Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bianka000011

czy bhcg wzrasta prawidłowo??

Polecane posty

Gość bianka000011

prawdopodobnie jestem na początku 5 tyg ciązy.robiłam testy beta hcg w piątek czyli 18.03 i wynik wynosił 379 dzisiaj, czyli po 72 godz powtórzyłam badanie i wynik wyniósł 1629 byłam dzisiaj również u lekarza i podczas badania usg nie stwierdził ciąży.wypisał mi na jutro skierowanie do szpitala.nie wyklucza, że być może jest to ciąża pozamaciczna i mam mieć jutro powtórzona bete i zrobione usg dopochwowe.czy tak duży wzrost bety jest normalny??czy to już sugeruje że ciąża nie rozwija się prawidłowo??strasznie się martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzrost jest prawidłowy, przy ciąży pozamacicznej raczej wolniej rośnie, a lekarz widział coś w jajowodzie? Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i jakiej długości masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wg. mnie przyrost jest prawidłowy... lekarz nie widział pęcherzyka na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
wzrost jest ok ja badam co 48h wtedy sa najbardziej widoczne wzrosty normy dla tego tyg sa dosc szeroki ale tez ciaza wczesna wiec moze nie byc jeszcze widac pecherzyka ja w 5 tyg mialam bete 2930 a po 48h prawie 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
wiesz 5 tydzien ma 7 dni jesli to poczatek to moze nie byc widac pecherzyka ze spokojem jak mowi moj lekarz moze owulacja sie przesunela i stad cale zamieszanie a moze gin maial stary sprzet i niedowidzial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbggyyyuuuboi98
a mnie w ciąży pozam beta przrastała do 12 tyg prawidłowo a pęcherzyka wciąż nie było...lepiej pójdz do bardzo dobrego lekarza i to jak najszybciej.Twoje zycie może byż zagrożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka000011
ostatnią miesiączkę miałam 16.02 przy cyklach 28 dniowych.nic nie było widać na usg.jajowodów nie sprawdzał(w sumie to miał stary sprzęt do usg).nie poszłabym tak szybko do lekarza gdyby nie to,że bardzo bolał mnie brzuch.miał charakter takich kolek.jakby skręcania w okolicy macicy.nie miałam żadnych plamień jedynie ten ból.zaczął się przed spodziewaną miesiączką (było to ok 25 dc),powtarzał się kilka razy dziennie i dopiero po no-spie mijał a od ok piątku zdarza się 1-2 razy dziennie.jak przed owulacja byłam na usg w prawym jajniku był pęcherzyk dominujący no i teraz częściej bolał mnie prawy jajnik( lewy rzadko kiedy jednak również bolał).nie wiem co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 1. ciąży robiłam betę w 30 dc przy cyklach 28-dniowych... i wynosiła ona wtedy 270, po 48 godz. trochę ponad 700... więc Twoja wydaje się nie być jakaś bardzo niska... u lekarza byłam jednak dopiero w 7 tyg. i wtedy nie było żadnych watpliwości... co do bóli to i ja miałam je spore, szczególnie dokuczał mi taki rwący ból jednego jajnika... także bądź dobrej myśli, moze wszystko jest jednak ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbggyyyuuuboi98
a kiedy robiłas usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg kalkulatora internetowego jesteś w 4 tygodniu i 6 dniu ciąży, jest to taki czas, że lekarz może nie widzieć jeszcze pęcherzyka na usg, ja byłam u lekarza na usg w 4 tygodniu i 3 dniu ciąży i było widać jakąś mikroskpijną kropeczkę, ale mój gin ma nowiutki aparat do usg, na innym aparacie mógłby nic nie zauważyć. To, że boli Cię lewy jajnik, w którym był pęcherzyk dominujący jest jak najbardziej normalne, bo jest w nim ciałko żółte utrzymujące ciążę do czasu powstania łożyska. Wg mnie bez sensu jest to, że lekarz dał Ci skierowanie do szpitala, bo niby po co? Ja poszłabym do innego lekarza za 2-3 dni, wtedy już na pewno będzie widać pęcherzyk, ale serduszka raczej jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka000011
przed ciążą robiłam usg w 13 dc żeby określić moment owulacji i sprawdzić czy w ogóle do niej dochodzi bo miałam wątpliwości(4 miesiące bezskutecznych starań) a jeżeli chodzi o ciążę to usg było dzisiaj .może rzeczywiście aparat był za stary i jej nie wykrył bo ciąża była za wczesna.pójdę do szpitala na wszelki wypadek i zobaczymy co wykażą badania.jeżeli będzie duże podejrzenie ciąży pozamacicznej skonsultuje to z innym lekarzem zanim zgodzę się na zabieg.przy okazji jutro sprawdzę o ile wzrosło bhcg po 24 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka rowerka
bianko nie poddawaj sie odrazu ja w poprzedniej ciąży byłam w 4 tyg i 3 dniu i lekarz nic a nic nie widział natomiast moja kumpela miała w tym samym czasie jakas kropeczke nic przesadzonego a boli cie cos??????? najczestszym objawem pozamacicznej jest bol brzucha ostry czasami kłujący, do tego bol w dole pleców , moga byc wymioty lub goraczka ale nie musi twoja beta jest spora ja w 4 tyg miałam tylko 173 mlU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka000011
bolało mnie już 3 dni przed spodziewaną miesiączką i to bardzo.dostawałam jakby kolki i w czasie jej trwania nie mogłam się nawet ruszyć z bólu.na szczęście ból trwał krótko no i niestety powtarzał się.czy któraś z was miała podobny ból w ciąży??dodam że ten sam ból miewałam bardzo rzadko przed ciążą a co do temp mam w granicach 37,0-37,7st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka000011
wróciłam dzisiaj ze szpitala.przeszłam tam koszmar...wymiotowałam,ciągle straszyli mnie ciążą pozamaciczną jednak beta hcg rosła a po zrobieniu badania usg okazało się, że zarodek jest centralnie na środku macicy a usg dopochwowe wykazało ze ma 4 mm.dostawałam duphaston, no-spe i kwas foliowy jednak nadal boli mnie brzuch.do domu wypisano mi receptę na luteine dopochwowo jednak dawki lekarze nie raczyli mi podać a kiedy zadzwoniłam powiedzieli mi że mam brać po 1 na noc.czy to jednak nie za mała dawka??do kontroli mam się zgłosić za 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×