Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość była żona byłego męża

jestem po rozwodzie z jego winy

Polecane posty

Gość była żona byłego męża

jest po rozwodzie z jego winy, powód - zdradzał mnie minął rok, po rozwodzie status mi się troszkę pogorszył ale nie aż tak bardzo, teraz już jest inaczej, wypłata połowę mniejsza a były założył firmę, ma ją na siebie, ma też inną kobietę, z którą ma wziąć ślub, ja myślę o wystąpieniu o alimenty, wcześniej tego nie robiłam bo jakoś było ale teraz jest ciężko a skoro on ma firmę to chyba miałby możliwość zapłacenia mi tych alimentów, nie mówię, że do końca życia ale do czasu aż stanę na nogi, czy to, że będzie miał żonę może jakoś wpłynąć na możliwość uzyskania alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była żona byłego męża
czy może mi ktoś napisać co uważa? aha dzieci nie mieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSanSan
zeby dostac alimenty na siebie musisz pzrestawic ze nie stac Cie na podstawowe oplaty czy tez jedzenie zbierasz dokumenty i przedstawiasz dla sadu, ze z wyplaty po oplaceniu rachunkow nie masz nop juz na jedzenie bo jezeli chcesz alimenty tylko dlatego ze bylemu sie powodzi, a Ciebie nie stac na wakacje to nie masz po co startowac do sadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była żona byłego męża
chodzi właśnie o takie rzeczy jak jedzenie, srodki czystości, kiedy było małżeństwo to i fryzjer i kino i wszystko było a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy...
Spróbuj, nic nie tracisz. Jeśli rozwód był z jego winy, masz chyba prawo ubiegać się o alimenty. Zwłaszcza, że widzę, że chcesz je tylko na jakiś czas, a nie żyć na utrzymaniu byłego, bo jemu jest dobrze. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli chcesz te alimenty
masz do nich prawo. tylko nie wspominaj, ze zabrakło ci na fryzjera czy kosmetyki. Masz prawo do pomocy tylko na podstawowe wydatki. Zresztą, skoro facet ma pieniądze, ty wyda prędzej na adwokata, niż tobie coś da - oni już tacy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była żona byłego męża
nie rozumiem jednego, bo czytam wiele różniących się od siebie informacji, z jednej strony, że (biorąc pod uwagę, że były jest wyłącznie winny) mam szansę na alimenty równe zeru mimo, że moja wypłata wynosi niecałe 1500 złotych a jego na chwile obecną więcej niż w trakcie mażłeństwa i więcej niż moja, a z drugiej strony, że mnie się nie musi nawet pogorszyć stan cywilny, że wsytarczy, że chcę podnieść swój status i np. iść na studia i że ogólnie należy mi się aby mi się żyło dużo stateczniej niż w trakcie małżeństwa - takie skrajności czytam, już nie wiem co jest prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była żona byłego męża
chciałabym się zapisać na jakieś darmowe porady prawne ale nie wiem gdzie się udać w tym celu i ile się czeka, wiecie może coś na ten temat? jest coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest darmowa porada prawna. Wpisz w google "Centrum Praw Kobiet" w Warszawie. W czwartki pod nr telefonu jest bezpłatna porada prawna. CPK jest też w innych miastach, ale wiem że w czwartki jest prawnik pod telefonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×