Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja to się robi

Rok przestępny i nie jak to obliczyć??

Polecane posty

Gość ja to się robi

Słyszałam że dzieli sie przez 4 i co dalej sa jakies wyjatki itp ?? Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok przestępczy
chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to się robi
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to się robi
a jak sie podzieli przez to 4 co jaka liczba musi wyjść z przecinkie bez itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsvdxvc
rok przestępny to rok który dzieli się przez 4 a nie dzieli się przez 100 dlatego np 2000 odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsvdxvc
błąd rok przestępny to taki który dzieli się przez 4 i nie dzieli się przez 100 lub rok który dzieli się przez 400 2000 był przestępny bo dzieli się przez 400 2100 nie będzie przestępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty taka ciemna czy tylko udajesz?? Rok przestępny jest co 4 lata. Jest to związane z tym że rok ma naprawde 365 dni i kilka godzin i co 4 lata z tych godzin zbiera sie dodatkowy dzień. Lata przestępne: 2000 2004 2008 2012 2016 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to się robi
Muzeumianka naprawdę co ty nie powiesz . Ale ggy na sprawdzianie dostane jakaś liczbe to mam liczyć pokolei weś sie zastanów i kto tu jest ciemny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsvdxvc
rok przestępny to taki który dzieli się przez 4 i nie dzieli się przez 100 lub rok który dzieli się przez 400 dostajesz np liczbę 2011 1) sprawdzasz czy dzieli się przez 400 - nie 2) sprawdzasz czy dzieli się przez 4 - nie zatem nie jest to rok przestępny liczba 2040 1) czy dzieli się przez 400 - nie 2) czy dzieli się przez 4 - tak czy dzieli się przez 100 - nie zatem jest to rok przestępny liczba 3000 1) czy dzieli się przez 400 - nie 2) czy dzieli się przez 4 - tak czy dzieli się przez 100 - tak nie jest to rok przestępny liczba 2000 1) czy dzieli się przez 400 - tak jest to rok przestępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xadf
Rok przestępny to ten co się dzieli przez 400 i 4 czyli np.: Przez 400 to te: 2000 - dzieli się przez 400, 2400 - też się dzieli przez 400, 1600 - również się dzieli przez 400, a przez 4 to wtedy kiedy rok nie jest końcem wieku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×