Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

całkiem serio

jak to jest z zapisami do przedszkola?

Polecane posty

Moje dziecko obecnie ma 2 lata, 3 latka skończy pod koniec stycznia 2012 roku. Chciałabym go zapisac "na zaś" na rok szkolny 2012/2013 ale formularze zgłoszeniowe w obecnej rekrutacji dotyczą roku szkolnego 2011/2012 i dzieci urodzonych w 2008 r., a mój jest z 2009 r. Czy tylko do żłobka da się zapisać na zapas czy do przedszkola także i jak to zrobić skoro w formularzach zgłoszeniowych jest konkretny rocznik a innych formularzy przedszkola nie przyjmują. Mieszkamy w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza zupa
Dobre pytanie, choć mój synek ma dopiero 4 ms to też bym chciała wiedzieć jak na obecną chwilę to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham moje sreduszko, twoja córka jest jak rozumiem z 2008 r. więc z zapisem nie miałaś problemu. Ja wiem ze mogą być przyjęte nawet 2,5 latki, ale nie sądzę żeby mój syn był gotowy na tegoroczny wrzesień. problem dotyczy zapisania "na zaś" na przyszły rok szkolny, tj. od wrzesnia 2012 r. a nie na obecny rok od 09.2011. Chiałabym zaklepac sobie miejsce na rok przyszły o ile to w ogóle możliwe patrząc na treśc formularzy zgłoszeniowych, nie można zmieniac ich treści, dotyczą obecnego roku szkolnego, jedyne co można z nimi zrobić to wypełnić dane dziecka i rodziców. Rozumiem że kaze przedszkole ma to jakoś indywidualnie sprecyzowane, te warunki przyjęć, czy to jakoś odgórnie leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dziecko może chodzić do
przedszkola jak ma 2,5 roku, ale rocznikowo musi być trzylatkiem. Dzieci urodzone w grudniu 2008 roku idą do przedszkola od września jako trzylatki choć właściwie mają nieco ponad 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dziecko może chodzić do
Ja mam dziecko z lutego 2009 roku i nie ma szans na przedszkole w tym roku. Zapisy na rok szkolny 2012/13 będą z początkiem roku 2012 i wtedy będzie dużo miejsca, bo wszystkie 6-latki pójdą do szkoły, więc wtedy pewnie będą przyjmować też dzieci z młodszych roczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko autorko
jest z 2009 roku i do przedszkola może pójść dopiero od września 2012 roku, a zapisy na tenże rok będą dopiero w przyszłym roku teraz możesz zapisać dziecko do żłobka (od września 2011)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też nie da sie zapisać "na zaś"... też mam córkę z 2009 roku i oficjalnie zapisać ją będzie można dopiero w ramach przyszłorocznej rekrutacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko autorko
ale zawsze tak było, że do 3-go roku życia ŻŁOBEK, a powyżej 3 roku życia - PRZEDSZKOLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko autorko
zawsze "rocznikowo";) tak samo jak z pójściem do szkoły, też "rocznikowo";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno, przyjęcia są zawsze od września?? czy np od lutego jako od drugiego semestru tez jest mozliwy zapis?? syn skończy 3 lata w styczniu, we wrześniu bedzie miał 3 lata 8 miesięcy:( troche stratny jest przez swoją date urodzenia, bo wygląda na to że do przedszkola pójdzie jak będzie już prawie 4 latkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dziecko może chodzić do
No właśnie, tak jest z moją starsza córką. Teraz jest w przedszkolu w grupie maluchów/rocznik 2006 i 2005/, ona z początku roku 2006 ma już pięć lat a w grupie dzieci z 2005 roku z grudnia i dopiero 3 latka np. w grudniu skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie gdybam i dopytuje:) znam zasadę ze do 3 lat żłobek, powyżej przedszkole i że nie patrzą się na miesiące tylko rok urodzenia, a przeciez pomiędzy dzieckiem ze stycznia a tym z grudnia jest przepaść - rok różnicy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dziecko może chodzić do
miało być 2006 i 2007 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
A nie możesz zrobić tak, że zapiszesz dziecko na ten rok? Ponieważ nie ma jeszcze 3 lat na 99% go nie przyjmą, tylko wpiszą na listę rezerwową i to gdzieś pod koniec. Wtedy mogłoby "załapać się" na wolne miejsce na początku przyszłego roku i miałabyś ułatwioną sytuację przy przyszłorocznej rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko autorko
niestety, ale jeśli nie uda Ci się jakoś po znajomości, to nie ma szans na przedszkole państwowe od stycznia czy lutego natomiast możesz zapisać dziecko do przedszkola prywatnego, bo większość takich przedszkoli przyjmuje dzieci już od ukończenia 2-go roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyobraź sobie sytuację
mojego dziecka, które jest z rocznika 2006 z grudnia i jako rocznikowy sześciolatek musi iśc w 2012 roku do szkoły razem z dziećmi urodzonymi w 2005 roku. Od niektórych będzie młodsze prawie o 2 lata. Nie ubolewałabym nad tym, gdyby nie fakt, że w tym roku z naszego przedszkola ani jedno dziecko nie odchodzi z 2005 roku do szkoły jako sześciolatek. Rodzice mają wybór. Ale za rok do szkoły pójdzie na raz dwa roczniki /2005 i 2006/ i moje dziecko, nie dość, że będzie musiało uczyć się w liczniejszych klasach, to jeszcze na dwie zmiany!. I tak przez całą szkołę!!! Po prostu rodzice dzieci z rocznika 2006 nie mają wyboru. Nie dość, że dziecko niespełna 6-letnie w szkole, to jeszcze w jakich warunkach! Pierwsze lata szkoły, będą bardzo trudne. Dziecko nie dojrzałe emocjonalnie do szkoły. Ja już zaczynam chorować na myśl o szkole. Nie miałabym nic przeciw, gdyby reforma wprowadzana była stopniowo, tak jak planowali, że co roku idzie jeden rocznik i kolejny kwartał z następnego rocznika, w ten sposób rozładowaliby tłok, ale odeszli od tego pomysłu i teraz puszczają 2 roczniki w jednym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopytaj w przedszkolu czy możesz zapisać dziecko w tym roku tak, by trafiło na listę rezerwową i poszło do przedszkola, gdy zwolni się miejsce wśród 3-latków od II semestru... u nas z tego co wiem nie ma takiej możliwości, jedynie "po znajomości" można posłać dziecko np. od lutego, gdy będzie wolne miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bukka no juz własnie chyba nie dam rady zapisac na ten rok, zapisy się skończyły, mój błąd że tego nie zrobiłam chyba że się myle i jeszcze można zapisać choć wiem że na bank się nie dostanie, musze zadzwonić do któregos z przedszkoli, chciałam wstępnie się tu u was zorientować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraź sobie sytuację to rzeczywiście chora sytuacja, pomiędzy twoim dzieckiem a tymi z 2005 roku to przepaśc emocjonalna:( mam nadzieję że jednak sobie takie maluchy poradzą baderka tak zrobię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko autorko
rekrutacja chyba jeszcze się nie skończyła;) nie wiem jak jest w innych miastach, ale tu gdzie mieszkam zapisy trwają do 31 marca 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w żłobku patrzą trochę na rozwój, mojego malucha przepisali do starszej grupy w żłobku jak się zorientowali, że młodszej się męczy, bo zabawy są takie dla malutkich dzieci(mimo, że dwóch lat jeszcze wtedy nie skończył). w starszej rzeczywiście było mu od razu dużo lepiej. Zaznaczam, że żłobek państwowy. Może w przedszkolach też tak jest? Ja go teraz zapisuję do przedszkola, w październiku skończy 3 lata. W żłobku kierowniczka mi powiedziała, że jak się do przedszkola nie dostanie, to żeby do nich wrócić, chętnie go jeszcze na rok wezmą, ktoś coś z tego rozumie? Niedawno rozmawiałam z kolegą, którego córka jest z grudnia 2007 roku i nadal chodzi do żłobka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zapisy są w tym roku od 1 do 31 marca, więc też jeszcze trwają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie szukam przedszkoli i bede wypełniac formularze, zapisze go na ten wrzesień, pewnie się nie dostanie ale może luty 2012 bedzie realny, choć o państwowe przedszkole w warszawie niełatwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko autorko
no niestety, nie tylko w Warszawie:O problem z przedszkolami i żłobkami to problem ogólnopolski:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na szczęście z przedszkolami nie ma problemu, gorzej ze żłobkiem, bo jest w mieście tylko 1 państwowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×