Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Monika. . .

Ogrzewanie podłogowe za i przeciw .

Polecane posty

Gość Monika. . .

Proszę o Wasze opinie. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Wiem,że takie ogrzewanie jest bardzo przyjemne, można chodzić boso itd. Czy są jakieś minusy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka z okieneczka
Ja mam ogrzewanie podłogowe na całym dole w domu a na górze grzejniki. Minus jest taki (z tego co się dowiedziałam, w domu jeszcze nie mieszkamy, choć od jesieni jest ogrzewany) że wolno się nagrzewa pomieszczenie po wystudzeniu, no i na podłodze możesz mieć albo panel (odpowiedni do ogrzewania podłogowego- choć teraz to chyba nie problem) albo kamień... No i minusy zależą od tego czy to ogrzewanie byłoby elektryczne czy takie rozprowadzenie od pieca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika. . .
Ogrzewanie byłoby od pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się ma kłopty z krążeniem
to podłogówka szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika. . .
Szkodzi na kłopoty z krążeniem->jakie konkretnie ? A jak to jest z kurzem ? Czy rzeczywiście ten kurz unosi się w powietrzu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się ma kłopty z krążeniem
na żylaki konkretnie, dlatego np w kuchni gdzie sie prace wykonuje stojąc nie powinno być ogrzewania podłogowego z kurzem - wręcz odwrotnie, bo nie ma cyrkulacji powietrza jak przy tradycyjnych grzejnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż pracuje w sklepie z artykułami co itp. I z tego co mi mówił podłogówkę poleca się tylko do kuchni łazienek przedpokojów itp. Bo bardziej wydajne są tradycyjne grzejniki. Dużo łatwiejsza jest też naprawa tradycyjnej instalacji w razie awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nowy dom i zrobiliśmy grzejniki przychodzimy, grzejemy, moment jest ciepło chodze w pantoflach..jest ciepło baliśmy się awarii grzejnik, odkręcasz i wymieniasz.. przekonajcie mnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam parkiet to nie wiem czy można podłogowe ale parkiet mi się podoba i kominek to o kija mi podłogowe w łazience sahara!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja podłogówka sprawdza się
w 100%. popełniliśmy tylko jeden bląd nie zakładając dodatkowo grzejniczka w łazience, zawsze to ręczniczki suchsze by były i coś dosuszyć szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno teraz tylko nawiew przy drzwiach i oknach się sprawdza/ ale jestem tylko inżynierem kobietą! facet miałby inne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka z okieneczka
Jak podłogówka idzie z pieca to nie ma się tam co popsuć (tak powiedział hydraulik) to są poprostu rurki i nic a nic tam innego nie ma... W łazience oczywiście musi być dodatkowo grzejnik (szczególnie na poddaszu w okolicy okna)... Więcej mogę napisać za jakiś miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Za - nie ma kaloryferów, ciepła podłoga Przeciw - baaaardzo wolno się nagrzewa (podniesienie temperatury o 1 stopnień trwa dzien!!!), nie każdy rodzaj podlogi się nadaje, dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
ja mam podłogówkę w łazience, przedpokoju i holu nagrzewa sie szybko ,jest cieplutko,kurzu niemam bo codziennie przecieram podłogi w całym domu,jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam podlogowe tylko
w lazience i takie elektryczne. pomieszczenie nagrzewa sie w mig, po prysznicu czy kapieli roozlana woda wysycha natychmiast, jest cieplo i milo i wygodnie, bo mozna na boso. ale w innych pomieszczeniach to nie bardzo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podłogówkę w łazience ,holu i przedpokoju jestem zadowolona żałuję że w kuchni nie zrobiłam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgjkkjl
Podobno nie powinny jej miec osoby w starszym wieku i z problemami z krazeniem, dlatego bo stopy puchna od ciepla jakie emanuje taka podloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ogrzewanie podłogowe w domu (na parterze). Jedynie w sypialni i dzieciecym pokoju mam panele i kaloryfery. Ogolnie jestesmy z mezem bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Nie zauwżyłam by kurz unosił się jakoś wyjątkowo bardziej niz w sypialni poniewaz dosc czesto mam zamiecione i umyte podlogi. Duzym plusem jest fakt, ze nie musimy rozpalac w piecu jak rowniez to, ze mozna ustawic temperature w calym domu jaka sie chce i tak np. w dzisiejszym chłodno-deszczowym dniu mam w domu przyjemnie ciepło. Dobrym rozwiazaniem jest rowniez posiadanie kominka. My mamy go w salonie. Tak wiec w mrozne wieczory mam puszczona podlogówke na minimum ogrzewania i rozpalamy w kominku, ktory oddaje ciepło na cały salon, jadalnie, hol, kuchnie i nawet do sypialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adibi
ja mieszkam w mieszkaniu imam podlogowke w lazience, gdzie nie ma licznikow na co. to super rozwiazanie, po prysznicu czy wyjsciu boso na okro z wanny podloga schnie szybciutko no i jest naprawde cieplo. nie wiem czy dlugo sie nagrzewa, nie zauwazylam. za to montaz jest na prawde tani, a rurki do podlogowki sa elastyczne wiec rzadko pekaja czy cos sie z nimi dzieje. ja polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogówka
a ja mieszkam w domu i mam tylko takie ogrzewanie podlogowe :) na podłodze mam kafele i panele , ale przystosowane do ogrzewania podł .i jest pięknie . I skad takie obliczenia o tym jednym stopniu przez cały dzień ? jaki byłby sens wtedy montować takie ogrzewanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogówka
a co do kłopotów z krązeniem , przez 3 lata tylko raz odczułam jakiś dyskomfort z tym związany tzn , oczułam ,zę mam nienaturalnie spuchnięte nogi . ale taka rzecz mozę się zdarzyć i bez takiego ogrzewania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogówka
a mieszkanie czy dom ogrzewa sie blyskawiczne , bo nawet jeśli instalacja jest niskotemperaturowa to ogromna powierzchnia grzania podnosi szybko temp . dodatkowo wykorzystując fizykę - powietrze leci do góry ogrzewajac wszystko po drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Ogrzewanie podłogowe wodne ma dużą bezwładność - i to jest fakt. Nie da się wpuścić tam np. wrzątku, żeby się szybciej nagrzało, więc temperatura podnosi się bardzo powoli. Mam elektroniczne sterowanie, więc wiem jak długo trzeba czekać aż sie nagrzeje, jak rano ustawię na wyższą, to wieczorem czuć efekt. Fakt, że u mnie jest ponad 80 metrów otwartej przestrzeni, więc pewnie stąd pewnie tak wolny wzrost odczuwalnej (i faktycznej) temperatury. http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/08/zalety-i-wady-ogrzewania-podogowego.html http://www.taniachata.pl/porady/zalety-wady-ogrzewania-podlogowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nceownvjcekqnbveoqjvlnelq
oczywiscie, autorka czeka rok czasu przed kompem na twoje porady pewnie juz zamarzla do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwięcej ciepła tracimy właśnie przez konczyny - stopy i dłonie, także to dodatkowy plus na korzyść ogrzewania podłogowego, które polecam :) http://folia-stretch.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata_Wilga
Ja nie narzekam na swoją „podłogówkę”. Mam ogrzewanie podłogowe od ponad roku plus pompę ciepła , a na podłodze panele. Pomieszczenia w domu nie są duże, a dzięki temu, że teraz nie potrzebuję kaloryferów, zyskałam dodatkowo trochę miejsca. Sam efekt grzewczy jest bardzo przyjemny, ciepło rozchodzi się równomiernie. Pompa ciepła, owszem była kosztownym wydatkiem ale teraz oszczędzam dzięki nie ponad 2 tys. rocznie, więc niebawem się zwróci. Na pewno jakość ogrzewania i całej instalacji zależą od firmy jaka je wykonywała. Ja, za namową kolegi z pracy zleciłam wszystko firmie tazo24.pl, która wcześniej modernizowała c.o. w naszym biurze. Moim zdaniem dobrzy, solidni fachowcy. Przyglądałam się pracy, wszystko wyglądało niemal identycznie jak tu na stronie www.tazo24.pl (zdjęcia po prawej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarekwąs
Ja uważam, że ogrzewanie podłogowe to dobre rozwiązanie dla domu, który ma sporą powierzchnię użytkową. Bo dodatkowo rozprowadzane jest ciepło w domu. A wiadomo. stopy szybko marzną. Odnośnie ceny, to pewnie więcej się zapłaci. Jednakże to też uzależnione jest od dostawcy energii. Ja korzystam z http://termika.pgnig.pl/ i muszę przyznać, że opłaty za ogrzewanie nie są wysokie. Tym bardziej, że takze posiadam ogrzewanie podłogowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×