Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Żeby oddać sprawiedliwość, dodam, że moi dziadkowie do tych boczusiów dojadali masę kiszonej kapusty, Boże! jak sobie przypomnę smak...a w niej, już nawet nie wspomnę o całych główkach, ale kiszone jabłka. Do każdego letniego posiłku była micha sałaty z inszą zieleniną / rzodkiewka, szczypior, koper.Do tego swjski chleb i masa truskawek-a to pierogi, kompoty, musy. Ogóeki kiszone, poezja smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amito fajnie miałaś,o kiszo
nych jabłkach nie słyszałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia robiła sos z żuraw
iną, placki mmmmm pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robiłam tarty nigdy a dzisiaj na jutro i pojutrze robiłam pulpeciki w sosie śmietanowym chociaz nie wiem, czy wystarczą na 2 dni, mam wątpliwości o kiszonych jabłkach i pomidorach tudzież kapuscie w główkach opowiadała mi znajoma pochodząca z Ukrainy, to są smaki jej dzieciństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z wyższych sfer
Ewa powiedz mi jak mam zrobić pieczone ziemniaki z piekarnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię bardzo prosto, zazwyczaj piekę razem z mięsem do jednego obiadu kroje ziemniaki na średnie kawałki, polewam olejem, posypuję przyprawami (zioła jakie lubisz, sól) - na blaszkę albo szkło, do piekarnika na ok. godzinę (bo tyle mi sie kurczak piecze też) na jakieś 170-180 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziemniaki pieczone
zamiast oleju czasami używam majonezu. Ziemniaki kroję w wieksza kostke ( prawie tak jak do zupy) przyprawiam solą, przyprawą do ziemniaków firmy Prymat i majonez (1 lub 2 łyżki) wymieszam, i pieke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moje ziemniaki sa o wiele większe niż takie, jak do zupy to jest duży ziemniak na 4, średni na pół, mały w całości a, no i nie obieram tych ziemniakow oczywiście, tylko dokładnie myję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
u mnie dzisiaj kotlety cielece od mamy, ziemniaki grillowane i salatka w postaci ogorka kiszonego, pomidora i cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel
Ewa 33 mieszkam w UK tam podchodzi mi tylko kurczak z mięsa. Powiedz mi znasz jakieś fajne przepisy na kurczaka???? ja z piersi robię toritle udka piekę w naczyniu z warzywami. Wcześniej zalewam je marynatą. Sos sojowy, miód, musztarda, czosnek, sól, oliwa. Wychodzą pyszne do tego skrojone warzywa. Ziemniaki dziś robiłem pieczone. Pokroiłem je w talarki dość grube i częściowo ugotowałem. Później wyjąłem je ba blachę skropiłem oliwą tymiankiem, bazylią i rozmarynem wyszły pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kurczaka uwielbiam, a najbardziej - pieczonego najzwyczajniej na blaszce albo w szkle polewam olejem, posypuję ziołami i przyprawami i już (oczywiście robię tak udka i pierś dla M.), reszta (jak kupuję całego i sama kroje na części) idzie na zupkę tanio, smacznie i średnio zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
ja dzisiaj robie zapiekanke bolonska z pomidorami, juz sie nie moge doczekac:) tylko najpierw produkty musze kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel
Ja też kupuję w całości i ćwiartuje. Korpus do zupy, reszta do lodówki i na kolejne obiady. Marynatę do kurczaka robię tak jak na dwa udka. 2 łyżki miodu, 3 łyżki sosu sojowego. 2,5 oleju lub oliwy, musztarda, przyprawa kamis kurczak złocisty wszystko razem mieszam i zalewam odstawiam pod przykryciem do lodówki. Udka nacieram solą i czosnkiem i zalewam marynatą wrzucam do tego paprykę, marchewkę i cebulkę i pod przykryciem w szklanym naczyniu piekę. Super jest skórka od kurczaka. Do tego w czasie pieczenia smaruje udka glazurę łyżka miodu zmieszana z niewielką ilością wody i papryki słodkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie kupiłam kurczaka, ale były oddzielnie, udka i piersi, nie było całych zaraz zrobię marynatę i sobie w niej poleżą do jutra, kiedy to razem z ziemniakami zostaną upieczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel
Zakupy zrobiłem. Dziś było spaghetti. Tyle, że ja kupuje pomidory w puszcze. Najpierw kroję drobno cebulę i 1 ząbek czosnku. Następnie jak cebula jest już zeszklona dodaje pomidory w puszcze. Przestawiam na mały ogień dodaję słodką paprykę sporo, bazylię, oregano, sporo czosnku przez praskę. Sos zagęszczam przecierem pomidorowym, można dodać trochę cukru aby sos nie był zbyt kwaskowaty. Robię z mięsem lub bez. Dziś było bez mięsa. Jak robię z mięsem to mięso wcześniej posypuje obficie słodką papryką, odrobiną pieprzu, cebuli, bazylii i odstawiam na jakąś godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez czasem robię sos do spaghetti czy czegoś innego z pomidorów z puszki - tyle, ze wtedy wychodzi kwaśniejszy, niz z samego koncentratu jutro jeszcze kurczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel
Ja właśnie pomidory w puszcze albo wrzucam bezpośrednio do cebuli lub wcześniej je miksuje jak są w całości. Trochę dodaje cukru aby nie było tego kwaśnego posmaku. Wychodzi dobre, czasem też dodaje pomidory koktajlowe jak mam jakieś na zbyciu. Zagęszczam na koniec koncentratem tak na puszkę pomidorów dodaję 2 łyżki duże koncentratu, ale to już na oko trzeba jaką kto lubi konsystencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel
Pierś kurczaka w marynacie, do tego smażony ryż i krojone pomidory nie wiem jak wyjdzie, bo pierwszy raz robię. Ewentualnie przygarniecie mnie do siebie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchaj styczniowy Ewa33
pyta się, czy pokażesz jajtza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam tę zapiekankę bolońską, wyszła pyszna:) zainteresowanym podam przepis. dzisiaj miałam ochotę na szybką zupę, więc robię pomidorową na kurczaku karmionym kukurydzą (bardzo dobre delikatne mięso), z makaronem penne i zabieloną śmietaną. a na drugie obsmażę tego kurczaka w ziołach i przyprawach na ostro, do tego ryż w curry i sałatka albo fasolka szparagowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavinia22
mi mala jestem bardzo chetna na przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel
Podaj przepis to zrobię w tygodniu. Ja dziś zrobiłem ryż smażony z kurczakiem wyszedł całkiem spoko. Mięso zamarynowałem a ryż zrobiłem z marchewką, cebulką, groszkiem i z jajkiem. Do tego dodałem trochę sosu sojowego i oleju sezamowego dla smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowy przyjaciel i ewka33
to ta sama osoba,na topiku tym same miernoty się wypowiadają w małych ilościach,topik nudny jak flaki to wymyśliła przyjaciela i sama z sobą dyskutuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×