Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polskie realia

Nie stać mnie na zakładanie rodziny

Polecane posty

Gość polskie realia

Witam Zbliżam się do trzydziestki. Jestem facetem. Tak patrząc na sytuację gospodarczo-ekonomiczną to w Polsce nie ma warunków, aby założyć rodzinę i ją później utrzymać - przynajmniej w moim przypadku. Późno zacząłem studia - w trakcie studiów zacząłem pracę itd ale to niczego nie zmienia, bo wiem, że mimo tego nie będzie mnie stać na założenie rodziny nawet za 5 lat. To nie jest egoizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simpleh
ja też pożno skończyłam studia, studiowałam do oporu, na h,,j mi to wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrrrruuu
dokładnie tak jest, ale nie przejmuj się, jak jesteś ładny to możesz startować do bogatej laski, która ma mieszkanie, kupi ci samochód a jej tatuś założy ci firmę w znajomej branży. Nie będziesz musiał się o nic troszczyć jeszcze dostaniesz prezenty . Ona urodzi ci dzieci. Po co jakaś głupia miłość,przecież wy jesteście tacy wyrachowani, każda która jest biedniejsza to dziwka dobra do wyruchania a jak bogata to wielka dama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemu mowicie ze nie stac was
czy tylko kasa sie liczy ? najwazniejsza jest milosc, uczucie, jesli to macie to zajdziecie daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieckiem miloscia nie nakarmisz ani nie ubierzesz ! typowo polskie myslenie, szybko robic dzieciaka, a czy ma sie go za co utrzymac to nie jest az takie wazne, bo wystarczy milosc ! pogielo was juz totalnie ??? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemu mowicie ze nie stac was
nie wiem o co wam chodzi.. ja jakos daje rade, zarabiam 1100 zl, moj facet 1500 i jakos dajemy sobie rade. Niczego nam nie brakuje, nie spedzamy wiekszosci czasu w galeriach handlowych, tak jak niektorzy, kupujemy normalnie ale nie szalejemy ! mamy siebie, kochamy sie i to jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polskie realia
No właśnie system emerytalny zaczyna się sypać. Coraz więcej emerytów, coraz mniej dzieci, ludzie zdolni do pracy wyjeżdzają za granicę bo jak tutaj utrzymać rodzinę za nasze pensje. Trzeba mieć jakieś mieszkanie itd, albo kredyt na 30 lat i ciągły strach przed utratą pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvia4321
dokładnie, system emerytalny się rozsypuje, ci co są zdolni do pracy wolą wyjechać na zmywak do UK albo za granicę bo na zmywaku będzie lepiej niż po studiach w Polsce, i większość wyjeżdża i nie wraca, a ci co wrócą szybko żałuja powrotu, coraz więcej emerytów, chorych osób, wielodzietnych rodzin-----ich wszystkich muszą utrzymać inni, zdolni do pracy Polacy, a tych jest coraz mniej, jak ktoś raz zakosztuje życia w innym kraju niezbyt chce wracać do Polski, dziecko, wlasne mieszkanie---to marzenia realizowane dziś na kredytach branych na kolejne 30lat, w Polsce jest źle i będzie coraz gorzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasi rodzice w tym wieku
co mieli? Też mieszkali kątem u rodziny, zarabiali grosze i jakoś jesteście na tym świecie... Każda wymówka jest dobra, żeby nie brać za siebie odpowiedzialności. Dobiegasz dopiero 30. Popracuj z 10 lat, coś odłóż i szukaj kobiety swojego życia. Nie od razu Kraków zbudowano! Wy chcielibyście już na wejściu w dorosłe życie mieć wszystko. Nigdzie tak nie jest, chyba że pochodzi się z jakiejś bogatej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasi rodzice w tym wieku
autorze - mówisz że dobiegasz 30. Czyli twoi rodzice postanowili cię mieć w stanie wojennym. Myślisz, że to był dobry czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghowqq
wypierdalać, mieli mieszkania kurwa od państwa za darmo, nasi starzy, kurwa mać a ty musisz zapierdalać rok na metr kwadratowy, bezrobocia kurwa nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvia4321
czemu mowicie ze nie stac was-----i uważasz że wszystko jest ok???? że jak nie szalejesz i masz na podstawowe potrzeby(bo przy takich zarobkach na nic więcej was nie stać) to dasz dziecku szczęście??? otóż nie, dziecko oprócz miłości będzie potrzebować markowych ciuchów, pieniędzy na wyjścia i wycieczki(nawet zagraniczne), jestem matką 17latki więc wiem co mówię, miłość??? w pewnym momencie dla twojego dziecka od miłosći ważniejsze będą pieniądze i wyżej wymienione rzeczy tj. kosmmetyki, ciuchy, dziś już się tak łatwo dziecka nie wychowa, póki małe to małe, zaloży co mu się kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvia4321
dokładnie, nie było bezrobocia i było wiele udogodnień dla młodych małeżeństw a dziś nie ma nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musi tak samo jak człowiek
kto miał mieszkania za darmo niby???? Jak nie składał na książeczkę mieszkaniową przez co najmniej 15 lat to g... miał. I zarabiał 20$ miesięcznie. Nie wiem kto twoim rodzicom dał mieszkanie za darmo. Chyba, że był jakimś bonzem w PZPR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musi tak samo jak człowiek
no faktycznie były udogodnienia :):):) Mogłeś dostać talon na "meble dla młodych małżeństw" albo na pralkę... Bo inni, (stare małżeństwa) talonu nie mieli. Faktycznie udogodnienia jak cholera :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giorgio
mam zamiar wychować dziecko w biedzie i dyscyplinie chociaż mam pieniądze.Nie chcę żeby wyrosło na rozmiękczonego bachora,ciotę albo rozkapryszoną idiotkę. Będzie chodzić w ciuchach z lumpeksu, nie będzie się wywyższać . Ma się uczyć i być skromną pracowitą osobą a nie szpanerem.Takie życie też jest piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghowqq
można było wykupic za grosze, skoro mojego ojca ,który miał 4 dzieci było stać żeby wykupić 80 m mieszkanie to nie było tak żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polskie realia
Obawiam się, że będą kolejne stracone pokolenia, a uda się tylko niewielkiej grupie młodych ludzi. Mówię tutaj o godnym życiu a nie takim jakie widzę codziennie wśród ludzi. Ciągłe odmawianie sobie czegoś i nie mówię tutaj o jakiś egzotycznych wycieczkach itd. ale o zwykłych potrzebach. Jak wyjedziesz za granicę aby zarobić więcej i zostawisz tutaj rodzinę to wkrótce staniesz się obcy we własnym domu. Zanikają więzi, małżeństwa, rodziny się rozpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musi tak samo jak człowiek
spytaj go jak to zrobił? Gdzie należał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie długie nie utrzymasz sam siebie , Polska będzie bankrutem , a Bronek i Tusk mają już pół biliona na kontach w Szwajcarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghowqq
raczej nigdzie, nienawidził komuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghowqq
na początku lat 90 chyba można było wykupić za symboliczną kwotę mieszkanie od państwa, nie znam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfg45645
najważniejsza jest kasa i tyle jak nie ma kasy to jest gow..o przez wielkie G pieniądze zniszczyły nie jedną miłość. No ale jak ktoś się ma męczyć z powodu kasy to po co się potem na siebie użerać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za obecną sytuację po części są winni wasi rodzice obalili komunę i stworzyli obecną sytuację. Przecież Tusk ,Komorowski i inni zostali wybrani przez was w wyborach. A kto jak nie młodzi złapał się na hasełka PO. Pamiętajcie za głupotę się płaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Trzeba przeprowadzić reformy . Coś z komuny coś z faszyzmu ?(nie z nazizmu . Nie wesz że to się rożni to zobacz w google .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×