Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niceaa

tanie ogrzewanie

Polecane posty

Gość niceaa

Witam. Interesuje mnie instalacja taniego ogrzewania do domu jednorodzinnego. Jak sądzicie, czy instalacja kotła gazowego to dobry pomysł? Bo ponoć elektryczność się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczów
Zależy jaki dom, jak docieplony jaki kocioł? Ja mam i jestem zadowolony a nie wierzyłem że gazem może być tak tanio i wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 434324324
ja mam zajebiscie tanio= 130 metrów, i wychodzi za gaz - ostatni rachunek był na dwa tysiaki.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczów
U mnie dom 110m , w tym roku sporo zapłaciłem bo małe dziecko było więc grzalem mocno. Za dwa miesiące aż 700 pln w największe mrozy, ale w zeszłym roku za 2 miechy nie przekraczały 500 pln. Trochę też kominkiem dogrzewalem ale takim bez płaszcza. Acha, te rachunki to razem z ciepła wodą i gotowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczów
434324324, a tobie czasem ktoś się nie podłączył pod rurę bo to raczej nie możliwe żeby tyle rachunek był? 900 pln miałem rok po budowie za okres dwóch miesięcy kiedy suszylem tynki i wtedy bez docieplenia dom stał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87878782323
Działkowiczów- ja mam stare okna drewniane, pomysl zanim coś napiszesz. bbylo jednak tu wiele takicj tematów i masa ludzi płaci nawet w lepiej urzadzonych budynkach po 1800 albo więcej na 2 mce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Istnieje w ogóle tanie
ogrzewanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani es
Istnieje ale nie w mieście - ja mieszkam na wsi - mam nowo pobudowany dom 120m ,ocieplony i mamy piec "wszystkopalny" palimy głownie drewnem,które sami robimy w lesie.Praca bardzo ciężka , ale tylko 2 x w roku.Przywozimy kilka przyczep,niemy rąbiemy i palimy całą zimę.Koszt opalani na cały rok - nie więcej niż 500zł.:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczów
Gazem to na pewno 4 razy drożej ale wygoda przynajmniej. 2000 pln na całą zimę gazem to nie tak dużo. W starym domu gazem raczej odpada ale dobrze docieplony to tylko gaz. Dobrze to znaczy poprawnie. Łącznie z wentylacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imira
Gaz, czy elektryczność okropnie ciągną kasę... ja mam kominek z płaszczem wodnym, z Makrotermu, i muszę przyznać, że wychodzi to bardziej opłacalnie niż dawniej, kiedy miałam w domu piec gazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja sie tu z wami nie zgodze, ze ogrzewanie elektryczne jest najdrozsze - fakt zależy jakie. Nie wiem czy ktoś z was słyszał o ogrzewaniu podczerwienia, u mnie juz pół rodziny się przerzuciło na ten system, bo ni trzeba nic serwisować dokupywać itd. Mysle , ze opłąty są porównywalne z gazowym bo na mieszkanko 80 m2 płacimy ok.500zł za 2 miesiące, także nie wiem czy nawet nie taniej, ale za to wygoda jest :). No ale jak tu juz poprzednicy mowili, że opłąty glownie zależą od rodzaju budynku, ocieplenia itd. Fakt faktm nasz budynek jakos rewelacyjnie ocieplony nie jest a opłaty też znosne. Tak więc gdyby ktoś chcial coś wiecej wiedzieć o tym ogrzewaniu to piszcie na maila (antek@wp.pl) albo zerknijcie sobie na strone www.infrapanel.pl tam sie czegos wiecej dowiecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejgrubawos
Jest dobry i tani sposób na ogrzewanie, tzn tani kocioł. Chodzi mi o znalezione kotły Westfalia, które można kupić w Castoramie. Z tego co zauważyłem mają zamontowaną ceramikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniokk
Na jakie kotły postawić by ogrzewanie wyszło ekonomicznie? Zobaczcie - http://www.e-inclusive.pl/Kot%C5%82y-CO.html Macie jakieś konkretne propozycje rozwiązania problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś z was ogrzewa dom bądź zna kogoś kto ma piec i stosuje paliwo z biomasy? Chodzi mi o Pellety czyli paliwo z biomasy z drewna iglastego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicze
Pellet możesz zrobić z każdego drewna, aczkolwiek iglasty faktycznie lepszy, bo trochę bardziej kaloryczny. Ja stosuję, przede wszystkim dlatego, że jest czysto. Cenowo wychodzi korzystnie a popiołu bardzo mało. Za ogrzewanie płacę zdecydowanie mniej, niż sąsiedzi w podobnej wielkości domach, którzy palą olejem opałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość randika
Mamy piec na ekogroszek - kupiliśmy cały zestaw w sklepie e-inclusive. Mieliśmy serdecznie dosyć ogromnych kosztów. Dzięki temu mocno je ograniczyliśmy, a co przy okazji mamy mniej obowiązków, bo piec z podajnikiem i jest cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wysocki
Wiatm. Chciał bym polecić państwu Pellety OLIMP. Z 1 tony naszego produktu pozostaje 2,3kg popiołu. Zazwyczaj z 1 tony węgla pozostaje około 40kg popiołu. Dodatkowo Pellety Stelmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie. A każda paleta jest foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych. Ponadto emisja CO2 w trakcie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie wzrostu, jest paliwem czystym i bezpiecznym, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, popiół może zostać użyty jako naturalny nawóz. Firma STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza. Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus. Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowa byla wyzsza niz 18,00 MJ/kg) Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakupiliśmy z mężem piec na pellet do naszego nowego domku spróbujemy zobaczymy na pewno będzie w naszej kotłowni czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również uważam, że pellety byłyby dobrym rozwiązaniem. Czystość, wygoda, ekologia... To tylko niektóre pozytywy płynące z wykorzystania biomasy w postaci pelletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla222
ja używam pelletów LAVA żeby nie zbankrutować na ogrzewaniu i jestem zadowolona. dodatkowym atutem jest to, że nie brudzą jak ekogroszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammyyy
dom 300 m , ogrzewamy 210 m.Nieekogiczny piec na wszystko my palimy miałem zasypujac raz na dobę.Rachunki.200 m-c jesienią zimią 500.Temperatura w domu 21 stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska24986
My ogrzewamy piecem CO - mamy piec KJ G z Piecbudu. Palimy groszkiem, węglem i drewnem, nie wychodzi drogo, bo piec jest wydajny energetycznie, za groszek też nie płacimy jakichś super wysokich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×