Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Koteczkowa wszystkiego najwspanialszego i spełnienia marzeń! :D Łazanka nie mogę znaleźć cię na FB, może prześlij link do konta albo wyślij do nas zaproszenie... Ale ty jesteś choraskiem... Może poczujesz się lepiej jak już troszkę cieplej będzie... :) Wszystkim chorutkim mamuśkom życzę szybciutkiego powrotu do zdrowia... :) :) Co za okropny okres,że tyle z nas choruje... Wiem, że na kaszel dzieciom podaje się syrop z cebuli więc dla ciężarnych też jest bezpieczny. Ewelina29 no to rodzinka się już znacznie powiększyła... Gratuluję, ale fajnie, niech szczeniaczki zdrowo rosną w pełni sił! :D Dzięki dziewczyny za wsparcie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł! Syrop z cebuli nie jest bezpieczny w ciąży, dwóch lekarzy mi to mówiło. Cebula i substancje, które uwalnia mogą powodować oddawanie smółki przez dziecko do wód i tym samym powodować ich zakażenie!! Także ostrożnie nawet z medycyną naturalną! Koteczkowa-sto lat!!! :D Łazanka ja jestem aktualnie na ścieżce wojennej z teściową i wiem co czujesz ;) Olać to! Wczoraj pierwszy raz w tej ciąży zwymiotowałam, ale nic poza tym mi nie jest. Wymioty się nie powtórzyły, biegunki nie mam, gorączki też. Obżarłam się ciastkami ptysiowymi i tak mnie zmuliło potężnie, że szok. Za to boli mnie na potęgę krzyż, nie wiecie, czy mogę stosować np. ketonal w żelu? Czy coś podobnego przeciwbólowego w maści? Troszkę je rozgrzałam i przeszło, ale cały czas mi dokuczają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- znalazlam ze: diklofenak, ibuprofen i indometacyna od 13tc sa okreslane jako potencjalnie toksyczne / pojedyncza dawka lub najnizsza na 1-3dni, jednak to sa dane na temat tabletek. ogolnie zel dziala miejscowo, wiec nie powinien doraznie uzyty miec toksycznego dzialania. jednak ja jak kiedys pisalam jestem przeciwko wszelkim lekom, a w ciazy to sama chyba bym nawet nie wziela. juz bym bardziej zaufala homeopatii :) sprobuj jakos inaczej pokonac bol, moze rozmasowac? basen? mi wczoraj wlazl bol w lewe biodro ale sam wyszedl na szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczyny za wszystkie szczere życzenia, właśnie dziś poczułam pierwszą ulgę, kaszel jest mniejszy, wreszcie :-), teraz tylko powoli dochodzić do siebie. Wzięło mnie więc na oglądanie fotelików i nosidełek, kochane to wszystko, takie małe ciałka tam się mieszczą, aż łzy w oczach stają. Moja dzidzia ciągle bryka po całym brzuchu. Cały dzień trzymam rekę na nim i wiele razy czułam, jak bryka:-). Nie wiem tylko gdzie czytalam czy słyszałam, że lekarz zabronił dotykać brzucha, tylko niby z jakiego powodu? wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa ten syrop z cebuli to poradziła moja mama, która jest lekarzem... Jeszcze co zaleciła mi moja mamuśka neurolog to żel przeciwbólowy /przeciwzapalny DIP RILIF, w razie bólu kolana lub pleców. I oczywiście zaleciła też ćwiczenia fiz. Na forum prywatne faktycznie mogłybyśmy przejść tak aby zaoszczędzić nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa tylko ty czasem nie ćwicz... A może plecki cię bolą od zaleconego leżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327-coś ty, ja nawet za bardzo nie powinnam chodzić, co dopiero jakakolwiek aktywność fizyczna. Plecy mnie bolą w krzyżu, takie bóle mam tylko w ciąży, lub podczas miesiączki, tzw. bóle krzyżowe. Są koszmarne, podejrzewam że załatwiłam się podczas wczorajszego pobytu na placu zabaw, albo ciąża gdzieś na nerwy uciska. W aptece rozłożyli ręce i odesłali do ginekologa. Także pozostaje wełniany pas, termoforek i nadzieja ;) Co do syropu z cebuli, to dla mnie ta teoria ma sens, nawet moja Lidka, czy ja po takim syropie mamy luźniejsze wydalanie, także wolę uważać. Podobnie jest z czosnkiem, przez swoje działanie obniżające ciśnienie też trzeba z nim uważać. Jeszcze 4 dni i wraca mój mąż :) No i się wyjaśni co z jego wyjazdem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ketopron w żelu mam i chciałam nawet go użyć jak mnie przepona bolała ale po 1 to na ulotce jest napisane aby kobiety w ciąży go NIE UŻYWAŁY wiec nie polecam, po 2 położna też powiedziała że odradza spróbuj jakiś ciepłych okładów, może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuuutttno
misiaczkowa to mogą być skurcze krzyzowe!!! smigaj do lekarza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie to nie skurcze, jestem pewna, pamiętam skurcze krzyżowe. Myślę, że mnie powiało wczoraj. Czuję ból ciągły, taki jak by ucisk, wygrzeje się. Dostałam też gorączki 38 cholera by wzięła. "Zbiłam" prysznicem. Powoli ten ból przechodzi, gorzej bo nie mogę się ułożyć, w każdej pozycji jest mi źle. Dzięki za troskę :) W każdym razie to źle rokuje na poród, jedyne czego się tak cholernie obawiam to tego bólu przy krzyżowych, pamiętam, jak kurczowo trzymałam się barierki na łóżku i wyłam z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak..., bóle z krzyża to coś co pamiętam jak z wczoraj, gdyby nie mój M to padłabym na podłogę, przy każdym skurczu uginały się pod mną nogi, aż położna kazała klęknąć na leżance...bo powiedziałam, że umrę jak się położę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Witam dziewczyny mam pytanko jak u was z zabkami bo u mnie od stycznia sie odezwał jeden robili mi trzy razy byłam w piatek doktor załozył mi tlenek i niestety dzis miałam zarwana nocke wiec znów czeka mnie wizyta oby cos pomogła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba - ja nie mam żadnych problemów z zębami póki co, ale bardzo ci współczuję... aga- nie przejmuj się małym brzuszkiem, ja zaczełam 20 tydz i dopiero cos zaczelo byc widac. Moja ciocia chodziła cała ciążę z prawie płaskim brzuszkiem a jej synek urodził się zdrowy i największy z jej trójki dziecki - prawie 3800 ;) więc nie ma się co martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z ciekawoći zapytam czy słyszałyście taką teorię, ze niby kobiety w ciąży z nizin nie powinny w góry jechać;) mam zaplanowany wyjazd do Zakopca i ktoś mnie wczoraj nastraszył, ze niby komuś lekarz zabronił noi teraz sie waham, nie wiem na ile to prawda a na ile mit ale np z podróży samolotem bym niezrezygnowała.ciekawe co moj lekarz na to;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja tez gdzies czytalam ze jesli osoba jest drobna i szczupla to ma maly brzuszek do konca ciazy, a jak wysoka, moze nie przy kosci,ale ma swoje kg to wtedy brzuszek jest spory - chyba ja tak wlasnie mam. moja kuzynka jak byla w ciazy -drobna mala krucha istota-to brzuszek miala naprawde tyci do samego konca, a urodzil sie zdrowy spory chlop. my wczoraj sporo porobilismy-maz w domu to wykorzystalam i troche oporzadkowalismy mieszkanie i balkon. ponadto sprzedalismy wersalke ktora byla niewygodna i zajmowala pol pokoju po poprzednich wlascicielach a kupilismy od razu fotel ikea ze stolkiem,wiec wreszcie jakos mi sie nasz pokoj podoba. teraz czekam na kolejny fotel i bedzie juz komplet. dzis przyszedl detektor plodu,ale zaczekam do wieczora na meza z odpakowaniem bo to przyszly prezent urodzinowy. no i wczoraj kupilam tez adapter na fotelik do auta,80euro,ale zawsze taniej niz nowy za 130. po calym dniu bylam tak padnieta, ze nawet w nocy nie wstawalam, co sie u mnie nie zdarza, wiec spalam jak zabita :) milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim.Ja zaczęłam 20 tydzień ale ten czas szybko leci.W piątek prenatalne więc zapytam przy okazji o płeć.Na zewnątrz nareszcie widać słonko i jest trochę cieplej.Co do konta na Fb to ja nie mam i nie chce zakładać, bo jest mi to do niczego nie potrzebne,więc prosze nie odchodżcie z tego forum.My które nie mamy kont na Fb zostaniemy tu same.Zdjęcia zdjęciami ale pisać możemy tu dalej bo razem tak lepiej a pomarańczki poprostu olejmy milczeniem.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, wracam do zdrowia, ale zaprzestalam picia syropu z cebuli bo wczoraj na jakiejs stronie przeczytalam, ze w ciąży jednak nieskazane, nie moge tego znalezc, z jakiej niby przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja też nie mogę doczekać się USG "połówkowego". Ale już niedługo :) Widzę, że u nas na forum robią się równe proporcje chłopców i dziewczynek. Wśród moich znajomych ( w moim otoczeniu) rodzą się sami chłopcy. Chyba na wojnę idzie ;) Koteczkowa-wiem, że dziewczyny pisały już tutaj, że nie powinno brać się syropu z cebuli w ciąży. Ja słyszałam, że można. Nawet moja lekarka mówiła, że w razie choroby mogę sobie zrobić i pić. Tylko żeby nie przesadzić z ilością - dla dobra wątroby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki w koncu weszlam na forum i musze teraz nadrobic zaleglosci a jest co czytac :P mialam przeprowadzke i jestem wykonczona na szczescie dzis tylko trzeba ogarnac a plecy mnie bola masakrycznie z reszta troszke ponosilam niby male i drobne rzeczy ale 2 dni zawalone masakra :( na szczescie juz po wszystkim. Jeszcze 2 dni i mam usg juz sie nie moge doczekac co mi powiedza :) :) no i mam nadzieje ze malenstwo pokaze nam plec :) koteczkowa1984 zycze zdrowka jak najszybciej kurde ja tez tylko sie lecze syropem z cebuli i tak sobie codzien rano i wieczorem biore kurde dalas mi teraz do mysleia i chyba przestane pic jesli jest nie wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drgd
INNE NASZE AUKCJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka :
Witajcie, termin mam na ostatniego sierpnia :-) Ile przytyłyście do 17 tygodnia? Ja od początku ciąży tylko 1 kg, waga stoi w miejscu, brzuszek rośnie, apetytu zero. Jem raczej mało, ale za to zdrowo, owoce, warzywa, czasami mięso. Prawie wcale słodyczy, jedzenie to ostania rzecz, która mnie interesuje. Dodam, że przed ciążą jadłam normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Znalazlam artykul o przeziebieniu : http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Jak-radzic-sobie-z-kaszlem-i-przeziebieniem-w-ciazy_35707.html Mnie rowniez on dotyczy bo strasznie meczy mnie kaszel :( Pamietam ze w 2 ciazy w 3 trymestrze bylam zainfekowana i lekarz kazal pic syrop z cebuli i ogolnie leczyc sie babcinymi metodami :) jadlam tez czosnek w tabletkach i pilam syropki prawoslazowe dla dzieci :) Tu w uk mam wiekszy problem bo ciezko cokolwiek kupic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleopatra2011 ja jestem z gda; dostałam kilka tygodni temu zaproszenie na wesele w Sudetach, które odbędzie się pod koniec maja, gin zabroniła mi jechać! Uzasadniła swoją decyzję tym, że w górach ryzykuję przedwczesny poród. Jeśli masz zaufanie do swojego gin najlepiej będzie jak się swojego lekarza zapytasz o wyjazd do Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olivvka, tycie to sprawa bardzo indywidualna. Jeśli odżywiasz się dobrze to nie ma powodu do zmartwień. Ja przytyłam ok. 4,5 kg od początku ciąży (to mój 18 tydz. 4 dz.). Mam wrażenie, że waga teraz nieco przystopowała. Chociaż między pomiarem rano a wieczorem (ważyłam się z ciekawości) jest nawet 1,5 -2 kg różnicy. Ale tak jak już kiedyś na ten temat rozmaiałyśmy tutaj - na to mają wpływ różne czynniki (zaparcia, zatrzymywanie wody w organizmie itd.). Zatem nie martw się. Jak z dzidzią ok to nie ma powodów do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a co stosujecie na rozstępy od 4 miesiąca? Ja Pharmaceris na piersi i brzuch, na prawej piersi po prawej stronie ujawniły mi się małe naczyńska i do tego uwidoczniły mega fioetowe zylki, jestem tym troche podłamana. moze jakies peelingi, masaze by pomogły tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come widzę, że ostro zabrałaś się za zakupy; my jeszcze nic nie kupiliśmy ale na wiele rzeczy jesteśmy już w 90% zdecydowani. hjk33 nie martw się FB bo jak widzisz wszystkie laski, które mają konto piszą regularnie/nadal na kafe :). ryba mnie zęby nie bolą ale bolały nocami wszystkie w czasie gdy dzidziusiowi tworzyły się zalążki ząbków (miałam taką neuralgię zębową). Moja mama jest lekarzem i pamiętam jak zalecała mojej ciężarnej kuzynce syrop z cebuli na kaszel i sok z malin na rozgrzewkę... A w necie często można wyczytać, że rzekomo sok z malin też zabroniony w ciąży... ja uważam, że to bzdura i wierzę mojej mamie i gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczkowa, ja od samego początku stosuję na rozstępy krem Mustela. Niestety cena nie jest przystępna, ale z kilku niezależnych źródeł słyszałam, że skuteczny. Dla mnie plus taki, że nie stresowałam się jego stosowaniem - waśnie jak czytałam na innych to w większości było napisane żeby stosować od 4 miesiąca ciąży. Co one mają takiego w składzie? Mustelę można stosować od początku. Dziewczyny tutaj pisały, że część lekarzy mówi, że skłonność do rozstępó jest genetyczna i czy stosujemy kremy czy nie albo będą albo nie. Może to racja. Ja wolałam nie sprawdzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olivvka ja na początku ciąży przytyłam 2kg, miesiąc temu okazało się, że schudłam to co przybrałam (choć jem dużo ale zdrowo) i do tej pory z wagą stoję w miejscu. koteczkowa mnie gdzieś z 2 tyg temu pojawiły się żyły na dekolcie i mleczarniach i wyglądają jak sieć połączeń rzecznych na mapie (mojego ciała). Na to nie ma rady i chyba jest to konieczne żeby móc karmić cycem. Ja kremuję się balsamem do ciała nivea granatowym, skóra nawilżona i elastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-ano jakos tak sie zlozylo-obawiam sie, ze niedlugo na to nie znajde czasu, zeby buszowac po necie i sie doszkalac w temacie dziecka, a bede musiala sie zajac swoja praca ;) w sumie juz wszystko zakupione z wiekszych rzeczy, mysle jeszcze o wanience. a mieszkanie-dopiero od stycznia mieszkamy razem i nie wszystko co odkupilismy po poprzednikach mi sie podoba, wiec probuje troche indywidualnych zmian wprowadzic. co do rozstepow-nic jeszcze u siebie nie zauwazylam, a od miesiaca stosuje Vichy. nie mowie ze go polecam, bo nie wiem czy cos innego nie jest lepsze. w kazdym razie uzywalam regularnie, tubka sie teraz po miesiacu juz konczy, wchlania sie srednio, bezzapachowy. teraz uzyje kilka probek olejkow ktore mam z apteki (bardzo mi podszedl zapachowo olejek z pszenicy! piekny zapach) zobacze czy to tez skutkuje,ale pewnie tak. wiec nastepny preparat bedzie pewnie olejkiem :) co do trzymania dloni na brzuszku-gdzies sie pojawilo wczesniej nie pamietam kto wspominal-moj kolega lekarz mowi,ze to bezpieczne, a nawet wskazane, bo to kontakt z dzieckiem co do detektora plodu- mowi, ze bezpieczne, fale nie sa grozne, jedynie mozna pobudzic dzidzie do ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh mama8327...czyli to jednak prawda bo nie tylko Ty tak twierdzisz, chyba dla spokoju zrezygnuję z wyjazdu a tak sie napaliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×