Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość całaprawdao tobie

test owulacyjny - a ciąża

Polecane posty

Kasia-Angel przeczytaj ulotkę testu owulacyjnego. Mogę Ci wytłumaczyć, dlaczego niektórym kobietom "nie działają" testy owu, ale boję się, że znowu nie zrozumiesz Wg ulotki dwie jednakowe kreski to pozytywny test, a że niektóre kobiety mają niski pik lh to już inna sprawa Chciałam Ci tylko wytłumaczyć, że luteina to tylko nazwa leku. A hormon lh nie jest mylony z progesteronem, a z hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując - każdy organizm jest inny, więc to że jednej Pani wyszło tak czy siak o niczym nie świadczy. Jednym wychodzi to drugim co innego trzecim nic nie wychodzi a finał może być różny. Ciąża, zaburzenia hormonów, przesunięcie owulacji, leki hormonalne o których na ulotkach testów owulacyjnych pisze że nie należy ich stosować w trakcie ich zażywania bo wynik będzie zafałszowany jak i inne przypadki. Najważniejsze bez stresu, używać testów przeznaczonych do danego badania - testów ciażowych - do ciąży. Owulacyjnych - tylko do owulacji. Ale wiemy że i tak każdy robi co mu się podoba - POLSKA WOLNY KRAJ CO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dowód z mojej ulotki: "Wynik dodatni Pojawiają się dwa wyraźne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub silniejsza niż natężenie barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24 - 36 godzin. Wynik ujemny Pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T jest słabszy lub w ogóle nie pojawia się. Taki wynik wskazuje, że nie nastąpił wzrost LH i należy wykonać nowe badanie następnego dnia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Najważniejsze bez stresu, używać testów przeznaczonych do danego badania - testów ciażowych - do ciąży. Owulacyjnych - tylko do owulacji." popieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA JUŻ NIE PORUSZAM TEMATU lh A PANI DALEJ MI PISZE TO SAMO ZDANIE. JA NIKOGO NIE PROSIŁAM. "ale kreski muszą być jednakowe" LICZY SIĘ FINAŁ - DZIECKO ;) BO PISZĄC ZE MUSZZĄĄĄĄ BYĆ JEDNAKOWE KOBIETY KTÓE MAJĄ KRESKĘ SŁĄBSZĄ MOGĄ BYĆ NIEPOTRZEBNIE ZAWIEDZIONE A OWULACJA JEST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotki są napisane zwięźle i ogólnikowo. Moim zdaniem należy posługiwać się przykładami z życia. jeśli kobieta 12 d.c ma drugą kreskę testu owulacyjnego słabą 13d.c nadal słabą 14d.c nie ma wcale i następne dni również brak. A później zachodzi w ciążę to - wniosek że ulotka mówi swoje a życie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIA85 1 - A dlaczego stosowałaś luteinę? 2 - Jak długo? 3 - w których dniach cyklu? 4 - masz dzieci ( czy któreś w trakcie lub po leczeniu Luteiną ) ? 5 - dlaczego stosowałaś testy owulacyjne w czasie brania Luteiny skoro ona zatrzymuje owulację więc i tak wiadomo że już nie wystąpi? 6 - dlaczego przestałaś brać Luteinę? Jeśli możesz to odpisz. Ja już biorę rok i na razie dzidzi nie ma. A dziś jestem rozdrażniona przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1- niski progesteron, po poronieniu 2- brałam 7cykli(dwa były bezowulacyjne) 3- od po owulacji przez 10dni, a w tych bezowulacyjnych brałam też 10dni na wywołanie @ 4- zaszłam w ciążę w tym 7cyklu 5- stosowałam luteinę dopiero po owulacji, dlatego mi jej nie zatrzymała i stąd potrzeba kontrolowania: testami, temperaturą, a nawet monitoringiem 6- przestałam, bo jestem w ciąży, a brałam do 18tc Właśnie ważne jest, żeby nie zahamować owulacji, bo podobno ona blokuje. Ile już się starasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok Tylko że mam wg UsG cykle bezowulacyjne. Tem mierzę i samobadanie itp i żadnych objawów owulacji. Więc ja nie wiem kiedy powinnam ją brać. Przez pół roku brałąm 16-25 d.c. później lekarka powiedziala żebym brałą po 20 d.c więc biorę 22 .d.c i nic... Nie mogę też za bardzo wydłużyć cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka się zastanawia miedzy laparoskopią Aby potwierdzić PCOs lub podaniem mi CLO - na wywołanie jajeczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście jak nie ma owulacji to luteina tu nic nie pomoże :( A badałaś podstawowe hormony tj. lh, fsh, prolaktynę? Może tutaj jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIA85 fsh ? Ja badałam Tsh, prolaktynę, Testosteron, DHEA - S04. Wszystko ok. DHEA-S04 - mieści się w normie - ale lekarka powiedzała że to już za dużo. Lh, nie bo widaC na usg co jest... Innych podobno nie trzeba. A Laparoskopia miałaby być dla potwierdzenia diagnozy - PCOs Ale wahała się Pani doktor między wywołaniem jajeczkowania. Bo jeśli mam torbiele na jajnikach - a Clo.. może spowodować ich powstanie to lepiej chyba przed laparoskopią - chyba że Clo pomoże i zajdę w ciażę. Jeśli nie to wtedy laparoskopia i usuną Torbiele z przed i po braniu leków A tak jak pójdę na laparoskopię i mi je usuną a później będę brała Clo to znowu mogą się wytworzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pco
i mi w tych badaniach brakuje lh, fsh, e2. Określając stosunek lh/fsh można podejrzewać pco. Lekarka nie skierowała na podstawowe badania a od razu wysyła na leczenie? Coś tu nie tak i ja bym zmieniła. Dodam na pocieszenie, że mam 3-letniego synka mimo pco. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pco Tą lekarkę wszyscy chwalą, kolejki do nie... I w rankingu lekarzy w mojej okolicy jest na 2 miejscu z około 50 lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała prawda o tobie
Hej. Zrobiła, wczoraj po południu - negatywny, wiec pomyślałam ze moze dlatego ze nie z porannego. Więc dzis powturzyłam i znowu rozczarowanie. musze sie pogodzic ze sie poprostu nie udało. @ mam dostac w piątek lub sobote - wiec nadzieji juz nie ma. bo jak by byłó to pewnie już byłaby jakaś kreseczka chociasz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórym kobietom test pozytywny wychodzi dopiero kilka dni po terminie @, więc nie trać nadziei, bo możesz mieć niski poziom hcg, poczekaj spokojnie do piątku, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała prawda o tobie
Mam jeszcze takie pytanie... po ilu dniach od stosunku test jest na 100% pewny? stosunek był 19,20,21 listopada. jeszcze robie sobie nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma określonej liczby dni... Jednej kobiecie test ciążowy wychodzi pozytywny jeszcze przed spodziewaną miesiączką, drugiej kilka dni po a znam przypadki że test jest pozytywny dopiero po miesiącu od spodziewanej miesiączki. Najlepiej zrób test z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już naprawdę nic nie wiem. Okres miałam 29 grudnia mamy dziś 12 luty i dalej go brak. Robiłam dziś test owulacyjny i pokazał dwie kreski potem zrobiłam ciazowy i nic!! Cykl fakt mam nieregularny bo z reguły tak co 40. Ale czy to możliwe żebym dziś miała owulacyje? A może jakiś lipny test ciazowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski mam pytanie wczoraj zrobilam rano i wieczorem test owulacyjny na obu z nich sa 2 gruche krechy baardzo widoczne od 2 dni biore luteine 4x dziennie moje pytania brzmią - czy w trakcie brania lutki test owulacyjny moze klamac ? - czy mam tą owulacje > II KRECHY BYLY ale sluzu nie mam . - ile trwa taka owulacja , zaraz ide zrobic sobie test zobaczymy co z niego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim madrym artykule wyczytalam ze sluz plodny musi sie pojawic aby doszlo do zaplodnienia bo "chroni" plemniki , jest zasadowy a srodowisko pochwy kwasne i zabojcze dla plemnikow , dlatego podrozujac w tym sluzie maja duzo wieksze szanse na dotarcie do celu. wyczytalam rowniez ze sluz moze wystepowac od okolo 5 dni do nawet tylko 1, tu duza role odgrywa wiek kobiety, im starsza tym krocej niestety. dodatkowo sluz plodny niekoniecznie musi wystapic w dzien i po owulacji, zdarza sie ze zanika w dzien owulacji a nawet dzien przed owulacja. Zaznaczam ze nie jest to moja opinia , czytalam artykul ktory mnie zaciekawil i dziele sie ta wiadomoscia, byc moze komus pomoze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zukejka
Może się przyda komuś moja odpowiedź. Test owulacyjny wyszedł pozytywny (ciąża )dopiero kilka dni po terminie @. Przy czym kreska testowa była nawet dwa razy mocniejsza od kontrolnej...może w terminie @ krechy były równe sobie...tego już nie wiem Test ciążowy wykazał mi ciążę 9 dpo...test owu w tym czasie nie pokazał nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×