Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość janika81

Pomóżcie... Niskie LH i wysoka prolaktyna :(

Polecane posty

Gość janika81

Kochane bardzo proszę o pomoc... Wiem że dużo dziewczyn prosi wyjaśnienie wyników, ale ja jestem cała w nerwach i nie moge spac, głowa mnie boli i na niczym nie moge się skupić ;( Kolejną wizytę u gin mam za trzy tygodnie... W głowie mam mętlik... Zacznę od tego że mam 29 lat, nie rodziłam, miesiączkuję regularnie co 33-35dni. Przed okresem mam dwu trzydniowe plamienia. Miesiączki bolesne trwające 56dni. Pomimo tego że mam regularne krwawienia ginekolog na badaniu USG stwierdził brak owulacji i niepęknięte pęcherzyki na obu jajnikach (lewy powiększony). Pęcherzyki nie są duże. Domyślam się, że właśnie to jest powodem bolesnych stosunków (ból jajników)? Dodam, że bardzo często popadam w stany depresyjne, jestem nerwowa, drażliwa, bardzo szybko marzną mi stopy i dłonie. Objawy te nasilają się na dwa tygodnie przed okresem. Wyniki nie są najlepsze. Wiem że mam hiperprolaktynemie, ale ta jest tylko objawem a nie chorobą... Mam za niski poziom hormonu LH. Tylko co to oznacza?? Poniżej podaję wyniki... Badania robione w 3dc: FSH 5,06 faza foli 3,03-8,08 mlU/ml środek cyk 2,55-16,69 mlU/ml faza lute 1,38-5,47 mlU/ml po menop 26,72-133,41 mlU/ml LH 1,49 faza foli 2,39-6,60 mlU/ml środek cyk 9,06-74,24 mlU/ml faza lute 0,90-9,33 mlU/ml po menop 10,39-64,57 mlU/ml Prolaktyna 39,84 ng/ml Normy lab: 1,20 - 29,93 TSH 4,482 Normy lab: 0,350-4,940 uIU/ml Badania robione w 12dc: Testosteron 88,00 okres rozrodczy 9-109 ng/dl doustne środki antykon 13-83 ng/dl po menopauzie 12-130 ng/dl Prolaktyna test MTC: Normy lab 1,20 - 29,93 ng/ml 44,11 1-godz 89,25 2-godz 63,05 Może któraś z was miała podobne wyniki lub objawy? Będę wam wdzięczna za każdą odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aichaoao
janika nie jestem lekarzem dlatego nie sugeruj sie do konca moimi wynikami, ale uważam że FSH masz dobre, powinno się mieścic do 10, ja miałam w różnych cyklach robione badania i na początku wyszło u mnie 10,62 ; 32,52 ; 17,55 te dwa ostatnie lekarz powiedział mi ze mam za wysokie, jesli chodzi o LH to ja miałam robione badanie w 13 dc i wynik był 21,32, nie napisałas w ktorym dniu c robiłas badanie, chociaz widac ze Twoje LH jest za niskie, nie miesci sie w normie, TSH masz na granicy podobnie jak ja ale lekarz zainteresował się najbardziej moją prolaktyną zawyzona i przepisał mi tabletki norprolac. Czy Twój lekarz oglądał te wyniki i przepisał ci jakies leki badz kolejne badania do zrobienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janika81
Aichaoao napisałam w którym dc były robione badania. Eh... Na ostatniej wizycie nie dowiedziałam się wiele :/ Oprócz tego że wyniki prl po mtc są sztywne i że, oś FSH i LH jest nieprawidłowa :/ No i bądź tu człowieku mądry... Najprawdopodobniej pójde do szpitala. Jestem zła i jednocześnie załamana bo z tymi dolegliwościami chodzę już kilka lat! Żaden gin wcześniej nie zalecił mi zrobienia badań hormonalnych! Może dlatego że niby na usg (ostatnie zrobiono mi 5lat temu) jajniki były bez zmian, ale już wtedy podczas badania odczuwałam ból jajników.one badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aichaoao
a zmieniałas lekarza? jesli moge wiedziec z jakiej jestes miejscowosci bo chetnie polecie ci mojego lekarza jestem z niego bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janika81
W mojej miejscowości to najlepszy lekarz z najlepszym sprzętem. Byłam u niego dopiero trzy razy więc dam mu jeszcze szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aichaoao
dziwi mnie tylko fakt ze pomimo wysokiej prolaktyny u ciebie nie przepisał ci tabletek na jej zbicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janika81
Na ostatniej wizycie miałam sama zdecydować czy chcę isc do szpitala i przebadac się jeszcze raz dokładnie od początku cyklu czy przepisze mi tabletki na tą prl Powiedziałam że lepiej zbadac się dokładnie...dlatego zdecydowałam isc do szptala :/ boje sie strasznie bo nigdy nie byłam w szpitalu. Z tego co wiem prl nie jest dużym problemem. Hiperprolaktynemia nie jest chorobą a jedynie objawem ...wiec wolę sie przebadac. Martwi mnie jednak niskie LH i tutaj może być problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×