Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Clematis

OC --> KUPIONE AUTO POMOCY !

Polecane posty

Witam :) Kupiłam samochód, dostałam dowód ubezpieczenia OC wraz z innymi dokumentami. Autko przerejestrowałam, zapłaciłam podatek, czy muszę zawierać NOWĄ polisę OC ?? Czy mogę użytkować auto na ubezpieczeniu BYŁEGO właściciela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OC jest przypisane do
samochodu, a nie do kierowcy. Jak będzie wygasało, to zgłoś się do ubezpieczyciela i przepisz na swoje nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OC jest przypisane do
aha, chyba że zmieniłaś tablice. Wtedy musisz iść do ubezpieczyciela i przepisać to na nowe numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huskwarna
zobacz do kiedy jest ważne i czy jak podpisywałaś umowę to była tam klauzula ,ze zrzekasz sie ubezpieczenia ? jeśli nie było - możesz na nim jeździć do końca ważniści ubezpieczenia jeśli jest - masz tylko 30 dni na ubezpieczenie od nowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to znaczy, że mam udać się do ubezpieczyciela i "tylko" zmienić numer rejestracyjny ? Czy także opłacić od nowa ubezpieczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OC
Po zakupie pojazdu, nabywca może korzystać z polisy zawartej przez poprzedniego właściciela do końca okresu jej trwania lub wypowiedzieć ja w terminie do 30 dni od zakupu samochodu - wtedy będzie zobowiązany do zawarcia nowej. Co do głupot wypisanych wyżej, nie można w umowie kupna-sprzedaży wyłączyć przejścia polisy na nabywcę - wyklucza to ustawa. Ubezpieczyciel posiada już najprawdopodobniej Twoje dane gdyż zbywca jest zobowiązany zawiadomić go o sprzedaży pojazdu (wpisuje m.in. Twoje dane). Jeżeli zamierzasz korzystać z ubezpieczenia do końca okresu na jakie było zawarte, powinieneś się skontaktować z ubezpieczycielem w celu dokonania rekalkulacji składki - czasami trzeba dopłacić jeżeli poprzedni właściciel posiadał np. większe zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huskwarna
bzdura - masz informacje ale nieaktualne . najnowsze przepisy zezwalaja na kupno samochodu wraz z ubezpieczeniem o ile zgodę na to wyrazi włściciel samochodu . w tamtym tygodniu mój syn kupił samochód wraz z ubezpieczeniem i jest to zapisane w umowei . Po skończonym okresie ubezpieczenia poprzedniego włąsciciela - dopiero wtedy sam będzie ubezpieczał samochód . trzeba sietroche orientować w temacie , skoro sie chce udzielać rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OC
Do Huskwarna O jakim przepisie piszesz? Tak się składa, że specjalizuję się w prawie ubezpieczeniowym. Znam aktualne przepisy materialne, propozycje noweli i orzecznictwo. Umową między stronami nie zniesiesz rygoru ustawy - a ta wyraźnie stwierdza, że z chwilą nabycia pojazdu przechodzą na nowego właściciela wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczeniowej zawartej przez poprzedniego właściciela. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huskwarna
może i teoretykiem jesteś - praktyka jednak mówi coś innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skontaktuję się z ubezpieczycielem :) Jutro WAM odpiszę KTO miał rację :classic_cool: Nie mniej dziękuję za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgsf
oc ma racje. wytłumacz ci to mule bo nie trybisz. ktos sprzedal auto dla synalka i zeby mu podkrecic dopisal do umowy cos co itak by dostal (czyli oc ktore było zaplacone). teraz musi auto przerejestrowac i isc do ubezpieczyciela, ten przepisze oc na nowe blachy i wyliczy skladke czy musicie doplacic czy nie. kpw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgsf
z tym mulem to do husgwarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin84w
miałem już sporo samochodów więc napiszę jak to wygląda w praktyce. Po zakupie auta masz 30 dni na wypowiedzenie umowy.Zrób to koniecznie bo inaczej przekalkulują Ci składki i zapłacisz zapewne niemało. Już teraz zacznij sprawdzać oferty ubezpieczalni, przy zakupie OC kieruj się wyłącznie CENĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OC
Marcin ma po części rację ale mam uwagę. Czasami taka opcja się kalkuluje, czasami nie. Jako znająca branże od strony zarówno teoretycznej (wykształcenie), jak i praktycznej (ubezpieczona z tytułu OC od dobrych 7 lat), postaram się przedstawić możliwości jakie powinien rozważyć pytający. 1. Wykorzystać polisę do zakończenia okresu ubezpieczeniowego, co wiąże się czasami z pewną dopłatą (szczególnie gdy nowy właściciel ma niewielki dorobek zniżek) lub odzyskaniem części składki już uiszczonej (jeżeli kalkulacja składki dla nowego właściciela jest korzystniejsza niż dla poprzedniego). 2. Wypowiedzieć polisę w ciągu 30 dni od nabycia pojazdu - to się wiąże z możliwością odzyskania części składki uiszczonej przez poprzedniego właściciela proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu ochrony ubezpieczeniowej. Wtedy konieczne jest zawarcie nowej umowy aby uniknąć przerwania ciągłości ubezpieczeniowej (kary ze strony UFG). To tyle. Wybierając ofertę polisy ubezpieczenia OC należy kierować się ceną gdyż "produkt" oferowany w różnych kwotach u różnych ubezpieczycieli, z założenia jest identyczny - ochrona ubezpieczeniowa sprawcy. Jedyna pułapka, której się wystrzegaj to tzw. podwójne ubezpieczenie. Jeżeli zawrzesz nową umowę bez skutecznego wypowiedzenia poprzedniej (30 dni od zakupu pojazdu bądź na dzień przed zakończeniem okresu ubezpieczeniowego), będziesz zobligowany do zapłacenia obu składek - przynajmniej w rynkowej praktyce (naciągactwo ubezpieczycieli), gdyż prawidłowa wykładnia przepisów prowadzi do kunkluzji, iż nie można zawrzeć 2 umów ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego nawiązującego do rygoru ustawy ale to już odległe od wątkowego problemu wywody ;) Jak masz jeszcze jakieś pytania, pytaj śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak kupilem poprzedni samochod to polisa byla wazna jeszcze 7 miesiecy , takze tylko zadzwonilem do agenta ktory przyjechal do mnie do domu i przepisal oc na mnie oc .OC poprzedniego wlasciciela bylo ze znizkami mimo to ja nie musialem nic doplacac :) Ubezpieczalnia o ile dobrze pamietam to HDI byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam umówić się z ubezpieczycielem i mając ulgę maksymalną mam nadzieję, że nic nie dopłacę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz nie wiem jak w innych ubezpieczalniach , ale mowie Ci autentyczny przypadek jaki mialem , przyszedl przepisal i poszedl , a ja mialem naszykowane dla niego 1400 zl , a on do mnie ze nic nie musze zaplacic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam spieszę z wyjaśnieniem, gdyż już jestem oświecona :classic_cool: POLISA jest ważna do końca okresu, na który została zawarta przez poprzedniego właściciela. Poprzedni właściciel powinien powiadomić ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu. Jeżeli tego nie uczyni ( tego nie wiem ), to "rozsądnym" wyjściem jest osobiste ( czyli ja ) muszę powiadomić ubezpieczyciela o tym, że to JA od dnia takiego i takiego jestem właścicielem auta. Przesłać należy także kopię umowy kupna oraz przy zmianie tablic kopię dowodu rejestracyjnego. hmmm ... Chyba dobrze wszystko zrozumiałam :o Przynajmniej tak mnie poinformował pan w firmie ubezpieczeniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2-3 razy
Wszystko co ci powiedział jest ok i dobrze zrozumiałas.Pamiętaj tylko ze jak ta umowa z której teraz korzystasz bedzie wygasac to; 1.jesli bedziesz chciała zmienic ubezpieczyciela musisz dac 30 dniowe wypowiedzenie obecnemu i wtedy z ostatnim dniem ważnosci polisy musisz ubezpieczyc autko u innego ale tak zeby była ciągłośc. 2.jesli jednak bedziesz chciała dalej byc w tej samej firmie ubezpieczeniowej to nic nie musisz zgłaszac bo oni samoczynnie umowe ta ci przedłużą. 3.Jesli twoje zniżki sa wieksze od znizek poprzedniego własciciela to musisz sie o nie upomniec i zeby nowa składka (ta juz twoja) była wyliczona na podstawie twoich zniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość energiaaa
Wypowiedzenie najpewniej złożyć osobiście w oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Wciąż trzeba pamiętać o tym, by wypowiedzieć umowę gdy się jej dłużej nie chce kontynuować (chociaż to ma się zmieniać). Inaczej czeka nas podwójne OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala77777
Ja miałam podobną sytuację. Kupiłam auto a tam miała jeszcze stare ubezpieczenie. Nie wypowiedziałam jej i wykupiłam nowe ubezpieczenie w http://www.generalidirect.pl/ Potem miałam w starej ubezpieczalni problem nie wie wiedziałam że trzeba wypowiedzieć umowę z ubezpieczycielem. No ale cóż, człowiek uczy się na błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szewojja
Myślę, że w tej chwili Generali oferuje dobre ubezpieczenie samochodu na dobrych warunkach i ze sporymi zniżkami. Ja dostałam 15% zniżki jako młody kierowca i mam assistance wypadkowy w cenie OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To musi być bardzo "MONDRA" :D :D :D firma, skoro daje zniżki ubezpieczeniowe, najbardziej niebezpiecznym kierowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pierwszy raz się ubezpieczasz to prawie wszędzie dostajesz zniżkę misio ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Jak pierwszy raz się ubezpieczasz to prawie wszędzie dostajesz zniżkę misio ;P<<< To, po co ja jeżdżę ćwierć wieku bezszkodowo :( ? x Tyle, że mi w PZU zaproponowali dopłatę kilku złotych do polisy, żebym nie musiał stracić zniżek w razie pojedynczego wypadku. To jest nawet ciekawa opcja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam miałem duży problem ze znalezieniem taniego OC i ostatecznie szukałem przez porównywarkę. Padło na stronę www.ubezpieczamy-auto.pl Z polecenia znajomego tutaj szukałem i jestem zadowolony. Porównują kilkadziesiąt ofert, nie jest to porównywarka ograniczona do 5 polis, a wiem, że takie są niestety...a to w zasadzie nie ma sensu. Dłużej niż kwadrans to na tej stronie nie spędziłem, także szybko poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×