Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość :(((((zle sie czuje

całą noc wymiotowalam:((((((((, znacie jakis dobry lek????

Polecane posty

Gość :(((((zle sie czuje

wczoraj wieczorem zaczelam sie zle czuc wymiotowalam i tak do rana najpierw jedzeniem potem juz zolcia caala noc mialam nieprzespana, nadal zle sie czuje nie wiem co mi jest, okres mam ale to chyba nie dlatego tak zle sie czuje bo to juz koncowki dni, znacie jakis dobry lek zebym sie lepiej poczula? a i w nocy mialam tez biegunke straszna, wzielam stoperan i po jakiejs godzinie bylo lepiej, ale teraz znowu biegunka i ten bol znowu wzielam ten stoperan, prosze niech ktos m powie o jakims dobrym leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoo33
moze kup sobie w aptece wegiel aktywny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem, nie znam się ....
na pewno musisz pić duzo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się wymiotuje to nie powinno się przyjmować leków doustnych. Zgłoś się do lekarza, bo to za długo trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoo33
wegeiel aktywowany zapobiega biegunce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na co leku????
jak się zatrułaś to trzeba do lekarza. przy tych objawach jakie opisalas to raczej koniecznie. odwodnisz się (już to nastapiło) i efekty mogą być powazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czia
na grype żołądkową dobrze jest wypic troszke odgazowanej coca coli. mi to pomogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoo33
pij dużo zeby sie nie odwodnic i jedz jak najmniej Jesli jesz duzo to bakterie powodujace grype zolądkową moga sie dalej rozwijac musisz je zagłodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serfsxrfswxrf
smecta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda i przy biegunce
uzupelnienie elektrolitow. nic na to nie poradzisz, samo musi przejsc. to najpewniej ta paskudna grypa jelitowa. niektorych trzyma nawet tydzien :O strasznie oslabia organizm. przechodzilam ja w pazdzierniku i to 2 razy. koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoo33
do lekarza mozna sie zglosic jesli biegunka trwa ponad 1 tydzień .. Wiekszosc biegunek przechodzi samoistnie do 7 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(((((zle sie czuje
do lekarza teraz nie moge isc bo jest sobota tak mi sie trafilo,a gorzka herbata nie jest dobra? bo ja pije ciagle gorzka herbate, a ta woda to moze byc z kranu? czy taka niegazowana? i co to jest ten wegiel aktywny i ile kosztuje?? jak to sie stosuje,, i mama nic nie jesc? bo zjadlam przed chwila serek myslalam ze mi sie polepszy a jednak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelit-ówka:)
to jelitowka, trwa zazwyczaj dobe. pij elektrolity, zapytaj o nie w aptece, wegiel tez mozesz zjesc 3 naraz-choc, i tak to zwymiotujesz:) bedziesz tak dlugo wymiotowac, az organizm sam oczysci sie z toksyn czy tez bakterii. nalezy pic duzo wody, a juz najlepiej sok z jagód, ale o tej porze znajdziesz je w spizarni u sasiadki. tabletki nic nie pomoga. a jesli przestalas juz wymiotowac i dalej zle sie czujesz istnieje mozliwosc,ze znowu cie pogoni. nie jedz ciezkich dan, wez sobie jablko(bez skorki) czy pomaranczka, dostarcz organizmowi witamin. pod wieczor chipsy troszke coca-coli i bedziesz jak z brzucha wyjeta:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na moim przykladzie
byl czas kiedy mialam takie problemy 4 razy w ciagu kilku miesiecy. po pierwsze narazie staraj sie nie jesc (wierz mi, nie umrzesz z glodu) po drugie pij zimna wode - 1 maly lyczek co kilkadziesiat minut. jesli pijesz za duzo bedziesz znowu zwracac. i organizm tak szybko sie nie odwadnia, nie przejmuj sie :) bedziesz zyc :) po trzecie chyba jednak stwierdzam ze wegiel jest malo pomocny, moze pozniej, ale jak wymiotujesz to nie ma sensu tak na marginesie najlepsza dla mnie rzecza w takim momencie byla kroplowka (o ile pamietam to lezalam pod kroplowka przez jakies 2-3 godz), ale przy nastepnych razach niestety lekarze nie chcieli dac mi kroplowki wiec sie meczylam nieziemsko po prostu trzeba to przejsc. badz cierpliwa. odpoczywaj. mozesz zadzwonic tez do lekarza i zapytaj sie czy moze ktos do ciebie przyjechac lub jesli masz kogos kto moze cie podwiezc to jeszcze lepiej. trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam takiec cos 3 miechy
temu, mi pomogla coca cola( tylko nie zadnia diet tylko normlna) i do tego slone paluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na moim przykladzie
nieszkodzi ze jest sobota, gdzies dyzur maja wiec jak bylabym w stanie to bym pojechala. ja bym pila wode, przegotowana, ale zimna jak pojdziesz do apteki i powiesz ze chcesz wegiel to wystarczy :) ale ja jesli juz, zaczelabym go brac jak skonczysz wymiotowac i zostanie ci juz tylko biegunka serek? nic nie jedz. przeglodz sie dzisa jutro mozesz zaczac od czegos lekkiego - ryz na mleku, gotowana marchewka i ziemniaki (dobre na biegunke), suchary. zadne cytrusy! elektrolity sa dobre, ale jesli ciagle wymiotujesz ja bym sie wstrzymala, bo co przyjmiesz, to oddasz odgazowana coca-cola rzeczywiscie jest dobra, na zoladek, wrzody itp ale tez bym poczekala do jutra bo powinnas skonczyc juz wymiotowac daj zoladkowi odpoczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
Wymiotujac i prze biegunke stracilas duzo wody i elektrolitow . Uzupelnij to .Pij duzo ,mozesz lekko osolic plyny ktore pijesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfds
najmniej wskazane jest jedzenie . Jesli jesz to biegunka bedzie dłuższa i cięzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfds
poiwnnas pić 2-3 razy tyle co zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(((((zle sie czuje
colca coli sie boje pic bo jest niezdrowa, to po tym weglu sie wymiotuje;? jezu mnie juz przelyk boli od wymiotow, narazie bede pic sama te wode dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze, kiedy boli mnie brzuch, czy wymiotuję - piję pepsi lub colę, nie przyjmuję żadnych leków. I w tym przypadku to właśnie akurat cola leczy, aniżeli powoduje choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartofeki puree
wymiotuj jak najwięcej, nie ma innej rady. i pij dużo. nie bierz stoperanu bo on tylko zatrzymuje, a lepiej się wysrać. :D a boli cię brzuch? ja niedawno miałam straszną biegunkę, chciałam pójść do apteki, ale nie doszłam bo musiałam co 5 minut na kibel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajaaaaja
jak juz kompletnie nie masz czym wymiotowac a nadal ci sie chce to wez aviomarin jest nie tylko na chorobe lokomocyjna ale tez przeciwwymiotny, ale najlepiej wyrzucic z siebie wszystko a nie zatrzymuj, ja na twoim miejscu poszlabym do lekarza tez tak kiedys mialam i okazalo sie ze wirusowe, dal mi jakies leki i po paru godzinach od wziecia przestalam wymiotowac, chociaz i tak czulam sie jakby mnie walec przejechal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(((((zle sie czuje
boli mnie brzuch caly czas strasznie, a po tym gastrolit sie nie wymiotuje???? ja juz niechce wymiotowac nie mam sily, a do jakiego lekarza mam isc jak sobota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze możesz pojechać na
pogotowie - świątek piątek niedziela przyjmują a z ta colą to prawdaa - lekarze nawet zalecają przy problemach z żołądkiem u dzieci jeden warunek - musi być wygazowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może być grypa żolądkowa. Ja na tego typu dolegliwości kupowalam Iberogast - nie wiem czy w Polsce to dostaniesz w aptece - może pod inną nazwą. Są to same ziólka pomieszane (z tego co wiem to rumianek i melisa w tym są) dodajesz kilka kropelek na lyżkę z odrobiną cieplej herbaty i pomaga. Co najważniejsze - nie wywoluje wymiotów jak krople miętowe tylko wszystko zatrzymuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez to mialem
mialem to samo ostatnio co autorka. cala noc wymiotowalem najpierw jedzeniem a potem ta zółcia czy czyms takim. oprocz tego cala noc i dzien srałem na rzadko. ogolnie tragedia. wszystko mnei bolało. kompletnie wyjebany bylem. ale po 2 dniach jest coraz lepiej. to jakis jebany wirus czy cos. dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×