Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakłopotana strasznie......

chcę rozwiązać umowe z dostawcą internetu przed koncem jej trwania (pomocy)

Polecane posty

Gość zakłopotana strasznie......

Mój problem polega na tym, że: podpisałam umowę z dostawcą internetu na 36msc. Wg umowy prędkość łącza powinna wynosić 1024kb/s lecz niestety o takiej można tylko pomarzyć. Zgłaszałam firmie że są problemy lecz po poprawkach prędkość jest wciąż tragiczna ok 200kb/s lub ciut większa np. do 600kb/s. Zapytałam pana z firmy czy jeśli zrezygnuję będę miała jakieś konsekwencje, więc jak to w życiu bywa odpowiedział, że tak a mianowicie cala opłata założenie instalacji( ok 250zł), ponieważ ja miałam promocje (1zł) + całkowity koszt wartości opłat z całego okresu umowy czyli 49złx36msc. Coś przebąkną o tym, że jeśli problemy będą często to dostawca rozwiąże umowę bez żadnych konsekwencji. Lecz widać, że tej firmie nie spieszy się do rozwiązania umowy z ich strony a ja nadal płacę za coś co praktycznie nie działa. A nie stać mnie na zerwanie umowy z mojej strony. Poradźcie coś jak mogę to rozwiązać bez konsekwencji lub jak przyspieszyć decyzję tej firmy o rozwiązaniu umowy. Nie stać mnie na płacenie kar. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn jaki internet masz bo ja mam 6 mb i jak jest 400-500 kb/ s to jest dobrze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj uwaznie umowe i spr co jest w niej napisane i jakie sa warunki zerwania umowy chodzilo ci o Kb czy o Kb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana strasznie......
nie chodzi mi o prędkość z jaką pobieram pliki bo to to już całkiem śmieszne np. pobieranie idzie z pr. 10kb/ s a firefoxa jak zaczęłam ściągać to zrezygnowałam bo pobierał by się chyba 1h heh. rożne są skoki. Po prostu wchodzę na stronę gdzie można przetestować prędkość łącza i wychodzi download 250kb/s a powinno 1024 wyjść. Firma sama potwierdziła że tak nie powinno być ale jak ja chciałam zerwać umowę to zaraz o karach wyskoczyli itp. Doczytałam na umowie że rzeczywiście jest o jakiejś tam karze. Ale chyba nie może być tak że płacę za to co na umowie a w rzeczywistości tego nie ma. Myślę sobie że będę do nich dzwonić codziennie że internet się muli aż im się zbrzydnę i sami zerwą tę umowę. A jeśli chodzi o ten internet to to jet radiowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana strasznie......
1024 kb/s do niektórych z was to śmieszne ale w Polsce ciężko o szybszy internet...a nawet tego jeszcze firma nie potrafi dać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile masz 10kb/s pobieranie? Masakra , skoro nie wywiazuja sie z umowy to masz prawo ja zerwac , chyba ze napisali w umowie cos drobnym maczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana strasznie......
no właśnie napisali że zerwanie umowy z nimi ciągnie za sobą karę. Ale nie może być chyba tak że na umowie wszystko ładnie pięknie a w rzeczywistości internet 4razy wolniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no jasne ze nie , jak goscie tak tna w huja za przeproszeniem to powiedz ze zrywasz z nimi umowe jak nie doprowadza tego neta do porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana strasznie......
z chęcią zerwę tylko jak sobie pomyśle o tej karze a jeszcze dale o jakiś komornikach to szok po prostu hehe. Wpakowałam się w jakieś gówno i teraz muszę to trzymać albo tą je..ną kare płacić ... no nic zal mi samej siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja bym zrobil na Twoim miejscu ? Poszedl do jakiegos radcy prawnego z ta umowa oni udzielaja porad czasem bezplatnie albo nawet jakbys miala zaplacic kilkadziesiat zloty , to on ja przeczyta ta umowe i CI powie co mozesz w takiej sytuacji zrobic , czy mozesz ja zerwac.A jesli nie to Ci powe jak wyjsc z tej ciulatej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana strasznie......
ale thx za rady i w pewnym sensie pomoc POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana strasznie......
mamy tu nawet darmowego u nas radce. Muszę to przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sie co zastanawiac , idz i przedstaw sprawe oraz umowe i szafa gra ;) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne to jakies
ja za 8mb/s place 59msc.. o i wlasnie mi sie przypomnialo, ze za styczen nie zaplacilam.. o kurwa.. DZIEKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze mozesz
rozwiazac umowe jezeli dostawca inbternetu nie wywiazuje sie niej; jezeli podpisalas umowe i placisz za okresloa predkosc neta to dostawca taka powinien ci zapewnic jezeli tego nie robi umowa jest nie wazna poniewaz on sam nie wywiazuje sie zumowy. moze zaproponowac ci obnizenie abonamentu do takiej predkosci jaka masz (jezeli oni maja takowe stawki w ogole) ale nie musisz sie na to zgadzac i zerwac umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwwww
podstawowa rzecz, złóż reklamację i poproś o jej numer. Bo narazie niekoniecznie masz ją zarejstrowaną!! to cwaniacy, mówią że przyjmuję reklamację a nie wpisują jej.I zawsze proś o nazwisko i imię osoby z któa rozmawiasz i sobie zapisuj datu i z kim. Jeszcze w UOKIKu możesz zasiągnac rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biiedroneeczka
po pierwsze mozesz zglosic sie do rzecznika praw konsumenta w kazdym urzedzie gminy jest taki ktos on ci poradzi co i jak, mozesz tez napisac do http://trudnyklient.pl/ lub do uke http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead24&news_cat_id=223&news_id=722&layout=9&page=text oni mi bardzo pomogli a wlsciwie zalatwili sprawe za ktora ja latalam miesiec, mialam problem z era a jak oni sie za to wzieli to 3 dni i po problemie i jeszcze kase od nich dostalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostawca gwarantuje 80% prędkości łącza (w Netii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chcesz zmienić dostawce internetu możliwe, że będzie trzeba zapłacić jakąś karę. Nie powinny być one jednak bardzo wyoskie. dostawce możesz zamenić na www.pxs.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.11.24 jesli chcesz zmienić dostawce internetu możliwe, że będzie trzeba zapłacić jakąś karę. Nie powinny być one jednak bardzo wyoskie. dostawce możesz zamenić na www.pxs.pl/ A korzystasz z uslug tego dostawcy? mozes zpolecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
Radzę dobrze przeczytać umowę, bo za zerwanie umowy w wcześniejszym terminie grożą kary. Jedynie co jest uznawane za powód zerwania umowy to przeprowadzka do innego miasta. A jak zaczniesz szukać nowego dostawcy internetu to skorzystaj z tej strony https://www.dostawcy-internetu.pl/ Jest to wyszukiwarka dostawców internetu. Z jej pomocą możesz sprawdzić jakie oferty internetu sa w twojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nic wielkiego tylko przeczytaj dobrze umowe. a jesli chcesz jakiegos dobrego dostawce, ktora naprawde n ie oszukuje i daje naprawde dobre oferty - to polecam http://pxs.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.07.26 to nic wielkiego tylko przeczytaj dobrze umowe. a jesli chcesz jakiegos dobrego dostawce, ktora naprawde n ie oszukuje i daje naprawde dobre oferty - to polecam http://pxs.pl/ Też korzystam z oferty pxs. jestesmy bardzo zadowoleni z tej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pxs to syf, wiecznie cos nie działa, zgłaszam a oni mowią ze u nich dobrze jest,m u sasiada wtedy tez nie nie działa, wiec to niemozliwe ze u mnie. Odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie byłam zadowolona z mojego poprzedniego dostawcy i przeszłam do https://www.pelmar.pl/ i teraz jestem zadowolona z ich oferty, prędkości internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazwyczaj jest kara umowna. Im bliżej końca umowy tym mniejsza kara. Jeżeli poszukujecie sprawdzonej firmy, która zajmuje się dostarczaniem Internetu to polecam wam skontaktować się z www.tkchopin.pl Sam używam ich Internetu i jestem z nich bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igor

Prowadzę małą firmę, internet mamy z Intelligent Technologies, zespół jest bardzo zadowolony, internet działa bardzo dynamicznie, nie ma żadnego problemu. Polecam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×