Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smok2222222

czy w UK jest potrzebny paszport ???????

Polecane posty

Gość smok2222222

Witajcie. Jadę za 3 tygodnie do UK do pracy, nie mam paszportu. Czy w UK potrzebny mi będzie paszport jako dodatkowy dokument (nie chodzi o przekraczanie granicy), czy wystarczy dowód i prawo jazdy jako drugi dokument? Czy np. banki i urzędy będą wymagać paszportu? Posługujecie się na codzień tylko dowodem czy paszportem też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otdseba
Nie trzeba paszortu. Ja mam tylko 1dokument dowód osobisty i pracuje, mam konto w banku itp. Prawo jazdy weź wymienisz sobie na angielskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smok2222222
dziękuję za odpowiedź, to super że wystarczy tylko dowód :) A jeśli chodzi o prawo jazdy to mam dwa pytania: - czy konieczna jest wymiana na angielskie, na polskim nie będę mogła jeździć??? - czy jak wymienię to polskie muszę oddać??? i czy potem w Polsce mogę jeździć na angielskim czy będę miała obie wersje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30 latkaaaa
Wszedzie gdzie jestem pytaja mnie o paszport np przy zalatwianiu pracy, w bankach. Drugim dokumentem, ktory wymagaja jest dowod. Jak dla mnie paszport to podstawa. Nie wiem jak to sie naprawde ma do przepisow, ale wydaje mi sie, ze osoby, z ktorymi mam stycznosc staraja sie byc bardzo przezorne i ubezpieczone i strasznie chca zobaczyc paszport, potem dowod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz wymieniac prawa jazdy, mozesz jezdzic na polskim jak dlugo ci sie podoba. tego jestem w 100% pewna. gorzej jak zgubisz.. slyszalam, ze przy wymienia zabieraja polskie prawo jazdy, i ze w polsce nie mozna jezdzic na angielksim, nie wiem ile w tym niestety prawdy, moze ktos zweryfikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na prawdę dowód wystarczy
Jesteśmy w unii . To ze niektórzy Anglicy tego nie wiedza to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phoebe20
ja paszportu nie używam, ale czasem potrzebny jest drugi dokument, a prawa jazdy polskiego Ci nie uznają. Za to kartę bankową już tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm to prawda po czesci
prawda po czesci jest, ze nie trzeba wymieniac prawka, ale tylko gdy jezdzisz krocej niz rok, po uplywie roku trzeba wymienic. Tak nawet slyszalam ostatnio w tv w pewnym programie :) ;) Poza tym chyba w wiekszosci firm ubezpieczeniowych placi sie troche mniej za ubezpieczenie auta jesli masz prawko brytyjskie, no i dodatkowo nie masz klopotu, jesli ''wpadna'' Ci jakies punkty karne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30 latkaaaa
niby jestesmy w Unii ale ciagle trzeba miec 1000 dokumentow, przeswietlaja te dokumenty jak tylko moga. ostatnio w banku gosciu pytal sie szefa czy moze uznac moj paszport i dowod! paranoja! prawa jazdy nie trzeba wymieniac, dzwonilam do DVLA. ale oczywiscie zdarzylo mi sie, ze pytano mnie dlaczego nie mam juz angielskiego itd. a z drugiej strony mimo, ze dowiedzialam sie w DVLA to i tak 100% nie moge byc pewna wychodzi na to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak nie maja tego jak sprawdzic jak czesto i dlugo jestes w uk. kiedys bylo tak ze trzeba bylo wymieniac, obecnie juz nie. nie wiem skad takie informacje w tv.. pewnie mowia tak zeby sobie jak najmniej klopotow robic potem w razie wypadkow czy mandatow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×