Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamusia Kubusia:*

Co jeszcze do jedzienia dla 7-miesięczniaka??

Polecane posty

Drogie mamy nie ma już pomysłow na obiad. Co jedzą waże 7-miesięczniaki. U mnie synek je tak z: Deserków jabłko z biszkoptem, jabłko z bananem ale bardzo żadko bo nie chce częściej je te jabuszko z biszkoptem. Obiadki: -marchew ziemniak pietruszka por miesko albo cielęcinka, albo kurczacka, albo pierś z indyka. Z warzyw je jeszcze kalafior, brokuł seler. Macie jakieś pomysły na obiadki?? Synek jest na mleczku Bebilon pepti z powodu azs. Mały nie chce jeść żadncych kaszek mlecznych, ni mleczno ryzowych, zje czasem kleik kukurydziany na noc i sinlac ale bardzo żadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam ten problem gdy dziecko nie chce żadnych kaszek, moja dostaje białej gorączki na widok jakiej kolwiek kaszki.ja gotuję rosołek zmakaronem, zupkę pomidorową, warzywną np z mrożonki teraz przychodzi na to sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 8,5 miesiąca. Je już bardzo dużo. Mięso: kurczak, cielęcina, jagnięcina, indyk, wołowina, niekiedy wieprzowina. Warzywa: nie będę wymieniać, bo dużo ich. Owoce: podaję wiele i naprzemian tzn. świeże albo słoiczkowe. Kaszki: córka bardzo lubi i wypróbowała już chyba wszystkie smaki (podaję tylko 1-2 razy w tygodniu), kleik kukurydziany np. z jabłkiem. Ogólnie to córka je prawie wszystko. Zupy np. pomidorowa, ziemniaczana, ogórkowa, krupnik, rosół. Podaję też serki np. Danio, biszkopty np. z jabłkiem lub gruszką. Wiele bym mogła wymieniać. Ostatnio coraz rzadziej gotuję obiady osobno dla córki. Je już to co ugotuję dla wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i wprowadziłam gluten jak mała skończyła 6 miesięcy. Dodaję jej do obiadów kaszę mannę. Podaję też chlebek z szynką, serem. Normalne mleko chcę wprowadzić już za niedługo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecku na diecie bezmlecznej nie należy podawać kaszek mleczno-ryżowych, no chyba,że pediatra ci tak zalecił... a spróbuj może z czystym kleikiem ryżowym? może on mu zasmakuje? moja mała też jest humorzasta co do jedzenia i właśnie takim kleikiem, na nutramigenie, przekonałam ją do stalszych pokarmów. ma 8,5 miesiąca i poza mlekiem, je ww. kaszkę, duży słoiczek na obiad, chrupki, czasami kawałeczek chleba lub bułki. zasada podstawowa, to nic na siłę, jak będzie miał chęć, zacznie jeść, naprawdę wiem, co mówię :) kokojambo- ty dziecku w tym wieku dajesz danio? :o toż to sama chemia :o kup lepiej serek z jakieś lokalnej mleczarni... mój znajomy był przedstawicielem w danonie i ich dzieci NIGDY nie jadły ani danio, ani danonków, bo to taki syf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam, że np. podaję Danio, ale zapomniałam dodać, że bardzo rzadko ;) Dokładnie wiem co zawierają takiego typu produkty mleczne :o Moje dziecko, moja sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patty diphusa właśnie pediatra mi zaleciła żeby spróbować mleczno-ryzomą kaszke, ale też nie chce żadnej a kleiku ryżowego to już wogule nie chce bardziej jest skłonny zjeść z kleikiem kukurydzianym lub z sinlac, ale to bardzo żadko i nie wiem co moge mu dać na noc żeby dłużej pospał coś bardziej sytszego?? Zagęszczacza też nie chce już chyba wszystko wypróbowałam:( Przepraszam że nie pisałam ale zajełam się sprzątaniem a potem na zakupy pojechaliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×