Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ,mzb,cbzvc ,\

35 lat i ciaza...

Polecane posty

Gość ,mzb,cbzvc ,\

pod koniec roku koncze 35 lat , niecaly rok temu wyszlam za maz i tak czytam wszystkie posty na temat ciaży i mam dola strasznego, ogromny stres, nie wiem czy powinnam zajsc w ciaze a przynajmniej sprobowac, bo w tym wieku roznie to bywa, czy moze sobie odpuscic, chcialabym ale sie boje i tak odwlekam, tak mi sie zycie ulozylo, ale coz na to poradze, mam cudownego meza ktory juz chcialby miec dziecko a ja...strach mnie paralizuje, od kilku miesiecy o niczym innym nie mysle tylko co zrobi, zaczac sie starac czy juz sobie odpuscic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście, że się starać :)
To tylko w Polsce jest taka szalona presja wieku. Na zachodzie kobiety coraz częściej rodzą piewrsze dziecko po 40-ce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maltaespana
Kobieto, no nie wierzę, już myślisz, że jesteś za stara na ciążę ? Ja mam 31 lat i planuję drugie dziecko dopiero za 2 -3 lata i wcale nie wydaje mi się, żeby to było za późno. Do 40-stki spokojnie możesz. Przecież nawet starsze kobiety nie raz rodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie zastanaiwałabym sie ani chwili dłużej co stoi na przeszkodzie? jeżeli jesteś w miare zdrowa, bo teraz to nikt nie jest zdrowy w 100% to szybciutko zaczynaj ja zaszłam w ciążę i uorodziłam w wieku 34 lat i wsio jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach. zapewne je rozwiej. zrobisz wszelkie badania-tak dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam obie córcie po 30-stce i jak dobrze pójdzie to zamierzamy powalczyć jeszcze o chłopaczka za jakiś czas... także bierzcie się za robotę i powodzenia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wlasnie
jestem w ciazy i mam 35 lat i choc ma juz dwojke dzieci ,ale moje dzieci sa juz duze,czuje sie jak by to bylo pierwsze moje dziecko! przerazilam sie jak sie dowiedzialam a teraz ciesze sie jak szalona i niemooge sie juz doczekac tego malenstwa choc wiem ze przestawi moj poukladany swiat do gory nogami! uwazam ze to jest wlasnie wspanialy wiek na ciaze i na malenstwo.podchodze do tego zupelnie inaczej niz do moich poprzednich ciaz kiedy mialalam 22 lata i czuje ze wlasnie dopiero teraz tak naprawde dojrzalam do dziecka! wiec nie zastanawiaj sie kochana.zycze szczescia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnioslyscie mnie na
duchu, rzeczywiscie chyba zaczne sie starac, moj maz bedzie w niebowziety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokoj z tymi obawami, mloda jeszcze jestes :) Ja tez urodzilam pierwsze (i jak narazie jedyne ;) ) dziecko jak mialam prawie 36 lat. Coreczka ma teraz 2 latka i zdrowa jak rybka, ciaza bezproblemowa, naprawde kazdej kobiecie bym takiej zyczyla :) Nie stresuj sie, nie czytaj zadnych glupich wypowiedzi, bo wg niektorych tutaj 35 lat to juz grob i mogila, otwarta trumna czeka :D... Na zachodzie ponad 60% kobiet rodzi pierwsze dziecko po 30-tce a odsetek tych ktore rodza po 35 roku zycia tez jest spory. Powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×