Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadowy snieg

NOSICIE SOCZEWKI?

Polecane posty

Gość listopadowy snieg

Warto sobie kupic szkla kontaktowe? trudno jest nauczyc sie je zakladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak warto sobie kupić, bo bardzo ułatwiają życie, nie czuć ich w oku nie trzeba zimą ciągle wycierać po wchodzeniu z zimna do pomieszczenia. Można uprawiać sporty no są super, ale niektóre osoby nie tolerują ich tak jak np. moja siostra. A ja ich w ogóle nie czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowy snieg
ja wlasnie planuje kupic ale to zakladanie mnie przeraza ;/ ale lepsze sa od okularow? A wogole jakie polecacie? bo samemu kupic nie jest latwo przy tylu ofertach :) A i czy warto kupic kolorowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosze od roku i bardzo sobie cenie. polecam soczewki firmy JOHNSON & JOHNSON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh ehhh
tez nosze. sa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsze soczewki zakupilam po konsultacji z okulista. obecnie zamawiam na allegro ale trzymam sie zalecanych dla mnie parametrow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhubarbbb
Polecam ! ja ich w ogóle nie czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosze czasami pierwsze kupilam i VE po wizycie u okulisty kotry mi dobral krzywizne, teraz kupuje tam gdzie tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosze od 11 lat
Nie kupuj tego na wlasna reke, bo mozesz zrobic sobie krzywde. Soczewki dobiera lekarz, nie wszyscy wszystko moga nosic. Jesli chodzi o kolorowe, to poleciam allvue w Twoje Soczewki. 40 zl za pare, miesieczne. Zielone, brazowe i niebieskie. Ladniej sie prezentuja na jasnych oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhubarbbb
ja używam teraz tych z Rossmana za 20 zł nie czuję żadnej różnic miedzy poprzednimi czyli JOHNSON & JOHNSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowy snieg
dziekuje bardzo za odpowiedzi. Myslalam w sumie zeby kupic bez konsultacji z okulista tylko jakies polecane, ale moze rzeczywiscie lepiej isc niech dobiora odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhubarbbb
a właściwie czemu nie można dobrać na własną rękę ? jeśli wiem jaką mam wadę to co za problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowy snieg
moze chodzi o to dobranie krzywizny? Ktos wyzej tam pisal o tym. Chociaz sama nie wiem co to znaczy ale pewnie lepiej dobrac u okulisty parametry. Ja jeszcze nie wiem czy pojde czy kupie sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosze od 11 lat
bo nie wszyscy moga wszystko nosic. Trzeba sie pokazywac co jakis czas. Sa ludzie, ktorze miesieczne nosza ponad dwa miesiace, albo plynu nie wymieniaja za kazdym razem. Taka przestroga. Grzybica rogowki to chyba nic milego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhubarbbb
coooo ? przez 2 miesiące ? A czym myjecie pudełeczko ? wodą czy tym płynem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillkaaa
Jeśli to będą Twoje pierwsze soczewki to koniecznie idź do okulisty. Ja nie wyszłam z gabinetu dopóki nie nauczyłam się je sama zakładać i zdejmować. Na początku jest ciężko, ale to tylko kwestia wprawy i nie bój się bo nie ma czego ;) Ja też polecam JOHNSON & JOHNSON, mam miesięczne. Ten filmik ma dużo cennych info http://szkla.com/filmy.html Pielęgnacja soczewek jest bardzo ważna, do mycia i przechowywania używać tylko płynu do soczewek, nigdy w życiu wody bo możesz uszkodzić sobie oko lub nawet stracić wzrok. Aha i dobrze zaopatrzyć się w krople nawilżające do oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosze od 11 lat
serio, dwa miesiace. Heh, poki oczy nie zaczna mocno szczypac. Przyznam sie, ze pudelko plucze co jakis czas ciepla woda, a potem jeszcze plynem. Wazne, zeby nie wycierac niczym, bo moga sie dostac pylki do srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stanowczo odradzam kupowanie na własną rękę- pierwsze kolorowe soczewki kupiłam przez internet. Okazało się że przepuszczają mało tlenu i po pewnym czasie zaczęły mi wrastać naczynia krwionośne w rogówkę... chyba :/ Trzeba iść do lekarza najpierw. Ale teraz w sklepach z soczewkami do badania dostaje się soczewki za darmo i płyn, więc po co ryzykować. Poza tym są miejsca gdzie jest tak tanio jak na necie- za 30 zł masz dobre soczewki na miesiąc, więc to nie majątek. Ja miałam przerwę i teraz znów noszę silikonowo hydrożelowe i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Uważam, że warto i to bardzo zacząć nosić soczewki. Ja noszę 7 lat, teraz już prawie okularów nie zakładam, bo komfort widzenia jest nieporównywalnie lepszy...Szczerze powiem, że nie jest łatwo na początku nauczyć się zakładać, szczególnie jak ktoś manualnie jest kiepski. Ale spokojnie, idzie się nauczyć, tylko nie można się spodziewać, że w dzień, czy dwa...ja uczyłam się całe długie tygodnie, czułam soczewki na oczach kilka miesięcy zanim oczy się do końca przyzwyczaiły...ale na prawdę warto, szczegolnie przy sporej wadzie wzroku kiedy bez okularów nie można się obyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Pierwsze lepiej kupić po konsultacji z okulistą, głównie dlatego że poda Ci krzywiznę...Bo tak na prawdę nic poza tym z góry nie powie Ci, czy możesz nosić czy nie (no wykluczają je pewne choroby nie tylko oczu) ale jak ogólnie nie masz przeciwwskazań, to lekarz Ci nie powie czy będziesz je dobrze tolerować, czy nie...musisz je sama przetestować, tak samo ci nie powie jakie masz kupić, bo też nie wie jakie ci będą odpowiadać, no chyba że ma umowę z jakimś dystrybutorem ;). np. mój mąż używa johsona, ja bauscha, ja próbowałam johsona, to mi zupełnie nie pasowały, a moj mąż je sobie chwali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowy snieg
ale te płyny są drogie - nie dałoby sie zwyczajnie wymyc wieczorem soczewek wodą z mydłem jak rąk czy twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
soczewki są super, ale tylko odpowiednio dobrane! nie radziłabym kupować na własną rękę - moc soczewek jest inna niż okularów, poza tym dochodzi do tego krzywizna. ja już teraz kupuje na allegro i płacę 15zł/para :) płyn wystarcza na 3 miesiące, więc to nie jest jakiś masakryczny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
a jak płynu braknie to wymyję soczewki płynem do higieny intymnej, bo na nim pisze że antybakteryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
no nie mogę :D pierwszy raz się ktoś pode mnie podszywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj teraz :classic_cool: oczywiście hasło o płynie do higieny intymnej było podszywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inne niż okulary. Okulary mam -2 a soczewki -2,25 :) I bylam w vision na badaniu i wszytsko mi dobrał.. Bałabym się bez badań :) Niektore osoby nie mogąnosic soeczewek.. a jak befda noscic to źle moze sie to skonczyć :o dlatego wole badania. Zreszta co rok chodze do okulosty od soczewek - vision .. A soczewki kupuje tam I weary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
heh, ja nosze już tyle lat, że nie wyobrażam sobie życia bez nich. Mam mocna wadę i jak np. szłam na basen, to nic nie widziałam :( Kupuje trzymiesięczne B&L, ale nie nisze ich tak długo tylko wymieniam co 2-2,5 miesiąca. Płyn kosztuje w sklepie 45-48 zł i starcza na 3 miesiące, zresztą nie powinien być dłużej otwarty. W necie można kupić taniej, ale dodając koszty przesyłki różnica jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×