Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaczuszkaaaa

Progesteron wyniki

Polecane posty

Gość kaczuszkaaaa

Witam, dzisiaj rano zrobiłam badanie progesteronu. Dodam że to jest 22 dzien cyklu. Czy wynik 0,414 ng/ml jest wynikiem poprawnym? Prosze o odpowiedź !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wyniku powinnaś mieć podane normy, to raz, a dwa, wydaje mi się, że progesteron robi się w 3-5 dnia cyklu, ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuszkaaaa
Lekarka kazała mi zrobić w 22 - 26 dzień cyklu. A to co mam na wyniku to jest: Badanie Wynik Jedn. Min Max Norma Progesteron Progesteron 0.414 ng/ml Faza folikularna - ng/ml 0.33 1.2 Srodek cyklu - ng/ml 0,48 1,72 Faza lutealna - ng/ml 4,5 17,8 Po menopauzie - ng/ml 0 1,0 Ciaza 1-trymestr - ng/ml 9,3 33,2 Ciaza 2-trymestr - ng/ml 29,5 50,0 Ciaza 3-trymestr - ng/ml 83,1 160,0 Mezczyzni ng/ml Także nie wiem jak to jest ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie progesteronu
należy wykonać 7 dni po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie progesteronu
czy dobrze widzę, że normy w fazie lutealnej są od 4,5 do 17,8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuszkaaaa
Takie mam wyniki z Luxmedu .... 7 dni po owulacji tylko, że hmm ... ja miałam wywoływany okres bo wcześniej nie miałam 5 miesięcy wogóle. Także to może ma jakiś wpływ na taki wynik. Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie progesteronu
czyli masz ewidentnie za niski progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie progesteronu
pytanie czy w ogóle masz owulację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuszkaaaa
Ale ja mam dopiero 20 lat .... Mogę nie mieć owulacji ? Proszę nie dołujcie mnie ... Może właśnie dlatego nie mogę zajść w ciąże... ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie progesteronu
bardzo prawdopodobne, że masz cykle bezowulacyjne, ale spokojnie, nie denerwuj się na zapas;) jeśli lekarz zlecił badanie, to chyba po to by Ci pomóc unormować pracę hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psajdak997
Hej, ja mam Progesteron 21.48 ng/ml Lekarz powiedział, że jest za niski i przepisał mi tabletki Luteinę...mam brać je 2x dziennie co 14 dni od miesiączki. Jak myślicie...po tej Luteinie będzie OK ? ;( Boo jeżeli progesteron jest zbyt niski to mogą być problemy z zajściem w ciąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.....
psajdak997 masz bardzo dobry progesteron ponad normę, dziwny ten lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz niski progesteron, wywoływana miesiączka. Teraz lekarz powinien sprawdzić jaka jest przyczyna tak niskiego progesteronu. Ale spokojnie, spokojnie, kilka lat leczenia i będzie git. Wiem, bo sama tak miałam, obecnie jestem w drugiej cąży. Dobrze, żeby leczenie prowadził ginekolog-endokrynolog. Teraz nastaw się na szereg badań, głównie z krwi. Głowa do góry! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psajdak997
No ja miałam robione badania z krwi..na FSH, Estradiol, Progesteron...Morfologie. TSH, LH- nawet cytologia była robiona i mam gr. II i jest wszystko OK oprucz tego progesteronu właśnie mam napisane 21.48 ng/ml i wyliczył jakoś mi ginekolog od ostatniej miesiączki do dnia robienia badań z krwi i powiedział, że właśnie niski progesteron... no nic - pozostanie brać mi tą Luteinę no i myślę że po jakimś czasie będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psajdak997 poprzedniczka o niskim prog pisała zapewne do Autorki, bo przecież Twój progesteron jest ponad normę, zmień lekarza najlepiej. W jakich dniach zalecił Ci branie? Mam nadzieję, że nie np. od 16dc. Może to zahamować owulację! Luteinę powinnaś mieć zaleconą PO OWULACJI bez określenia konkretnego dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psajdak997
No kazał mi brać co 14 dni od pierwszej miesiączki i później robić przerwe 10 dniową na okres i dalej jak się pojawi miesiączka to czekać znowu 14 dni i tabletke dopochowową brać i to 2x w dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż nóż się w kieszeni otwiera! Nie bierz tak absolutnie! Nie będziesz miała owulacji wcale, jeśli tak zrobisz. Znajdź normalnego lekarza. Luteina wzięta przed owulacją, może ją zablokować i właśnie u Ciebie tak będzie :( W ten sposób w ciążę nie zajdziesz na pewno. Po pierwsze masz progesteron ponad normę, bo norma jest chyba do 17. Ja w ciążę zaszłam przy 9, więc Ty masz podwójnie wyższy. Po drugie luteinę bierze się po owulacji przez maksymalnie 10dni, a nie co 14 dni czy jak on Ci zalecił. Nawet w ulotce jest taka informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psajdak997
Kurcze to ja zapytam się drugiego lekarza...w sumie to się waham i tak i tak i nie wiem czy wziąć ją czy nie. A pierwszą tabletkę powinnam wziąć za tydzień w czwartek tzn. dwie w ciągu dnia...zrobić właśnie przerwę 10 dniową i czekać na miesiączkę-kiedy się ona pojawi w tym dniu wyliczyć 14dni i znowu te 2 tabletki wziąć i tak dalej. Powiedział, że okres będzie też uregulowany po jakimś czasie. I tak robić przez najmniej pół roku a po tym czasie przyjść na wizytę i zobaczy czy coś się zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja droga autorko
lekarz wie co robi miałam identyczny problem co ty niski progesteron i brak miesiączek a skoro brak okresu to brak owulacji i tak w kółko- także brałam luteinę. ale nie poprzestawaj na tym. musisz odwiedzic endokrynologa , żdby zdiagnozowal co jest przyczyną zaburzen hormonalnych- u mnei to były nadnercza i nadwaga. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psajdak997
Tylko, że ja miesiączkę mam normalnie... tylko ten progesteron ajjj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka23
psajdak997 przecież poprzedniczka nie pisze do Ciebie, a do autorki. Wcięłaś się z innym problemem w temat, dlatego załóż osobny, albo idź na forum, na które Cię skierowałam. Masz progesteron PONAD normę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. No więc tak: 28.11 idę do szpitala na szczegółowe badania. Mam nadzieję, że w końcu ktoś powie mi czemu nie mam okresu i mam tak niski progesteron. I mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy i będę mogła starać się o dzidziusia. Także trzymajcie kciuki. Napisze co i jak po badaniach. Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co myślicie o takich wynikach: FSH 4,5 , LUTEOTROPINA 4,9. Prostegeron 14,780. ESTRADIOL 189. Chciałam zaznaczyć ze miesiączka opóźnia mi sie o 12dni, byłam u gienekologa i niby nie stwierdził ciąży. Czekam na następna wizytę z wynikami. Ktoś moze zna sie na tych wynikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×