Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anetaaaappppp

Czy każdy może nosic soczewki??

Polecane posty

Gość Anetaaaappppp

Czesc Mam pytanie odnoście noszenia soczewek . Byłam prywatnie u okulisty i zamówiła mi soczewki . Gdy założyłam je w gabinecie ciężko mi było określić czy widzę dobrze czy źle (kazala mi sie tylko "rozejrzeć" . Zobaczyłam to dopiero w domu , widziałam źle! Obraz miałam rozmazany i w ogóle słabo widziałam . Czy jest taka możliwość ze ja po prostu nie mogę nosić soczewek czy może były źle dobrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej są źle dobrane, sama noszę soczewki i szczerze mówiąc, albo masz zły promień krzywizny, albo sie nie możesz na początku przyzwyczaić. Może warto pójść jeszcze raz i dopytać się, czy nie sa za mocne lub za słabe te soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaa000
raczej nie,ale każdy lubi nosić sandały:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaaappppp
raczej o przyzwyczajenie tu nie chodzi bo widziałam tak samo jak bez okularów ;) no moze tycko lepiej , ale różnica niewielka Dodam ze mam astygmatyzm i dosyć silna wadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaaappppp
nosiłam je własnie przez okolo 2 godziny ale wiecej nie wytrzymałam "nic nie widząc "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaaappppp
a i dodam ze jak wsadzilam palucha do oka i zaczelam ją dostykac w górę w dól i tak dalej to raz miałam taki moment ze widzialam dobrze przez jakies 2 -3 sekundy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaaappppp
Mam dwie recepty wypisane w tym samym dniu na okulary: op +3,75 +1,75 ,95stopni ol 4,25 +1,75 , 90 stopni na soczewki: op +5,75 - 1, 75 180 stopni ol + 6,0 -1,75 180 stopni Dobrze jest wypisna ta druga patrząc ba okulary? Może ktoś sie zna? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaaappppp
może jednak ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76172676
ja nawet tych symboli nie rozumiem więc ci nie powiem. Jak długo trwała wizyta u tego lekarza? Bo tak naprawdę wizyta o oklusity powinna byc długa i badanie komputerem jest tylko wspomagawcze. Zeby dobrac szkła to zwykle przymierza sie kilka takich w celu testowym, tyle że miedzy każdym przymierzaniem powinno byc dobrych kilka minut odpoczynku dla oka. Inaczej wzrok sie męczy szybko i okulary sa zle dobrane. Kumpel chodził do dobrego oklulisty to wizyta trwała 45 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76172676
Ja z kolei nosiłam zawsze soczewki zgodne idealnie z moja wadą- czyli -2,5 na oba oczy. I na lata nic nie postępowało, widziałam b. dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×