Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakie badania najlepiej

jakie badanie krwi zrobic? prosze o rade

Polecane posty

Gość jakie badania najlepiej

Od jakiegos czasu nie czuje sie najlepiej, jestem ciagle zmeczona, zdolowana. Chcialam sobie badania krwi szczegolowe zrobic, co byloby najlepsze? Prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnkinin
Podstawową morfologię i badania biochemiczne. A na Maxa nie zwracaj uwagi, on ma na wszystko tę samą bzdurną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
a do badan biochemicznych to co konkretnie? chodzi o te na np potas, magnez itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
zrób podstawowe badania ob morf,cukier chol jak coś wyjdzie nie tak to się bedziesz martwić a jak będzie ok to weź sobie czekoladę i idź na spacer żeby się dotlenić a ,czekolada podniesie poziom cukru i da Ci energie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
czekolada mi nie pomaga, mysle nad terapia... na razie lykam deprim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
a tsh warto byloby zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
a masz powiększoną tarczyce?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max Zander vel Klaun co ty za pierdoły polecasz idz dziewczyno zrób sobie podstawowe badania od lekarza musisz dostać skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
nie wiem ale tez moze byc przyczyna ciaglego zmeczenia a powiem was ze lekarze nie chca dawac badan na nfz, powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
poproś o skierowanie do neurologa on będzie wiedział najlepiej na jakie badania Cie wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
u mnie do nerologa trzeba czekac min 2 msc, a ja chce sobie badania zrobic zeby wiedziec ewentualnie w ktora strone sie leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej idź i zrób
przede wszystkim morfologię, cukier, TSH, magnez, potas, sód, OB, CRP, kwas moczowy, mocznik, keratyninę, Aspat, alat i bilirubinę - sprawdzisz wszystkie podstawowe rzeczy łącznie z wątroba i nerkami. Przy TSH pokusiłabym się też o FT3, FT4 i AntyTPO - bo znam przypadki kiedy TSh wychodzi ok, a inne badania na tarczyce juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
sporo tych badan, moze uda mi sie cos wyprosic od rodzinnego chociaz morfologie.... a np zanizony potas co pokazuje?? w suie nie rozumiem bo np morfologia ogolna za duzo nie pokaze i jak ktos jest np chory to po samej morfo jak wyjdzie dobrze sie nic nie dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej idź i zrób
Objawy niedoboru potasu: 1. Ogólne osłabienie. 2. Upośledzenie funkcji ośrodkowego układu nerwowego objawiające się apatią i nadmierną sennością. 3. Zaburzenia funkcjonowania mięśnia sercowego, zaczynające się najpierw zmniejszeniem jego kurczliwości, a wraz ze wzrostem niedoboru prowadzące do arytmii i ostatecznie zatrzymania akcji serca. 4. Zaburzenia funkcjonowania mięśni szkieletowych i gładkich, począwszy od osłabienia ich siły, po całkowite zniesienie skurczu (np. uporczywe zaparcia). Pierwszym objawem zwiastunowym hipokaliemii mogą być samoistne drżenia i skurcze mięśni szkieletowych, np. uda lub łydki, po intensywnym wysiłku w upalny dzień, świadczące o znacznej utracie potasu z potem. 5. Obrzęki kończyn dolnych. Ja takie badania robiłam gdy sama czułam się osłabiona. Z tego co wiem to rodzinny na pewno nie da ci skierowania na AntyTPO, FT3 i Ft4 bo nie ma takich uprawnień. Ale na chyba wszystkie pozostałe już może dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
dzieki, tylko moi lekarze nie chetnie daja badania, moze powiem, ze mam jeszcze jakies objawy jak sadzisz bo inaczej nie dostane na te badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
duzo placilas za takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej idź i zrób
i poziom żelaza - jego nadmiar jak i niedomiar objawia się osłabieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
a tobie jakie badania wyszly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej idź i zrób
Coś koło 200 zł. Dokładnie nie pamietam. Najdroższe są hormony tarczycy. WPisz w google cennik badań analitycznych i wyskoczy Ci jakis przykładowy - możesz mniej więcej oszacować koszt. A jak lekarze niechętnie dają Ci skierowania na badania to zmień przychodnię. Poszukaj wśród znajomych kogo polecają jako lekarza pierwszego kontaktu i sie przepisz. Mi bez problemu dawali skierowania, ale się przeprowadziłam i nie mam tutaj jeszcze lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej idź i zrób
Mnie wyszło na szczęście/nieszczęście wszystko ok. Więc staram się walczyć ze złym humorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
tak tak wpisalam w google i te koszty za badania mi wyskoczyly i faktycznie tak jak myslalam hormony najdrozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
to ciesz sie, ze wyszly dobrze! ja mialam kiedys na tarczyce badanie ale jednego hormonu i wyszlo gorna granica normy... potas tez wlsnie mialam ponizej normy. teraz mam okres wiec moze jeszcze z tydzien z badaniami poczekam. mam owlosienie wokol brodawek in nad gorna watga moze sobie testosteron jeszcze zbadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"campari34 Max Zander vel Klaun co ty za pierdoły polecasz idz dziewczyno zrób sobie podstawowe badania od lekarza musisz dostać skierowanie" To nie są pierdoły:P.Często moga być ważne:P.Ale wielu o tym nie wie:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania najlepiej
czyli co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przebadana ana
polecam wykupić sobie jakiś pakiet badań w miejscowym centrum medycznym, to najlepsze rozwiązanie, bo w jeden dzień cie przebadają i lekarz oceni twoje wyniki. Ja tak co roku robię w ramach badań profilaktycznych. Wykupuję u nas w Certusie pakiet dla kobiety, dobrany odpowiednio do wieku, kładę się u nich na oddział na jeden dzień i wiem co potrzeba o swoim zdrowiu. To dobra metoda badać się przynajmniej raz w roku, bo można uprzedzić wiele poważnych chorób i wyleczyć je we wczesnym stadium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz badań krwi warto też regularnie badać sobie mocz - badanie moczu jest w stanie wykryć wiele chorób - m.in. cukrzycę, choroby nerek, czy żółtaczkę. Takie badanie można zrobić sobie samemu w domu korzystając z takiego testu https://sklep.domowelaboratorium.pl/product-pol-268-Zdrowie-Complex-URS-10-TEST.html lub standardowo u lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×