Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taajasne

lajtowy temat numer jeden - zabawa z dzieckiem

Polecane posty

przy niedzieli temacik lajtowy :) dziecko w drugim miesiacu zycia, coraz bardziej interaktywne, coraz wiecej czuwajace w ciagu dnia. jak sie z nim bawic? co robilyscie z takimi maluchami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic, ja siedziałam na kafe
a dziecko płakało w łóżeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MammaMia88
hmm 2 mc dziecko...sama nie wiem to bylo tak dawno;)jakies grzechotki,nie za bardzo kolorowe bo dziecko sie rozprasza,polecam mate ale tak pod koniec 3 mca zycia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka z mazur
wklejam ci to z innego forum "- nie ma, nie ma, a kuku!!! - najlepiej jak się wyskakuje kilka razy z tego samego miejsca i nagle z innego - bujanie na kocyku jak na hamaku i na trzy- cztery podrzucamy Go delikatnie do góry - kładziemy Go na łóżku, podłodze, gdziekolwiek, przewracamy na boki i "podgryzamy" żeberka - jak był młodszy uwielbiał "warzyła sroczka kaszkę" i :kizi mizi" z jednoczesnym głaskaniem mojej twarzy Jego rączkami I coś, co Go zawsze rozbawia: jak ktoś macha głową na boki "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka z mazur
- kładzenie dziecka na brzuchu na swoim brzuchu i powoli kołysanie się na boki, - robienie min, - w powietrzu rysowanie znaku nieskonczoności, - chowanie i odsłanianie twarzy, - zabawy językiem, np. wyciąganie go, oblizywanie się, ruszanie na boki - te ćwiczenia podobno pomagają szybciej uczyć się mówić, - masaże, np. przesuwaj obie dłonie na przemian po brzuszku (od klatki piersiowej w dół), rączki: rączka dziecka do góry, kciuk i palec wskazujący drugiej dłoni wokół ramienia małego i przesuwanie w górę i w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 2 ms dziecko akurat
i zabawy grzechotką są nr jeden :) Cieszy się też przy zabawie Akuku i jak się łapie jego rączki. Stukanie w grzejnik też wywołuje radość. A jego samodzielną ulubioną zabawą jest ostatnio nowa umiejętność - wpychanie sobie piąstki do buzi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechotki i przewracanki uwielbia. wszelkie zabawy z rączkami typu kosi kosi łapci tez. na "a kuku" chyba jeszcze nie dosc dobrze skupia wzrok. co jeszcze proponujecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 2 ms dziecko akurat
dmuchanie za pomocą gruszki w twarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym jezykiem to moze i
prawda, ja ze swoim dzieckiem czesto tak robilam, i w wieku 7 miesiecy mowi mama tata i baba. czy to ma zwiazek? nie wiem, ale tez baaardzo duzo do niej mowilismy, opowiadalismy rozne rzeczy i nadal to robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×