Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mała czarna z temperamentem

SOJA, SOCZEWICA, CIECIORKA - PRZEPISY

Polecane posty

jasne :) farsz do sajgonek :) mieso mielone drobniutko posiekana cebula por jajko marchew papryka i cieciorka :) oraz sos sojowy 2-4 duzych lyzek z przypraw papryka ostra pieprz kolorowy sol ziolowa przyprawa do miesa mielonego :) wszystko razem mieszam zawijam w przygotowany odpowiednio papier ryzowy smaze w glebokim oleju na zloty kolor :) aaa miesa wczesniej nie podsmazam aha a jesli ktos jest jaroszem moze sajgonki zrobic jarski ze skladnikow jak wyzej ale oczywiscie bez miesa mozna tez dac drobno posiekana papryke zielona zolta lub czerwona oraz kapuste pekinska :) ja sajgonki po upieczeniu zawsze jem z sosem sojowym/ majonezem/sosem slodko pikantnym np tao-tao :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajo oczywiscie surowe :) i wszystkie warzywa drobno bardzo drobno posiekane :) papier rzyowy tez tao tao a i zapomnialam o makaronie sojowym jest odealny i do sajgonek z miesem i tych bez miesa podobnie jak grzyby mum :) i grzyby i makaron rowniez drobno kroimy sorry za taka niekladna wypowiedz myslami jestem calkiem gdzie indziej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciaa - Dziękuję:-) Dopytuję się, bo zrobiłam hurtowe zakupy produktów z rodziny sojowych... Będę eksperymentować, tzn. tworzyć nowe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakimi przyprawami zneutralizo
wać słodki smak soczewicy? Czym ją doprawić np. do pasty kanapkowej a czym do gulaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z soczewicy - prosta
i smaczna 3/4 szkl.ugotowanej czerwonej soczewicy, 1/2 cebuli (kostka), 4 pomidory suszone z oliwy (kostka), 6 pomidorków koktailowych (na ćwiartki), 1 ogórek kiszony (kostka), mały pęczek świeżego szpinaku (pokroić na kęs), 1 łyżka musztardy, 4 łyżki oliwy z pomidorów, sól, 1. Przygotować dip: musztardę, sól, oliwę i ze 2 łyżki wody wymieszać szybkim ruchem (ja to robię w małym zakręconym słoiczku-trzepiąc nim) 2. Zalać dobrem przygotowanym w pkt.1 wszystkie składniki i wymieszać. Sałatka gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy pomocy jak długo
piec kotlety z soczewicy i ryżu? Chcę zrobić w piekarniku, bez smażenia na patelni. ILE czasu potrzeba, żeby jajko w kotletach się scięło????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlety z gotowych składników powinno się piec ok. 20 minut. Gulasz mięsny z cieciorką/soją 50 dag wieprzowiny, 2 szkl. suchej ciecierzycy/soi, 2 marchewki, pietruszka, por, 3ząbki czosnku, gałązka tymianku lub troszkę tymianku suszonego, 2 łyżki jasnego sosu sojowego, pół łyżeczki imbiru w proszku, szczypta chili, sól i pieprz do smaku, 4 łyżki oleju, natka pietruszki do dekoracji. Ciecierzycę/soję namoczyć przez noc, ugotować na półtwardo - ok. 30 minut na małym ogniu. Mięso pokroić w kostkę, podsmażyć na oleju, wrzucić do garnka razem z ciecierzycą/soją, startą na grubo marchewką, pietruszką i pokrojonym w plasterki porem. Dodać 2 szkl. Wody, nieco soli i pieprzu, dusić ok. 1 godziny do miękkości. Doprawić sosem sojowym, chili i imbirem, ew. solą i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne te przepisy, ja tylko pierogi z soczewicy robiłam....muszę wypróbować te pasty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne te przepisy, ja tylko pierogi z soczewicy robiłam....muszę wypróbować te pasty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorenti
Mój przepis na ciecierzycę. Paczkę ciecierzycy (400 g) moczymy w wodzie przez całą noc. Następnie gotujemy do miękkości w tej samej wodzie. Na patelni rozgrzewamy kilka łyżek oliwy z oliwek, dodajemy posiekaną dużą cebulę, 2-3 ząbki czosnku, podsmażamy do zeszklenia. Do tego dodajemy 2 puszki pomidorów krojonych w zalewie, kilka łyżeczek mielonego kminku, troche mielonej kolendry, papryka słodka, słona, pieprz, sól, cukier. Ja jeszcze sypię trochę ziół prowansalskich, bo je uwielbiam. Do tego ugotowana cieciorkę. Wszystko razem dusimy, aż cieciorka przejdzie smakiem pomidorów. jeśli danie jest za malo pomidorowe, można dodać łyżkę przecieru pomidorowego. Smacznego, naprawdę pycha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorenti
Aaaaaa! I koniecznie mielony albo świeży imbir! Bez tego ani rusz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne przepisy podałyście
będę korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamela Andersen
Salatka antykoncepcyjna ekspressssssss Puszka cieciory Zabek czosnku Plasterek cebuli Sol, pieprz, olej, ocet (ja uzywam winnego) Odcedzona cieciore do miski, czosnek wycisnac, cebule posiekac bardzo drobno, dac kapke oleju, kapke octu, posolic popieprzyc, wymieszac, odstawic zeby sie przegryzlo. Nie probowac, bo grozi to pozarciem calej michy na raz i koniecznoscia zrobiwnia nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyzy z soczewica robimy ciasto na pyzy. soczewice gotujemy, mielimy w maszynce, doprawiamy sol pieprz itp. formujemy pyzy a w srodek wkladamy soczewice. gotujemy. do soczewicy mozna dodac mieso ugotowane i zmielone. bedzie smaczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
To i ja dorzucę przepis na hummus: * Namoczyć na noc około 250g cieciorki lub soczewicy (obie są dobre) * Gotować około pół godziny w nie za duzej ilosci wody * Zostawić wodę z tej gotowanej cieciorki (jest potrzebna do hummusu) * Dodać 1-2 łyżki pasty sezamowej tahini/tahina (łatwo ją znaleźć w Sklepie Kuchnie Świata, Piotr i Paweł itp.; jest niezbędna w hummusie, ale na szczęście dosyć tania; smakuje jak rzadka niesłodzona chałwa; ewentualnie można zrobić samemu mieląc nasiona sezamu z olejem sezamowym) * Dodać kilka łyżek (4-5 ..według uznania) oliwy z oliwek lub (uwaga!) oleju lnianego budwigowego (który ma cud właściwości lecznicze) * Dodać kilka roztartych ząbków czosnku, ile kto lubi (może być 3-4 w zależności od gatunku czosnku, bo np. chińskiego trzeba dać czasem i całą główkę) * Dodać szypę bardzo ostrej czerwonej papryki * Dodać kmin rzymski według uznania (chodzi tzw. kumin - nie mylić z kminkiem zwyczajnym/lekarskim którego pełno w merketach; kmin rzymski można dostać w Kuchniach Świata lub dobrze zaopatrzonych delikatesach i niektórych hipermarketach; na naszym rynku robi go Kotanyi i jest często sprzedawany w całości, więc trzeba go zmielić) * Dodać sól do smaku * Całość miksować ręcznym blenderem w wysokim naczyniu aż do uzyskania konsystencji rzadkiego chrzanu * Podawać do mięs, ryb, sałatek, chlebków (pita, roti, paratha), używać jako dip do różnych warzyw, serów, mięs * Można polać na talerzu dodatkową porcją oliwy lub oleju (jeśli ktoś lubi) * Nadaje się dla niemowląt od 6 miesiąca (w wersji bez soli) jako dip do warzyw itp. podczas nauki samodzielnego jedzenia (tzw. Baby Led Weaning - BLW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
Jeszcze jeden punkt: * Można dodać trochę soku z cytryny (tak na oko lub 1-2 łyżki) I jeszcze komentarz do przepisu na hummus poprzedniczki: To nie jest prawdziwy hummus. Hummus bez pasty sezamowej i oliwy to nie jest hummus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
A i jeszcze jedno: * Oczywiście można zrobić hummus wykorzystując soję zamiast cieciorki lub soczewicy. Też wyjdzie dobry. To po prostu jedna z wariaci. Trzeba tylko zwracać uwagę na pochodzenie soi, bo większość na świecie to soja GMO (genetycznie modyfikowana, podobnie jak kukurydza). Czytajcie dokładnie etykiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do ludzi....to było do mnie? przecież nie podałam przepisu:-) a czy olej lniany nie zmieni smaku hummusu, bo smak ma dość specyficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
Nie do ciebie. Przeczytaj co napisałam. To do osoby podającej przepis na hummus przede mną. Olej lniany ma wyraźnie inny smak niż oliwa, ale nie dominuje całości, bo w hummusie jest wiele składników o intensywnych smakach. Kwestia przyzwyczajenia. Zawsze można zacząć od dozowania tego oleju pół na pół z oliwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
A nawet nie tyle do osoby, co do samego przepisu, bo do osoby akurat nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam,że w Piotrze i Pawle można kupić pastę sezamową :) Na pewno zrobię sobie hummus jak znajdę chwilę, bo uwielbiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
Taniej i więcej tego w Kuchniach Świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do ludzi z nad morza
I przez internet też można sobie kupić w wielu miejscach. Przy okazji polecam też masło klarowane Ghee. Idealne do parathy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×