Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ewrggggggggggg

Ktoś ma astmę oskrzelową?

Polecane posty

A czy płaciłaś za wypożyczenie? Jeśli tak to ile to może kosztować? Sprawdzam na oterapia.pl i koszt to maksymalnie 3 tysiące, ale sprzęt jest nasz na wiele lat. I tu pytanie, czy lepiej wypożyczać, czy kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syn

Ja nie, ale moja mama kiedy miała raka płuc to mieliśmy koncentrator i z niego korzystaliśmy. Ale mieliśmy z hospicjum taki duży ciężki i głośny sprzęt. O tlenoterapii czytałam w tym czasie i faktycznie natlenianie organizmu ma wiele skutków pozytywnych dla organizmu.

Ja wypożyczałam i za miesiać w Krakowie płaciłam ok 100 zł. Pierwsze pytanie, czy podawanie tlenu ma być doraźne czy stałe. W moim wypadku z tlenu korzystała mama chora na raka płuc. Podawanie tlenu było już na końcowym etapie choroby kiedy wystąpiły duszności. Na brzydko mówiąc nie opłacał się kupować sprzętu bo niestety mama po pierwszym miesiacu zmarła. Więc zapłaciłam za wypożyczenie tylko 100 zł. Jednak w przypadku kiedy tlen ma być podawany regularnie to opłaca się go mieć na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy płaciłaś za wypożyczenie? Jeśli tak to ile to może kosztować? Sprawdzam na oterapia.pl i koszt to maksymalnie 3 tysiące, ale sprzęt jest nasz na wiele lat. I tu pytanie, czy lepiej wypożyczać czy kupić. 

 

Wow, faktycznie dużo jeśli chodzi o wypożyczenie. Więc zdecydowanie lepiej kupić własny, na to wygląda. Przy astmie i zaleceniach stałej tlenoterapii domowej koncentrator jest potrzebny cały czas. Więc koszty wypożyczenia są mało opłacalne. Szczególnie, ze oterapia OLV-C1 jest mobilny i daje sporo możliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, ze ten model oterapia OLV - C1 jest mobilny? Czy można go zabierać na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. 24medyczny.pl/produkt/mobilny-przenosny-aparat-tlenowy-na-baterie-olv-c1 masz dokładną specyfikację tego urządzenia. To, ze można go zabierać ze sobą jeśli jest taka potrzeba i to jest na pewno duży plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Faktycznie zakup urządzenia które jest mobilne na pewno jest wygodniejsze. Czy ktoś ten koncentrator Oterapia ma i może podzielić się o nim opinią? Koszt jest spory więc zanim się zdecyduje chciałbym mieć pewność, że się za chwilę nie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tlen to lek, więc trzeba skonsultować taką terapię z lekarzem. Urządzenia działają na tej samej zasadzie, ale Oterapia ma chyba jedne z lepszych opinii. Więc jeśli się decydować na taki zakup to wybrać dobry sprzęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalecenie było, nawet jakiś czas temu chodziłem do gabinetu z komoro termo baryczną. Ale przez pandemie te terapie musiałem zawiesić. Teraz znów mam silniejsze ataki i chce kupić koncentrator do domu. Wcześniej chciałam Oterapia, ale zakup odłożyłem. Czy nadal ten sprzęt jest wart uwagi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×