Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tila sewila

Ile ważą Wasze 3 latki i na którym są centylu ???

Polecane posty

Gość tila sewila

Pytam, bo chcemy zakupić fotelik samochodowy 9-18 kg. i się zastanawiam na jak długo straczy? Teraz maluch ma ponad 4 miesiące....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mama 26 ;;
moj ma 2latkai4miesiace i wazy 15kg, wzrost 104.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tila sewila
czyli starczy nA jakies 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm u nas nie starczył... moja młodsza niebawem skończy 2 lata, ale jeździ od jakiegoś czasu w foteliku do 36 kg... i szczerze nie wyobrażam jej sobie w tym do 18... starsza córka też zaczęła w takim jeździć jak miała ok. 2 lat... no ale to zależy od dziecka, moje akurat do drobnych nie należą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tila sewila
to może lepiej kupic 9-25 kg??? Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jaki wy teraz macie fotelik ??? Ja od razu z tego 0-13 kg przeszłam na 9-36 i jestem zadowolona, te foteliki 9-18 są za małe , nie maja podnoszonego zagłówka i dziecko moze z niego szybko wyrosnąc , bo nie może głowa wystawac ponad zagłówek . My w jednym samochidzie mamy własnie ten 9-36 , a w drugim od 15 kg i chociaż córka 15 kg nie wazy to fotelik biorąc pod uwagę jej wzrost pasuje idealnie i chociaz wiem ze nie będe musiała znowu za rok wyminiac fotelików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córa ma 4,5 lat i wazy niecałe 18kg i 103cm wiec zalezy od dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tammta
Jak twoje dziecko jest na np 50 centylu to to oznacza ze 50 proc dzieci jest od niego grubszych/wyzszych i 50 proc chudszych/nizszych. Nie musisz robić kolejnej statystyki :P Jak twoje dziecko rozwija sie cały czas wzdluż jednego centyla to mozesz założyć że będzie tak dalej. Ja nie rozumię tych ciagłych pytań o wage dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tila sewila
teraz mamy 0-9 kg, ale maly jeszcze 8 kg nie wazy i jakos sie miesci. niby takie glupie pytanie, a jednak marnujesz swoj nieziemsko cenny czas na odpowiedz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma 2 latka i 4 miesiące waży 16 kg i ma 100 cm wzrostu. na razie jeździ w roemerze 9-18 kg. zagłówek ma podniesiony na maxa, jeszcze chwilkę i będziemy wymieniać na kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tammta
A fotelik mamy romer king plus 9-18. Mysle ze kup taki na jaki cie stac. Jak nie usmiecha ci czesto wymieniac fotelika to kup taki z wiekszym przedziałem. Ja uwazam ze im wezszy przedzial tym fotelik lepiej dopasowany do dziecka i lepiej chroni. Jak masz kupowac tani co roku to lepiej kup teraz jeden drozszy z wiekszym przedzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tammta
tila sewila nie mowie ze pytanie jest głupie bo głupich pytan nie ma - ale ze lepsza odpowiedz na swoje pytanie znajdzie w siatkach centylowych a to jakie akurat babki na forum sie trafia to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tila sewila
Generalnie zastanawiam się nad fotelikami ROMER- chyba są dobrte, a na allegro używany można kupić w rozsądnej cenie i podobnie jak Ty tammta uważam, ze im węższy przedział tym wygodniej małemu będzie- według siatek mały będzie miał ponad 3,5 roku jak osiągnie wagę 18 kg, ale czytając wasze odpowiedzi chyba i tak wymienię szybciej na ten od 15 kg. To jeszcze mam jedno pytanie do Was, bo spotkałam się z opisem na aukcji, że niektóre foteliki od9-18 kg są przeznaczone dla dzieci od 1 roku do mniej więcej 4 lat. Patrzyć na to oznakowanie wiekowe czy trzymać się tylko wagi dziecka???? Bo może w grę wchodzi oparcie fotelika, że najlepiej żeby do danego fotelika dziecko już fantastycznie samo siedziało. Przypomnę, że moje dziecko ma ponad 4 ms. Jestem niestety zielona w tym temacie, bo pierwszy fotelik był zakupiony razem z wózkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrr.........
Zawsze mowie ze jak cos jest do wszystkigo, to jest do niczego... i to samo mozna powiedzic o fotelikach : im szerszy przedzial wiekowy tym fotelik gorzej przystosowany. Moja corka ma 2 latka i jezdzi w foteliku 0-18 britax first classe plus... na poczatku jezdzila tylem, teraz juz przodem. Mam nadzieje ze jeszcze nam troche posluzy bo spisuje sie super a corka go uwielbia :) Jest na to szansa bo mala jest drobnej budowy i wazy dopiero 11 kg :) I jeszcze jedno : jesli zalezy Ci na zdrowiu i zyciu dziecka NIE KUPUJ UZYWANYEGO FOTELIKA .... lepszy tanszy (byle z atestami) ale nowy, kupujac uzywany fotelik NIGDY nie bedziesz pewna czy jest w pelni sprawny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tammta
Romera mozna rozłozyc do pozycji półlezącej - nachlenie 45 st. Ale dobrze zeby dziecko samodzielnie siedzialo bo masz wtedy pewnosc ze ma dostatecznie silne miesnie szyi zeby mogło jechać przodem do kierunku jazdy - utrzyma główke przy szarpnięciu. Jak dziecko ma dopiero 4m-ce to koniecznie poczekaj jeszcze ze zmiana. Najlepiej tak dlugo az ten niemowlęcy fotelik bedzie za mały - dla bezpieczenstwa dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tammta
A z tymi przedzialami jeszcze - kg to nie jedyny wyznacznik. Dziecko moze mało wazyc a być wysokie i fotelik tez bedzie do wymiany - poprostu nie zmieci sie w szelkach, zagłowek bedzie za nisko. Zalezy od dziecka naprawde. Mozesz przykac ze te przedziały sa podawane dla dzieci w centylu 50 - dla takich sredniakow. Jak twoje dziecko jest w centylu dużo powyzej 50 ze wzrostem lub wagą to zapewne fotelik bedziesz musiała szybciej zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tammta
i zgadzam sie z grrrrrrr....... - fotelik lepiej nowy. Nie wiesz czy ktos nie sprzedaje po wypadku - po wypadku fotelik zawsze jest do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tila sewila
Ok, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie patrzyła absolutnie na oznakowanie wagowe przy fotelikach , przeciez ten pierwszy kubełkowy fotelik jest niby od 0-13 kg , no moja córka waży 13 kg ale ma 2 lata i 3 miesiące i od prawie 2 lat nie jexdzi w foteliku dla maluchów , bo jak miała 8 misiecy to jej głowa wysawała ponad ten fotelik , a powiedzmy ważyła 9 kg - czyli mieściła sie w normie wagowej tego fotelika. Musisz przede wszystkim przymierzyc dziecko do fotelika. Ja pojechałam z małą do świata dziecka , gdzie jest mnóstwo tych fotelików , poprzymierzałam a potem kupiłam na allegro o połowe taniej niż w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×