Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość don86

Czy podobają wam sie ogrodzenia kute? :-)

Polecane posty

Gość jadoda stawska 34
leszniga a juz mieszkacietylko ogrodzenia nie macie??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
jadoda stawska 34 rodzaj elewacji sie ustala przy projekcie? tzn co kolor? no bez przesady" - kolor także, aczkolwiek on aż tak nie zobowiązuje, ale ustala się rodzaj elewacji. Bo jeśli to elewacja tzw. lekka czyli tynk szlachetny itd. to nie ma większych wymogów. Ale w przypadku cięższych elewacji np. z kamienia, cegieł, lub drewna to już wymaga, napiszę potocznie "mocniejszych ścian". Więc to trzeba wiedzieć przed budową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twetwwt
no to wloz noge miedzy laczenia pretow, powodzenia. Jako dziecko nie prechodzilas przez ploty? Z reguly te porzadne kute ploty sa bardzo wysokie, maja ostre zakonczenia. Jakbys probowala wlozyc noge miedzy prety bedzie sie slizgac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
twetwwt Takie właśnie ogrodzenie mają nowobogaccy. Ogrodzenie "tzw. aby ludzie widzieli". Bogaci się ukrywają w swoich ogrodach, a nie stawiają coś, co kompletnie nic dla nich nie robi. Bo ani to nie "ukrywa ich", łatwo po tym wejść itd. Po pierwsze to najstarsze oogrodzenia, znane od wiekow jak nowobogackich nie bylo. Po drugie- nie kazdy chce sie ukrywac. Co d wchodzenia po tym, wg mnie to wlasnie jedyne ogrodzenie po ktorym sie nie da wejsc. I przestan juz kobieto z tym gadaniem o ludziach- zeby widzieli, nie kazdy jest tak pusty jak ty." Kto tutaj jest pusty? To niby dla kogo takie drogie ogrodzenie robić? Bo na pewno nie dla siebie! Może trzeba zadać sobie pytanie, po co w ogóle się grodzić? U mnie chodzi o stworzenie własnego zamkniętego świata tylko dla wybranych, a nie dla sąsiadów. A na pewno nie da mi tego płot kuty za wiele tys. - min. 150 tys. a pewnie i więcej (nie chce mi się liczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
twetwwt no to wloz noge miedzy laczenia pretow, powodzenia. Jako dziecko nie prechodzilas przez ploty? Z reguly te porzadne kute ploty sa bardzo wysokie, maja ostre zakonczenia. Jakbys probowala wlozyc noge miedzy prety bedzie sie slizgac." Ewidentnie znasz takie płoty tylko z obserwacji. Taki płot o jakim piszesz, to już koszt pewnie ok. 400 tys. (wysoki), przy niewielkiej działce. Czyli niektórzy za tyle całe domy stawiają, a Ty chcesz taki płot, który nic nie daje. Nawet jak masz małego psa, to ci przejdzie pomiędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
A wychodząc do ogrodu przed dom musisz być odpowiednio ubrana. :O A ja będę mogła chodzić sobie nawet w stroju kąpielowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twetwwt
Po co sie grodzic? Ja np. mam psa, wiec musze miec ogrodzenie. No i kiedys jak go nie mialam i furtka nie miala zamka to po pewnym czasie z ogrodu poznikalo wszystko co metalowe- taczka, lopata, itp. TEz mnie nie stac obecnie na kute ogrodzenie, ale przywiazuje duza wage do estetyki i gdybym miala przyplyw kasy mozliwe ze takie sobie bym zafundowala - chocby z tego wzgledu ze to jedyne chyba ladne ogrodzenie. I jeszcze co do przelazenia przez nie- akurat na zdjeciu tego domu z bialymi drzwiami- jest taka mini-wersja z podmorowka z cegiel, ale widac, ze tam stopy nie daloby sie wsunac- za wasko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadoda stawska 34
zapytalam Cieczy mieszkacie juz w domu a ogrodz\enia nie macie? raz mowisz ze masz pomysl na kamienne wnetrze a drugi ze cos rolety sie spwdzily z tylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
Ja się zakochałam w takich ukrytych domach, właśnie u mojego architekta. Ma przepiękny dom i przepiękny ogród - taki własny ogromny park, ze stawem, starymi drzewami itd. Bajka! Po przekroczeniu muru człowiek wchodzi w zupełnie inny świat. Coś przepięknego. Wszystko jeszcze dopracowane odpowiednim oświetleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twetwwt
no nie dalabym ani 400 a ni 150 tys. za takie ogrodzenie... Skad te liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
jadoda stawska 34 zapytalam Cieczy mieszkacie juz w domu a ogrodz\enia nie macie? raz mowisz ze masz pomysl na kamienne wnetrze a drugi ze cos rolety sie spwdzily z tylu..." Tam jeszcze nie mieszkam, a ogrodzenie mamy od poczatku, ale tzw. chwilowe. W tym domu mam kute ogrodzenie i takie odpada! Zero intymności, na szczęście tutaj jest taki ogromny ogród, że krzaczory ratują. Ale przecież przy mniejszych ogrodach takich np. 1500 m2 to już nie można zaszaleć z krzaczorami przesadnie, bo przytłoczy za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twetwwt
wg mnie mury to po prostu nieporozumienie. Elegenckim wyjsciem jest tez siatka i posadzenie zywoplotu- co ja w pare lat przerosnie. I to chyba najlepsze wyjscie. Mur jestr odradzany tez z tego wzgledu, ze jak pada deszcz to zanim bedzie zawsze sucha strefa, a naprawde jak ktos ma ogrod to wie, ze nigdy nie podleje go tak jak naturalny deszccz. Mur tez powoduje, ze tworza sie jak wieje silny wiatr takie zawirowania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadoda stawska 34
a mieliscie indywidualny projekt czy jest on gdzies w necie zebyu obejrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadoda stawska 34
jakie zawirowania? to chyba ta siatecke z rzywopotem predzej by zawirowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
twetwwt no nie dalabym ani 400 a ni 150 tys. za takie ogrodzenie... Skad te liczby?" Policz sobie! Jest to około 1000 zł za metr (liczę tanie wersje i to niskiego) do tego oczywiście muszą być słupki itd, jeszcze robocizna i te wszystkie dodatki. teraz to wszystko pomnóż przez ilość metrów. Jeśli masz malutką działkę, to tyle może nie wyjdzie, ale przy dużych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
jadoda stawska 34 a mieliscie indywidualny projekt czy jest on gdzies w necie zebyu obejrzec?" Naszego nigdzie nie ma, bo jest to jedyny egzemplarz na świecie. Architekt nigdy nie powiela swoich prac, na co daje nam gwarancję. Każdy jego projekt jest bardzo indywidualny i dostosowany zarówno do właścicieli, jak i otoczenia. Sam wywiad z nami trwał prawie pół roku. Wypytywał szczegółowo, jak lubimy spędzać dzień, jak to wygląda w ciągu dnia - krok po kroku. np. zapytał, czy podobają nam się korytarze? no nie podobają, zatem na piętrze jest most, a korytarzy nie ma wcale. Lubię dużo światła, dlatego też mnóstwo przeszkleń, oraz światła sztucznego, takiego specjalnego z klimatem. itd. Tylnie szczególnie przeszklenie także jest tak usytuowane, aby można było z kanapy patrzeć na staw ogromny. Tam nic nie ma z przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twetwwt
jakie zawirowania? to chyba ta siatecke z rzywopotem predzej by zawirowalo. O jeezu.... Po prostu wiatr zderza sie z tym murem, natrafia na opor- leci do gory, a potem za murem od strony domu juz - zasysa. Nie da sie wytlumaczyc, trzeba by to rozrysowac. A jakby byl np. zywoplot- to a naturalny sposob i rownomiernie oslabialby sile wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
Mój architekt ma na murze bluszcz i powoduje to taki cudowny klimat z tymi lampami, taki świat jak ze starego filmu. Co niby takiego estetycznego jest w tych kutych? Owszem ja będę miała wstawki kute, ze względu na balkony, oraz schody (które także będą miały kute balustrady, a widać je przez przeszklenia), ale tylko wstawki. Bo chce mieć swój świat. Takie "otwarte" ogrodzenie z pewnością też nie chroni przed gapiami, ani przed spalinami, kurzem oraz hałasem. Przed niczym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twetwwt
ZAlezy gdzie mieszkasz, na mojej ulicy samochod jedzie raz na godzine, wiec ani halasu ani spalin nie ma.... Pprzy ruchliwej ulicy nie chcialabym sie budowac. Halas bedzie zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
Owszem, kicz nad kiczem.. i takie klitki same. :O Można wpaść w klaustrofobię. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don86
Takie ogrodzenie to koszt od 200 zł za metr bieżący :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
twetwwt - nie mieszkam przy ruchliwej ulicy, ale jednak. A z tyłu mam przepiękny staw ogromny. Gdzie jest wyspa pośrodku, mostki, można popływać łódką itd. Właśnie jak się nie mieszka na gęsto zaludnionym terenie, to tym bardziej będzie nawiewał kurz z pól. A mur chroni przed tym. Mur wcale nie musi być brzydki wystarczy obsadzić kwiatami pachnącymi, lub bluszczem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
don86 Takie ogrodzenie to koszt od 200 zł za metr bieżący" - ale to nie kuty, a pseudokuty chyba.. tylko z wstawkami kutymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
Bo nawet odlewy, jak u Wiśniowskiego po przeliczeniu z dodatkami wychodzi prawie 1200 zł za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
A takie udawane "kute" to już w ogóle obciach. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszniga
To jak te nowe meble, co mają udawać stare. Obrzydliwe są te meble. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jorkoro
Ja osobiście uważam, że dobrym wyborem będzie ogrodzenie panelowe, przynajmniej jeżeli chodzi o stosunek jakość - cena. Są trwałe i spełniają wszystkie wymagania, a do tego prezentują się całkiem ok, więc czemu nie? Co do firm, które się tym zajmują, to w sumie jest ich od zatrzęsienia jak np. płotbud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baksek
Hmm ogrodzenia kute to całkiem dobry wybór, ogólnie jestem za. Ja jednak osobiście preferuje ogrodzenia panelowe od Plotbud. Są one w miarę tanie i na tyle wytrzymałe, że nie odlecą przy większym wietrze. Może pod względem wyglądu nie prezentują się wybitnie, ale nie to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogrodzenia kute są przepiękne! Bardzo stylowe, klasyczne. Ale wiadomo, że nie do każdej posesji będą pasować. Myślę, że walory estetyczne ogrodzenia nie zależą tak do końca od samego jego typu, ale raczej wykonania, detali etc. Polecam www.ogrodzeniabramyinfo.com. To solidna firma, stawiali mi ogrodzenie (panelowe, nie kute).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×