Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wewet

Czy to prawda że w Niemczech ostrzegają przez radioaktywnym deszczem?

Polecane posty

Gość wewet

Wśród komentarzy internautów do tragedii w Japonii znalazłam wzmiankę od internautki z Niemiec, że tam ostrzega się ludzi przed opadami atmosferycznymi w najbliższych dniach, które mogą być radioaktywne. Ludzie kupują już podobno płyn Lugola. Czy są tu osoby mieszkające w Niemczech lub oglądające niemieckie wiadomości, i mogą to potwierdzić? (Jak słyszycie, polskie zależne od lobby media nie ważą się poważnie poruszyć tematu zagrożenia.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z niemiec
tak ostrzegaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z niemiec
o chmurze radioaktywnej. ale jodu jeszcze nie kaza brac.w razie czego beda go rozdawac w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio oglądałam program o czarnobylu i mimo, ze chmura nad polską była spora i jestesmy stosunkowo blisko od elektrowni to promieniowanie w polsce nie było niebezpieczne. płyn lugola w 86 roku był troche na wyrost podany takze mysle, ze skoro jestesmy tyle tys km od japonii to to promieniowanie nie moze byc wieksze jak w 86 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewet
O rrrany, jest gorzej niż się spodziewałam! To nasze media milczą dlaczego, bo w Polsce ma powstać elektrownia atomowa? A co z naszymi dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boanna
ja też oglądałam film o czarnobylu... a potem dokument o lekarce z podlasia która wykazała ZNACZĄCY WZROST CHORÓB TARCZYCY po incydencie czarnobylskim...Oczywiście w filmie sie pomija te informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boanna
To nasze media milczą dlaczego, bo w Polsce ma powstać elektrownia atomowa? nie. Milczą bo PO forsuje elektrownię, a chmury radioaktywnej nie mozna zwalić na kaczory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z niemiec
meaa no skoro ostrzegaja to chyba nie dlatego,zeby sobie zarty stroic. a poza tym wykryto wieksze promieniowanie,ale nie jest niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boanna to doczytaj sobie, ze problemy z tarczycą (głównie guzki - ja tez mam :) ) spowodowane sa w głównej mierze własnie przez podanie małym dzieciom płynu Lugola, który ma bardzo silne odzdziaływanie na tarczycę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za debilizm
A co ma awaria japońskiej elektrowni po trzesieniu ziemi do budowy elektrowni jadrowej w Polsce? I tak kiedys powstanie....na caęłym swiecie pełno tego i nic sie nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewet
Ano, krótko i do rzeczy. A my pewnie po latach dowiemy się że trzeba było jednak posiedzieć z dzieckiem te kilka dni w domu, ale nikomu się nie chciało nas ostrzec (w odróżnieniu od Niemców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewet
No wlaśnie dzieje się,"co za debilizmie". (Tak na marginesie: masz obrany bardzo wymowny nick.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahuwer
a siedzenie w domu jest bezpieczne?? tzn chodzi mi o to czy przez np mury ścian nie przejdą promienie radioaktywne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka86
Ja jestem rocznik 86 i co, mam niedoczynność tarczycy. W rodzinie nic takiego nie występuje. Bez powodu to się nie wzięło. I wiem, że piłam płyn Lugola bo mama mi mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płyn lugola w tamtym czasie
został podany nam za póżno a te skurwysyny juz piły go o wiele wczesniej zanim wybuchła panika !I teraz bedzie pewnie to samo :O Jak sie zacznie o tym mówić to u nas jak zwykle bedzie za póżno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy prawdy nie mówią
...Dzieci milicjantów piły „atomowe kropelki znacznie wcześniej. Była świadomość zagrożenia, ale PZPR postąpiła tak, jak partia radziecka nie ujawniła prawdy, z najniższych pobudek. Poinformowanie Polaków o niebezpieczeństwie zajęło władzy 36 godzin. Meldunek, który znajduje się teczce obiektowej „Atom w IPN wskazuje, że 27 kwietnia o godz. 21.30 w okolicach Hajnówki i Mikołajek zanotowano nadmierne zwiększenie tła promieniowania naturalnego Na ulice miały wyjechać polewaczki z wodą usuwające radioaktywny płyn. Ale władze nie chciały paniki. Pierwszomajowe pochody przeszły więc ulicami jak zwykle. W prasie nie pojawiły się informacje o awarii. Taka była decyzja Jerzego Urbana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy prawdy nie mówią
a po katastrofie czarnobylkiej umrze jeszcze od 30-60 tys ludzi i przyczyna to własnie pył radioaktywny ....ci ludzie do dziś dnia borykają sie z niewyobrażalnymi schorzeniami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez kitu..............
ja jestem rocznik 85 mi plynu Lugola nie podano, a guzki tarczycy mam tak jak moja mama i babcia. i gdzie Czarnobyl a gdzie Japonia? czy do tego wykresu sa jakies normy? czy tylko tak sobie bedziemy nad nim deliberowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Niemczech, ogladam codziennie wiadomosci i to kilka razy, bo jestem przestraszona sytuacja, ale jeszcze ani razu nie slyszalam zadnego ostrzezenia przed radioaktywna chmura. Japonia jest na drugiej stronie ziemi, radioaktywnosc dopiero zaczyna uchodzic z elektrowni i rozprzestrzenila sie w promieniu 200 km od Fukuhimy. Byc moze dotrze do nas jakis ulamek tego promieniowania, ale mysle, ze nie ma co panikowac. Siedzenie w domu byc moze troche pomoze, ale promieniowanie przenika tez przez sciany, wiec bardzo duzo to nie da jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiecie co piszecie!!!
Cytuję: 'ostatnio oglądałam program o czarnobylu i mimo, ze chmura nad polską była spora i jestesmy stosunkowo blisko od elektrowni to promieniowanie w polsce nie było niebezpieczne. płyn lugola w 86 roku był troche na wyrost podany' - Nie piernicz. Ja jestem pokoleniem popromiennym (rocznik 83) i po Czarnobylu jak wiele dzieci dostałam choroby tarczycy (nikt w mojej rodzinie jej nigdy nie miał). Długie lata jeździłam do IMID i brałam jod w różnych postaciach i nie tylko. Powiedziano mi tam, że nie jestem jedynym ich przypadkiem i że takich dzieci po wybuchu mieli masę. To tylko jeden ze skutków ubocznych, bo choroby były różne. Był ich wysyp po 86.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiecie co piszecie!!!
Też mam niedoczynność. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy troche nie przesadzacie
Wiecie gdzie leży Japonia? Po co siać taką panikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy troche nie przesadzacie
I nie bardzo rozumiem osób które pod żadnym pozorem nie chcą w PL elektrowni atomowej. Co za różnica kochani czy pieprzenie nasza elektrownia czy ta z Ukrainy :) I tak wtedy będziemy świecić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos mi sie wydaje ze w niemcze
miała miejsce jakas awaria i niemcy po cichaczu próbują to zatuszowac bo jak to jest ze ostatnimi czasy promieniowanie przekracza 10 krotnie normy?!:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w niemczech i od wczoraj pada deszcz.ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez słyszałam ze niemcy mają
podwyższony poziom radiacji ....dlatego mieli chyba zamknąć te stare elektrownie .Angela Merkel chciała [przedłużyć ich prace jeszcze na kilka lat ale po Japonii sie z tego wycofała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhdg
Polecam obejrzeć film 'Bitwa o Czarnobyl", tam jest o tajeniu informacji, o tym, że radioaktywna chmura krazyła po całej Europie. My mieszkaliśmy koło wschodniej granicy i nikt nam nie dawał żadnego płynu, nikt nie namawiał do brania jodu. Sadzicieże czasy się zmieniły i nagle wszyscy mówią prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dokładnie tez wiem ze
niemcy mają większe promieniowanie i to w pobliżu granicy a u nas ...skurczybyki twierdzą ,że norma jest ok JAK ZAWSZE ! nic sie nie zmieniło !:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×