, do którego chodzę na NFZ. Pozdrawiam i wszystkim życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziewczyny przemilego Sylwestra i cudownego 2011, roku urodzenia naszych pociech. Witaj, kocio-rybka, sliczny nick i narescie nie jestem jedyna babuszka :) tego topiku, bo jest ktos w podobnym wieku. Mam kalendarzowy termin na 2 lipca, ale z usg mi sie przesunal na 13. Justa, spij i czytaj na maxa, bo dzieci juz ci nigdy nie pozwola na takie spedzenie czasu. Tez w pierwszej ciazy bylam stala klientka biblioteki, strasznie smakowaly mi takie historie romantyczno - historyczno-przygodowe. Teraz to zapomnij, wieczorem padam, o lekturach to tylko marze. Jak sie wprowadzilam sie pare lat temu do swego meza, to w jego bibliotece znalazlam mnostwo ksiazek, ktore bym chciala przeczytac, ale caly czas tylko chodze kolo nich i sie oblizuje, a natomiast musze codziennie czytac kaczorki groszki, stefcie burczymuchy i inne podobne lektury. Na szczescie starsza juz przeszla na samodzielne czytanie, ale mlodsza jest dopiero w okresie odkrycia swiata lektur. Uscicki i do ponownego odezwania sie w nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki jak tam po imprezce? Ja po obejrzeniu fajerwerków o 12 wcisnęłam się pod kołdrę i spałam aż do 7, bo mnie mój zwariowany kot obudził :) Kubolinka seredcznie zapraszam do Kołobrzegu :) :) Ela wcale nie czuję się jak babuszka i nawet na takową nie wyglądam ;) Super uczucie spodziewać się dziecka w tym wieku :) To będzie moje pierwsze dzidzi, moje ukochane dzidzi :) Pozdrawiam mamusie w tym Nowym Roku :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w Nowym Roku, Mialam racje idac wczesniej wczoraj spac, mloda sie obudzila o 6:42 rzeska jak skowronek. Maz o 4j pojechal juz odwiezc syna na lotnisko. No a ja sie krzatam i robie porzadki poswiateczne. Podloga brudna ze szok, tymbardziej, ze byl tesc, ktory jako jedyny gosc nigdy nie zdejmie butow pomimo prosb i grozb. Zawsze planuje mycie poglog tuz po jego wizycie, nigdy przed :) Kocio-rybka, tez sie nie czuje wcale staro, ale jak spojrzysz na tabelke wpisanych tutaj dziewczyn, to widzisz te polska srednia wieku rozrodczego, o 10 lat mniej niz ja mam :))). No ale to juz moje 3cie dziecko. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ważny jest wiek? chyba nie, najważniejsze żeby mama i dzidzia byli zdrowi.iJeśli chodzi o średnią wieku kobiet rodzących w Polsce, może faktycznie to 22, 25 lat i bardzo dobrze. Jednakże w moim otoczeniu są same 30 i więcej, które jeszcze nie rodziły dzieci, nie mają mężów, po prostu tak im się, życie układa. Z resztą zakończmy temat wieku, gdyż to temat rzeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Cześć dziewczyny? Jak minął Sylwester? Ja w tym roku po raz pierwszy nie mam kaca :P Nie wybieraliśmy się na żadne balety, bo było ryzyko, że nie dotrwam do północy, taka jestem zwykle śpiąca :D Zaprosiliśmy znajomych do domu, pogadaliśmy, obejrzeliśmy filmy, a później fajerwerki. Także było spokojnie i kameralnie, ale miło :) Nie zasnęłam do północy, ale musiałam ze sobą walczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry w Nowym Roku, Nowy Rok bez kaca to nowe doświadczenie, całkiem przyjemne przyznam. z kameralnej imprezki wróciłam koło 2 i dopiero wstałam - kocisko okazało sie dziś nader łaskawe i spało w najlepsze do 11. dostałam wczoraj od koleżanki masę gazet i książek o tematyce ciążowo - dzieciowej. nie będę się nudziła aż do lipca;) jutro wybieram się na zakupy, nie przepuszczę tych przecen, pokupuję trochę takich rzeczy, których na pewno nie będę miała po dzieciach koleżanek. mąż jedzie złośliwie na narty, więc ja też muszę mieć coś z życia. trzymajcie się ciepło w tym 2011:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris91
czesc dziewczyny! wszystkiego dobrego w nowym roku! wlasciwie zycze wszystkim tego samego czyli szczesliwej ciazy i rozwiazania! ciekawa jestem jak tam moj problem z wysylaniem wiadomosci.. bede probowala wyslac kontynuacje bo duzo napisalam ostatnio i co najwazniejsze! - ZNAM PŁEĆ MALEŃSTWA!!!! Ale o tym pozniej..hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatris91
za chwile kontynuacje specjalnie wpisze pod nieco zmienionym nickiem i jako pomaranczowa i zobaczymy czy wejdzie.. komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×