Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość ojciec też jest winny
pewnie, jest dziwnie spokojny:(, czuję ,że on jest mózgiem tragedii, matka jest świrnięta, dziewczynka mogłaby wychować się w innej rodzinie,żeby nie wyrosła na wariatkę, niewiadomo czy ta mała też kiedyś nie skrzywdziłaby tak samo dziecko, może mieć to w genach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co dziisaj dziewczeta kombinujcie na obiad. podpowiedzcie cos z pieczarkami w roli głownej:) moze byc z filetem z kurczaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wczorajszy bigos z purre i szczypiorkiem i gotuję pomidorówkę na jutro i pojutrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj resztka kurczaka pieczonego i do tego makaron tagliatelle pełnoziarnisty wymieszany z pesto i czerwoną fasolą. dałam dużo czosnku, bo mąż ma grypę, biedak:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a muszli w koncu nie zjedliśmy na kolację, bo poszliśmy do znajomych i całkiem zapomnieliśmy o nich. na obiad wczoraj zrobiłam smażoną wątróbkę jagnięcą z cebulą, plus ziemniaki i mizeria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mi robilas lasagne
? możesz dać mi przepis. mieszkam w uk takze możesz podawać tutejsze produkty🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam dzisiaj barszcz
ukraiński i krokiety z mięsem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super, pyszna zupa
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ladnie bo ja mam dzis
barszczyk, poduszeczki z ciasta francuskeigo ze szpinakiem spaghetti z miesem wieprzowym i sernik z wisniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
ja dziś miałam na szybko: łosoś grillowany w kawałkach, do tego warzywa na patelnię (ziemniaki w plasterkach, brokuły, fasolka, kukurydza, papryka, cebula, czosnek, marchewka), z oliwą i ziołami prowansalskimi. a jutro chyba rosół ugotuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie wczoraj naszło na gotowanie i mam dzisiaj tak: resztka pomidorowej reszteczka bigosu nowe udka duszone a'la potrawka nowe gołabki bez kapusty do weekendu nie gotuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak bez kapusty to nie
gołąbki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwaa48
u mnie dzis pulpety w sosie pieczarkowym z kasza gryczana. Jutro w planach gołąbki ale w kapuście i mam pytanie, ile wyjdzie mniej wiecej golabkow z glowki kapusty włoskiej i 0,5kg miesa? Na pol kg miesa ile ryżu? szklanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile ryżu i ile mięsa - to wg wlasnych upodobań jedni dają pół na pół, inni prawie wcale ryżu, jeszcze inni, oszczędniejsi, 3/4 ryżu, reszta mielone mi z pół kilo mielonego wyszło 9 gołabkow - ale to też zalezy od ich wielkości kuchnia to nie apteka, że wszystko w gramach wyliczone musisz sobie sama wypracowac metodę - jakie gołabki będa ci najlepiej pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
ja wczoraj ugotowalam na szybko zupe jarzynowo-koperkowa zabielana, z ziemniakami w kostke. rozgrzewajaca, chlopina dalej ostro choruje:o a dzisiaj planuje zrobic gulasz drobiowy z pieczarkami, z makaronem, do tego ogorek kiszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 33 nie zgadzam
Sie z toba ze kuchnia to nie apteka. Wielokrotnie pieklam ciasta na oko I porostu nie wychodzily. Teraz po tych doswiadczeniach wiem ze ile maki w przepisie tyle trzeba dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 33 nie zgadzam
chu­j ci w dupe ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 33 nie zgadzam
Ps. Tak to ja Margolka 66 :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apteka/nie apteka dotyczy gotowania w pieczeniu ciast faktycznie trzeba sie w miarę trzymac przepisu ale tylko w miarę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieliiik
Ewa 33 nie zgadzam - to chyba normalne, ze jesli chodzi o pieczenie ciast to proporcje sa bardzo wazne, ale nie jest tak w gotowaniu. Niektorzy to nie wiedza nawet ile wody potrzeba do zupy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
Teraz zauwazylam, ze ktos mnie pytal o lasagne. Nie robie generalnie, bo czesto jadam pyszna w pracy w firmowej restauracji, i potem juz mi sie nie chce;) Z miesa mielonego robie roznorakie makarony, zapiekanki, faszerowane warzywa itp, ale nie typowa lasagne. A dzisiaj u mnie resztka potrawki z kurczaka (ale juz chyba maz zjadl), i zupa ogorkowa na zeberku wedzonym. Mam tez pierogi kupne, z kapusta i grzybami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myśmy w końcu zmęczyli te kurzęce uda i gołąbki, jutro obiadek u mamci, w niedzielę na roboczo - naleśniki ze szpinakiem, pierogi ruskie i pierogi z kapustą i grzybami (byłam dziś w dobrej garmażerce ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×