Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kapciszki w groszki

pierwszy taniec walc czy romantyczna piosenka??

Polecane posty

Gość kapciszki w groszki

jakie macie zdanie? Lepiej wybrać walca na pierwszy taniec czy bardziej Wam się podoba jak para młoda tańczy prosty taniec bez udziwnień do spokojnej, polskiej piosenki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa i pół
walca jeszcze nie umiemy ale już chodzimy na kurs, ale i tak go nie zatańcze jako pierwszy taniec, wybrałam romantyczną spokojną piosenke ale jest amerykańska i jeumu sie też spodobała więc juz mam wybraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa i pół
a jak widze te składanki na jutubie-masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapcioszki w groszki
No właśnie widzę że coraz częściej na weselach pary młode wybierają walca, tylko czy według Was nie wygląda to jakby udawadnianie na siłę że się potrafi tańczyć walca nawet jak wychodzi to kompletnie niezgrabnie? I jeszcze jak widać po twarzach że liczą kroki żeby się tylko nie pomylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa i pół
i dlatego ja walca nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapcioszki w groszki?
a jaką wybrać piosenkę jeśli nie walca? Taką żeby nie była też zbyt wolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My bedziemy tanczyc jakiegos przytulanca, bo nie chce nam sie uczyc walca czy innych tancow ;) Poza tym bedziemy zestresowani, wiec pewnie i tak by nam tak super nie wyszlo. Zastanawiam sie tylko nad piosenka. Myslalam o tej, ale nie wiem czy jest zbyt mulaca: http://www.youtube.com/watch?v=a-Lp2uC_1lg&ob=av2em Moe WY macie jakies fajne propozycje na wolny taniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnikAnC
Dziewczyny! A dlaczego wybieracie na pierwszy taniec nie polskie utwory? Przecież "naszych" jest tyle pięknych które doskonale nadają się na pierwszy taniec. http://www.youtube.com/watch?v=uiUftIh3Olg http://w875.wrzuta.pl/audio/60F2Oy40sJI/krawczyk_-_marsz_weselny_mendelsona http://karolka.malenstwo.wrzuta.pl/audio/2gYt6fWLz9l/ czy chociażby Krajewski i jego WIELKA MIŁOŚĆ! Może oklepane, ale zawsze piękne, nie przemijające!!! Ale rozumie, że wolicie tak po "amerykańsku":P Wybrałam piosenki takie pierwsze z brzegu, ale jeżeliby poszukać znajdzie się wieeleee innych, pięknych i chociaż goście i młodzi będą wiedzieli co śpiewa wykonawca:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzeczona prawie zona :)
piekna jest ta piosenka. ja wybieram na swoj slub niebieska piosenke- mozna polaczyc walc z romantycznymi slowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a taka moze byccc?
znacie piosenke borysa "odnalazłem cie"? myślicie ze pasuje na pierwszy taniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wieeeeem
narzeczona prawie zona :) !!! ty chyba nie wiesz o czy jest ta piosenka. ona pasuje na wesele tak samo ja juz mi niosa suknie z welonem:/ to ze ma w tekscie slowo zona noe znaczy ze jest to weselna piosenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grivel
Pierwszy taniec młodej pary powinien być jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych fragmentów ceremonii weselnej. Jeśli chcemy już coś romantycznego, a zarazem eleganckiego, to w grę wchodzi tylko walc wiedeński wprowadzający w romantyczną atmosferę Starego Wiednia. Walc jest bowiem tworem typowo romantycznym, a jego twórcy, tj. Józef Lanner oraz Johann Strauss (ojciec i syn) są kontynuatorami romantycznej tradycji w muzyce zapoczątkowanej przez Franza Schuberta. Dla muzykalnych par jako pierwszy taniec sugeruję "Die Romantiker" - najbardziej romantyczny z romantycznych walców, z przepiękną introdukcją, autorstwa Józefa Lannera - konkurenta Johanna Straussa (ojca). Nie jest to kompozycja łatwa w tańczeniu i wymaga zrozumienia struktury utworu, wyczucia kolejnych tematów walcowych i ewentualnej zmiany kierunku wirowania podczas oddzielających tematy tzw. łączników. Dlatego też sugeruję solidne przećwiczenie układu choreograficznego dużo wcześniej w jakieś dobrej szkole tańca lub pod kierunkiem zawodowego nauczyciela tańca. Dla mniej ambitnych par proponuję walc "Hoffnungsstrahlen" ("Promienie nadziei") tegoż autora, z wyraźnie zaznaczonym rytmem. Natomiast dla osób niemal niemuzykalnych sugeruję walc "Sobre las Olas" ("Ponad falami"), którego autorem jest Huanito Rosas. Ten ostatni utwór jest powszechnie znany, bardzo prosty w muzycznej strukturze, z bardzo wyraźnym rytmem, narzucającym niemal układ kroków. Jeśli dla par niemuzykalnych choreografia walca wiedeńskiego wydaje się być zbyt trudna, proponuję zamiast tego najsłynniejszy chyba walc angielski: Walc Lary z filmu Doktor Żiwago - spokojny, nastrojowy i tańczony w powolnym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy taniec Gdańsk
My zdecydowaliśmy się na romantyczną piosenkę. Wcześniej poszliśmy na kurs tańca do http://sosalsa.pl/ gdzie świetnie nas przygotowali do występu. Wszyscy goście byli wzruszeni, my także. To był wyjątkowy taniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×