Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość koteczkowa 1984
licze po 4 tygodnie na m-c i mi wychodzi ,,ze ten tydzien to jest ostatni tydzien czwartego m-ca zle licze? 1 dzien okresu to pierwszy tydzien itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tydzień po 1 dniu om to dopiero 1 tydzień w ciąży (musi minąć tydzień a nie się zacząć) Powtarzam to tylko moje myślenie:PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczkowa 1984
moja siostra mówi tak: skoro 18 listopada to licze od 18 do 18 i wtedy wychodzi 9 m-cy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że te tygodnie liczymy tak jak urodziny. Mówiąc o wieku mówimy o pełnych skończonych latach. Ja urodziłam się 31 marca 1979 i nie mówię że mam 32 lata, tylko 31 - choć 31 lat skończyłam 31 marca zeszłego roku. O 32 latach będę mówiła dopiero od 01 kwietnia ;( Tak samo z tymi tygodniami ciąży. Ja czasami dodaję, że zaczęłam 16 tydzień, albo że w piątek skończę 16 tydzień. A miesiąc w ciąży to 4 tygodnie. i też nikomu nie będę mówić w przyszłym tygodniu że jetem w 5 miesiącu, bo to by znaczyło że do porodu zostały mi tylko 4 miesiące i że rodzę w lipcu. Nie wiem czy taki tok rozumowania jest prawidłowy, ale po wielu wątpliwościach tak sobie wytłumaczyłam. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga- no to ja mam urodziny dzien wczesniej ;) ten proces rozumowania jest w istocie zawily. sama probowalam sobie liczyc, ale skoro weszlam w 18 tydzien, to weszlam w 5 miesaic, tzn go zaczelam, choc wczoraj sobie tlumaczylam, ze rowno 5 miesiecy do terminu porodu ;) i badz tu madry :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ja myślę tak jak Ty 5 miesiąc to polowa ciąży i to jest chyba 20 tydzień np. 23 tydzień to nadal 5 miesiąc. można liczyć miesiące jako 4 tygodnie albo tak jak mówi siostra koteczkowej czyli np. od 18 do 18:) Więc według mojej teorii i twojej siostry nadal jesteś w 3 miesiącu ciąży a 18 zacznie się 4 :) mi 28 5 miesiąc się zacznie idąc tokiem myślenia siostry a moim 17 zacznę 5 miesiąc:) tylko według mojego myślenia rodzi się w zaczynając 10 miesiąc:) na to samo wychodzi:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Nie było mnie u was tydzień ale jakoś zabiegana byłam a ostatnie 2 dni to umierałam, bo grypa żołądkowa mnie dopadła i dopiero dziś dochodze do siebie, a było już naprawde nieciekawie, myślałam że mąż mnie do szpitala zawiezie. Ja krosteczki dostałam na ramionach i łopatkach, strasznie denerwujące są, ale mam nadzieje ze do lata zmikną. Ja też się ciągle zastanawiałam jak liczyć te miesiące i stwierdziłam że to niewazne, ważne jest aby Maleństwo było zdrowe. Teraz licze tylko tygodnie i wychodzi wg usg że mam 16tyg i 6 dni. Miałam strasznie rozlegulowany cały cykl miesiączkowy, ponieważ 3 miesiące wcześniej odstawiłam tablatki anty i mam trzymać się terminu z 8-9 tyg ciąży. Pozdrawiam i witam wszystkie nowe koleżanki, a już naprawdę zrobiła się z nas całkiem fajna grupka. Chciałam sobie wózeczek upatrzyc i co w sklepie mi się jakiś spodoba to jak poczytam na internecie to aż płakać się chce, w każdym coś jest nie tak, ze złości postanowiłam że na razie nawet niebęde myślała o wózkach. U mnie dziś pomidorówka na obiadek, córeczka ja uwielbia. Dziewczyny gratuluje ruchów, tzn tego ze już czujecie swoje Maleństwa, ja jeszcze czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pandzia, oczywiscie ze cie pamietam, gratuluje fasoleczki. Fajnie ze nas tak duzo na sierpien, po kolei bedziemy wszystkie rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze mi doradzicie. zachorowalam na sukienke maxi. juz w zeszlym roku mi sie podobaly, ale ceny byly dla mnie za wysokie a kroje jakos mi nie podchodzily i w koncu zamiast sukienki kupilam spodnice biala z tchibo, b.fajna. teraz znow mysle o maxi dress, ale nie wiem czy to mi sie sprawdzi z duzym brzuszkiem- chcialabym odcieta pod biustem i puszczona luzem, tylko ze nie jestem pewna czy wtedy sie kiecka z przodu przez brzuch nie podniesie ;) no i szukam,ale na allegro nic ladnego nie ma, a jak juz jest to znow w cenach 150zl. teraz w H&M wyszly sukienki maxi,ale takie jakies mdle sa te 2 kolory no icena-20 euro,ze nie wiem czy sie skusic czy szukac dalej. a kupilabym sobie cos na dzien kobiet, bo maz nie wie co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tymi miesiacami to tak jak z tyg ciazy ja mam dzisiaj 17 tyg i 2 dni wiec mowie ze to 17 a nie 18 tydzien, mi tez tlumaczono ze liczy sie pelne tyg i sie tego trzymam a miesiac to jak wejdziecie na obojetnie jakie tyg ciazy to w nawiasie bedzie ktory to miesiac np http://dooktor.pl/artykuly-medyczne/ciaza/ciaza_tydzien_po_tygodniu.html :) Zouwazcie ze wiek dziecka po urodzeniu podaje sie w skonczonych miesiacach wiec nie dodawajmy im teraz tygodni :) Mnie te krostki swedza :( dzisiaj ide do poloznej to o nie zapytam, ale widze ze wiekszosc z nas je ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczkowa 1984
no to jestem w tym swoim ukochanym czwartym hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedlug tej strony w 9 miesiącu jest się ponad 7 tygodni heheheh , dziwna sprawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w lutowej gazecie dla mam przeczytałam żeby sobie doliczyć 10 dni do wyznaczonej daty porodu i tej nowej się trzymać to taka sztuczka żeby oszukać psyche i żeby ciężarna nie panikowała żże mija data od lekarza a tu nic i nie robić głupich rzeczy żeby przyspieszyć typu picie oleju rycynowego. taka "późniejsza" data bardzo by mi pasowała bo parę dni różnicy i byc może wycelowałabym w rocznicę mojego slubu. piękny prezent na pierwszą rocznicę:-))) ps. bardzo czuję jajnika gdy się "napinam" w wiecie jakiej sytuacji. muszę zapytać gin czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come sukienka pewnie się podniesie chociaż na pewno nie wiem ale zauważyłam że np bluzki ciążowe mają właśnie z tego powodu dłższy przód żeby było mniej więcej równo. ja bym ci się radziła wstrzymać jeszcze z zakupem bo chyba jeszcze nie sezon z sukienkami i potem możesz mieć większy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykopałam z bałaganu poradnik moje dziecko i jest w nim tak:) 1-4 tydz.-I miesiąc 5-8 tydz.-II 9-13 tydz.-III 14-17 tydz.-IV 18-22 tydz.-V 23-27 tydz.-VI 28-31 tydz.-VII 32-35 tydz.-VIII 36-40 tydz.-IX według normalnych miesięcy a nie księżycowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Najsmaczniejszych pączków, racuchów, faworków i chruścików :D! Żebyście osłodziły sobie ten piękny dzień... Dziewczyny mnie poruszony przez was temat liczenia tygodni i miesięcy strasznie irytuje... Bo jakie to ma znaczenie, w którym miesiącu jesteśmy skoro dla służby zdrowia i tak liczą się tygodnie (np w pon byłam u lekarza med pracy i pytał się w wywiadzie 'który to tydzień ciąży?'). Widzę też, że nowe dziewczyny nie czytały forum od początku bo tematy, które poruszają były już przerabiane - to tak na marginesie. Z tymi tygodniami i jak je liczyć to też zależy ok kraju, w którym mieszkacie! W Polsce i języku polskim przyjmuje się, że pierwszy tydzień roku to tydzień 1. nie zerowy np; teraz mamy 9. tydzień roku dokładnie jest 03.03 czyli od początku roku minęło 8 tygodni i 3 dni więc ten tydzień w kalendarzu to tydzień 9.! Tak samo zgodnie z polskim nazewnictwem jest z tygodniami ciążowymi! Co innego wiek płodu a co tydzień tydzień, którym się znajdujecie! Moja ciąża trwa 14 t i 4 d więc teraz trwa / jestem w 15 tyg. Po raz ostatni na ten temat się wypowiadam bo to już staje się nudne.. I jeszcze miesiące Tak jak kilkanaście str wcześniej pisałyśmy, ciążę liczy się w tygodniach i miesiącach księżycowych -> 28dni=4 tyg=1miesiąc. 40 tc /4=10 miesięcy księżycowych 10mc = 9m kalendarzowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na forum od 1 strony... I tak samo jak Ciebie irytuję ta dyskusja tak mnie drażni jak kobiety w ciąży dodają sobie tygodnie. Nikt nikomu nic nie narzuca każdy liczy jak chce, tak samo lekarz. Forum jest po to żeby wyrażać swoje zdanie;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julia-no wlasnie tego sie obawiam troche ze moze smiesznie wygladac ten przod ;) no wstrzymam sie jeszcze, dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A krostki i pryszcze, które powstają po 13 tc to zmiany hormonalne typowe dla II trymestru ciąży... I na nie nie ma rady ani lekarstwa trzeba przecierpieć. No chyba, że się nieracjonalnie odżywiacie wtedy krosty znikną przy zmianie diety na zdrową. U mnie piękna pogoda idę na spacerek z pieskiem. ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a lekarz słucha serduszka waszych kuszynek na każdej wizycie? Ja mialam tylko raz w 9 tyg pomiar, na usg ale sama go nie slychalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy:)
Dziewczyny..... jest tak 1-4tygodnia- pierwszy miesiąc..czyli wraz z skończeniem 4 miesiaca, konczy się ten pierwszy miesiac, a wchodzi w 2.... 5-8tg-2mc 9-12tg-3mc 13-16-4mc 17-20-5mc( tak zwanie połówkowe) 21-24tg- 6 miesiąc 25-28tg- 7 miesiąc 29-32- 8 miesiac 33-36- 9 miesiąc 37-40-10 miesiąc, koniec ciaży... tych ciążowych miesięcy jest 10....ogólnych 9.... Pytałam się też dokładnie lekarza....i za chwilę znajdę tą stronkę gdzie jest wytłumaczone, dlaczego to jest tak liczone..itp.. także koteczkowa 1984 , jeśłi 18 .11. mialaś ostatnią @, i cykle masz 28dniowe...to „długość ciąży od miesiączki 105 dni 15 tygodni 3 miesięcy, 3 tygodni Czyli za tydzień kończysz ten czwarty miesiąc , i wchodzisz w piąty... Dziś skończyłaś 15 tydzień, jutro wchodzisz w 16ty..:):):) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikusiaaa, ja za każdym razem jak jestem u lekarza, to słucham bicie serduszka. Nawet jeśli mi nie robi USG to słucha bicia takim przenośnym aparacikiem (detektorem) :) Widzę, że z tymi krostkami nie jestem sama ;) Tylko to epidemia ciężarówek ;) oby było tak jak piszecie i zeszło do lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy:)
mama8327 i inne mamy..przepraszam jak uraziłam was jeszcze dodatkowym moim postem..;/...:( Wpadłam na chwilę i od razu napisałam jeszcze swoje zdanie..ale nie po to by komuś udowodnić odjąć czy dodać tydzień...po prostu ..:( No jak uraziłam to przepraszam..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikusiaaa ja żadnych tygodni ciąży sobie nie dodaję! Przecież napisałam jak zgodnie z zasadami j. pol mówi się o tygodniach... Pisałam, że jestem w 14t i 4d ciąży czyli teraz TRWA 15. tydzień mojej ciąży! Inna sprawa byłaby gdybym napisała, że jestem w 14t i 4d więc skończyłam 15 tydz. Trwać w 15 tc a skończyć 15tc to znaczna różnica!!! :( Druga kwestia oczywiście, że forum jest do wyrażania swojej opinii nawet jeśli będzie ona mocno kontrowersyjna... A w kwestii trzeciej to słyszę serduszko dzidzi jak tylko włączę nagranie usg :D. A serio to na pierwszym usg jeszcze serducha nie było (6tc) ale na 2. i 3. słyszeliśmy po kilka razy w czasie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy:)
uf..:).:)D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha był już problem z tygodniami ciążowymi, z miesiącami teraz pozostał problem TRYMESTRÓW..... HIHIHIHIHI :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×