Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość całaprawdao tobie

test owulacyjny - a ciąża

Polecane posty

Gość całaprawdao tobie

Witam. Jest tak , jest juz po owulacji na 100%. test owulacyjny wychodzi pozytywnie 24 i 25 dnia cyklu. co to oznacza. czy można miec na dzieje na ciąże?? duzo czytałam ale nadal niewiem, pytam kobiety które coś takiego przezyły. Dziekuje za gupie komętarze - prosze sobie darowc!! pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
podnosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wiedziałam, że jestem w ciąży, sprawdziłam tę teorię i nie wyszedł mi test owu pozytywny. Generalnie jest to wada niektórych testów owu, bo mylą hormon lh z hcg pytanie kluczowe, skąd wiesz, że na 100% doszło wtedy do owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
Może nie zagłebiajmy sie co do owulacji. uznajmy że była (a ja wiem że była):) czytałam dużo wypowiedzi, kobiety pisza że jest możliwe ze test owulacyjny wskaze ciąże ale to nie oznacza ze sie w niej jest. i tak myslałam ze może ktos bedzie miał takie doświadczenie na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutek-srutek
a moze zamiast przenikac swoje cialo komorka po komorce zaczekasz kilka dni i wtedy zrobisz sobie test ciazowy? Takie nerwowe wyczekiwanie niczego dobrego nie wnosi w Twoja psyche, a jesli ciaza sie kluje, to po co stresujesz dziecko od pierwszej komorki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
minia85 - myslisz że 3 dni przed @ test ciążowy pokaże mi chocisz jasną kreseczke. Jutro jade za granice i chciałabym już wiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może, ale jeśli będzie negatyw to nie musi być wiarygodny. Jeśli masz możliwość idź na betę z krwi- 25-30zł, nie musi byc rano mi pokazał 2 słabe krechy 8dni po owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
tutek-srutek - dzieki czasami ktos musi wstrząsnoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
no własnie nie mam możliwości - za daleko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ale nie musi pokazać... ja robiłąm moje oba testy na 3 dni przed @ i nie było żadnych wątpliwości... ale tak jak minia pisze, najpewniejszy na tym etapie będzie test z krwi, jeśli masz możliwość taki zrobić... a co do testu owulacyjnego to i ja zrobilam taki wiedząc o ciąży - z ciekawości i wyszedł negatywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
sama niewiem, jak bym teraz zrobiła. Nie chcem sie rozczarowac. śmiac mi sie chce mam takie jakbym banki w brzuchu:) kiedys czytałam ze ktoś miał tak w ciąży - ale nie wkrecam sobie nie bójcie sie:) staram sie myslec ze jak nie teraz to nastepnym razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może o mnie czytałaś, bo ja tak miałam... tak jakby dosłownie mi bańki mydlane pękały tam w środku... pamiętam dobrze to uczucie... i miałam je tylko zachodząc w moje obie ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
mozliwe:) chciałabym żeby jak u ciebie to oznaczało ciąże... chyba ide zrobic test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trzymam kciuki... jak wyjdzie negatyw to w sumie dalej nic nie wiadomo... ale rozumiem Cię doskonale, bo ja też nigdy nie dotrwałam nawet do terminu @...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testy owulacyjne wykrywają tzw pik LH czyli podwyższenie progesteronu - które zachodzi przed owulacją. W drogiej połowie cyklu jego poziom wzrasta dlatego na testach owulacyjnych pisze by nie robić ich już po owulacji bo wynik wyjdzie zafałszowany. Wiec twoje 2 kreski 24 i 25 d.c najpawdopodobniej były wynikiem podwyższenia tego LH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Testy owulacyjne wykrywają tzw pik LH czyli podwyższenie progesteronu - które zachodzi przed owulacją." lh, a progesteron to dwa zupełnie inne hormony. Progesteron jest wytwarzany dopiero po owulacji, a lh przed. Tutaj chodzi o hcg(a nie progesteronem), które test owu podobno może pomylić z lh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całaprawdao tobie
ale czytałam wypowiedz pani połoznej która pisała że test owulacyjny może oznazac ciąże jeśli jest robiony 12-14 dni po stosunku. Ale już nie ważne zrobie ciążowy i bede wiedziec. niema co zachodzic w głowe jak są prostrze rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może trochę namieszałam i napisałam skrótowo. Hormon luteinizujący to - LH - Luteina - przed owulacją lutenizuje się. Luteina - to progesteron ( sama biorę ). I dlatego po owulacji nie należy robić testów owulacyjnych ponieważ po owulacji poziom Luteiny wzrasta i może błędnie wykazać 2 kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIA85 Test owulacyjny LH może pomylić z HCG ale również z Luteiną. Dlatego na ulotkach o tym pisze. Bo przecież LH - Lutenizacja - przekształcanie się w Luteinę. A skok LH - to już prawie luteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-Angel nadal mylisz pojęcia luteina to nazwa leku, a lh to zupełnie inny hormon o nazwie lutropina. To prawda, że lh pobudza wydzielanie progesteronu, ale nie ma on nic wspólnego z testem owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdury piszecie
"Test owulacyjny LH może pomylić z HCG ale również z Luteiną" hahahahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tekst z pierwszej lepszej poradni: Testy paskowe mierzą poziom hormonu luteinizującego (LH) w moczu. MINIA85 Czytaj uważnie - ja nie napisałam ze LH to luteina. Bo napisałam : Luteina to progesteron A Lh - Lutenizuje.... Uświadamiam tylko że po OWULACJI TESTÓW OWULACYJNYCH SIĘ NIE ROBI - BO WYNIK BĘDZIE FAŁSZYWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia od luteiny nie wyjdzie pozytywny test owu. Też długo brałam i nigdy nie wyszedł. lh to nie to samo co progesteron. Tak jak wcześniej pisałam lh ma podobną budowę do hcg i stąd pomyłki, ale absolutnie nie od luteiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co testy owulacyjne wykrywają tylko owulację? To jak wytłumaczyć że gdy jest ciąża pokazują 2 kreski. A jak wytłumaczyć że gdy wezmę Luteinę to pojawiają się 2 kreski? Czary mary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak właśnie piszę już chyba 3 raz że LH to nie progesteron. Progesteron to luteina A Lh się dopiero lutenizuje i tak w koło blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak weźmiesz luteinę, nie pojawią się II takie same kreski. Robiłam wielokrotnie testy owu i nigdy mi nie pokazały po owulacji mimo luteiny. Czary- mary. Pisałam już 5razy, że hormon lh ma podobną budowę do hcg i stąd pomyłki w ciąży aha i pamiętaj, że cały cykl masz jakiś tam poziom lh, ale kreski muszą być jednakowe. Ja miałam zawsze II kreski, ale tylko przy piku lh jednakowej barwy wskazujące na owu, a tylko takie się liczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"No tak właśnie piszę już chyba 3 raz że LH to nie progesteron. Progesteron to luteina A Lh się dopiero lutenizuje i tak w koło blabla" Ty naprawdę dalej nie rozumiesz, że luteina to tylko NAZWA leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu piszę o owulacyjnym. W teście owu muszą być jednakowe kreski Dobra, już nie chce mi się tłumaczyć. Chciałam Ci tylko wytłumaczyć, że luteina to tylko nazwa leku i nie ma nic wspólnego z lh, ale widzę, że Ty w kółko o tym samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×