Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość allegrowiczka....

Allegro - jak odzyskać pieniądze !!! Pomóżcie !!!

Polecane posty

Gość allegrowiczka....

Hej, kupiłam na allegro kilka rzeczy i płacąc za kolejną rzecz za pomocą Płacę z Allegro zamiast zapłacić oddzielnie tej osobie, wzięłam dopłacam i dopłaciłam tę kwotę poprzedniej osobie której płaciłam za inną rzecz. Podsumowując zapłaciłam nie tej osobie co trzeba i pieniądze 155zł wpłynęło na konto innej osoby i ... nie wiem jak je teraz odzyskać. Napisałam do tej osoby co nie powinna tych pieniędzy dostać a dostała i odpisała mi, że nic na jej konto nie wpłynęło. Napisałam też do allegro i odpisali mi, że poprawnie przelew został zrobiony czyli tak jak myślałam - pieniądze przyszły na konto nie właściwej osoby. Czy mieliście kiedyś taką sytuację i co zrobiliście? Pomóżcie bo 155zł drogą nie chodzi a ja już nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faciooo
A znasz dane osobowe tej osoby, na której konto poszedł przelew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przy opcji "płacę z allegro", to przelew nawet i 3 dni idzie. Spokojnie, poczekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowiczka....
Przelew był zrobiony pod koniec grudnia.. a ja cierpliwie czekałam na zakupioną rzecz aż w końcu zapomniałam w ogóle o tym i przypomniałam sobie pod koniec stycznia. Sprawdziłam czy wszystko dobrze zrobiłam i zorientowałam się, że wysłałam nie na te konto co trzeba. Tak, znam dane osobowe tej osoby. Mam adres sklepu i telefon, mail. Napisałam drugiego maila zobaczymy co odpisze. Jak dalej będzie mówić, że nie przyszło nic to zadzwonię. A powiedźcie mi czy płacąc przez Płacę z Allegro można zapłacić np. Marcie za produkt, który sprzedaje Kasia. I te pieniądze dojdą do Marty pomimo, że nie ma tego produktu w ofercie. Bo już sama nie wiem, gdzie te pieniądze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeee tam gadanie
nie cackaj sie tylko napisz maila do tego sklepu, że zaplacilas pomylkowo za dużą kwote , masz na to dowód wplaty i niech zwraca kase bo inaczej oddasz sprawe do sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli użyłaś opcji dopłać i sama wpisałaś kwotę, to chyba dopłaciłaś za produkt, który kupiłaś wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowiczka....
Dodam, że jestem nową allegrowiczką stąd ta pomyłka bo nie zdążyłam dobrze poznać tego serwisu i robiłam wszystko szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieniądze idą do tej osoby, przez której aukcję płaciłaś. Jeśli kupowałaś: - produkt A u Kasi - produkt B u Marty To płacąc z allegro wybierałaś aukcję: A lub B. Tym sposobem pieniądze trafiły do właściciela aukcji. Reasumując- Twoja kasiora poleciała do złej osoby i ona nie chce się przyznać do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowiczka....
piąta klepka.. I tak też zrobiłam bo myślałam, że to ten sam sprzedawca. I co mi radzisz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeee tam gadanie
zrób jak ci radze, jak edziesz pisac prosby to cie oleją i beda sprawe przeciagac w nieskończonosc mnóstwo na allegro jest osób i firm z którymi sa problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
jak przelew zrobiłaś w grudniu , to ten ktoś komu je wysłałaś powinien dawno już ci je zwrócić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liza@22
Ciekawe czy znacie powiedzeni,że za błędy w życiu trzeba płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liza@22 Dobra... Zmiataj ze swoimi złotymi sentencjami, bo nic nie wnosisz do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Po prostu ktoś potraktował te 150 jak bonus na święta i dawno już zapomniał jak bolała go głowa od tej kupionej za tą kasę gorzały :) . Mnie natomiast wkurzają tacy co to uparcie nie chcą wystawiać komentarzy na Allegro . Dodam że mówię o sytuacji kiedy to ja jestem klientem ,płacę tuż po zakupie, wystawiam pozytywa sprzedawcy i.......cisza . Zrobiłem już kilka takich zakupów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta - szyja 37
KOK amator - a nie sądzisz, ze sprzedawca jako pierwszy powinien wystawia komentarz? Zapłaci sie, to dla niego wszystko ok. a oni... uzależniają swoje komentarze od naszych, tzn. jeśli sprzedawca nawali - wyśle mi bubla - to ja mu wystawienegatywa, a on mnie... negatywa - w odwecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liza@22
Odezwała się Ania :) skoro autorka robila nieuwaznie przelewy ,znaczy ze ma kasy w brud i taka pomyłka jej nie sprawi różnicy.A sądem może straszyć tamtą alegrowiczkę ,tak naprawdę autorka sama dobrowolnie wpłaciła większą kwotę,nie było to żadne wyłudzenie więc tamtej lasce nic nie zrobią i kasy też już nie odzyska zapewne i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effy.
ona wcale nic nie musi ci zwracac, dobrowolnie wpłaciłas jej taką kwote iwec konsekwencje jak cos poniesiesz ty(jesli nie odda) jesli udowodnią ze ty wplacilas zlej osobie to ona i tak nic nie straci tylko bedzie musiała ci zwrocic kasy, dlatego grozby nie beda działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liza@22
Myślicie ,że nasze polskie organy scigania zajmą się tą sprawą,jesteście naiwni:) mają tysiące ważniejszych rzezcy na głowie niż zajmować się laską która wpłaciła przez alegro sama od siebie wiekszą kwotę sprzedawcy a teraz się rozmyśliła i chce zwrotu,odeślą ją z kwitkiem ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Pewnie , że NIE MUSI zwracać . Można założyć pozew cywilny , ale droga będzie długa i może być na dodatek nieskuteczna ale też i przy takiej kwocie zupełnie nie opłacalna :( . To po prostu świadczy o tej osobie i tyle . Nie kupuj więcej od niej ! . Tak jak ja nie kupię już więcej u tych co nie odwdzięczyli mi się komentarzem . A co do tego kto pierwszy , no jak sądzicie ? Kto pierwszy wystawia komentarz ? kupujący ? , czy sprzedający ? Kiedy ja byłem sprzedawcą , nie było tego co prawda zbyt wiele, to zawsze ja otrzymywałem komentarz od kupującego jako pierwszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liza@22
Raczej kupujący wystawia pierwszy,niektórzy sprzedawcy sie wycfanili i w mailu zaznaczaja ze czekaja na komentarz bo bedzie on potwierdzeniem ze przesyłka doszła cała i zdrowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liza@22
Ja wystawiałam komentarze tylko tym sprzedawca ktorzy sie rewanzowali tym samym,zawsze sobie podgladalam na profilu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
No tak ! , ale jak sprawdzić jak gość ma setki komentarzy , maksymalne gwiazdki , zero lub minimum negatywów i nagle okazuję się......gburem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liza@22
Nie wszystko da sie sprawdzić niestety,ja oceniam sprzedajacego od tego momentu czy i w jaki sposob odpowiada na maile .A reszta to już zalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do sklepu, któremu zapłaciłaś, ale bez żadnych gróźb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osamotniona
Koles musylisz ze ten sprzedawca tylko siedzi i komentarze wystawia jak tY? Ja sama czasem po 4 miesiacach wystawie i sie nie goraczkuje ,jak dostane tez pozno :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedźcie mi czy płacąc przez Płacę z Allegro można zapłacić np. Marcie za produkt , który sprzedaje Kasia. I te pieniądze dojdą do Marty pomimo, że nie ma tego produktu w ofercie . ja pierd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOK amator
Myślę , że powinien ! . Jeżeli sprzedaje okazjonalnie , to normalne , jeżeli ma sklep i poważne obroty , to powinien zlecić to pracownikowi . To jest element jego biznesu !!! Bo to wygląda tak jak by w tradycyjnym sklepie po zapłaceniu za zakup sprzedawca powiedział klientowi A TERAZ WYNOCHA !!! Tak samo to wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowiczka....
Też tak uważam, że gdyby byli że tak powiem firmą w porządku i liczył się dla nich klient to by sami zwrócili bądź napisali, że została wpłacona za duża kwota i zapytali za jaki produkt. Ale kurna tacy są teraz ludzie, no i dobra rozumiem, że można czekać na reakcję kupującego czy się zorientuje - jak tak to zwrócimy, jak nie to kasa zostanie dla nas. A ja napisałam do nich.. wysłałam nawet potwierdzenie wpłaty i czekam teraz na ich odpowiedź. Jeśli się będą wykręcać, dam nr koledze, który pracuje w policji i powiem co i jak żeby do nich zadzwonił. Mam nadzieję, że to coś da. Cóż.. wiem, że przez własną nie uwagę mogę mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie ale każdemu może się przydarzyć podobna sytuacja, nikt nie jest nie omylny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×