Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość elzuniaw1
cześć dziewczyny Cama_85 - śliczny brzuszek :) martini657 - na opryszczkę mi lekarz wczoraj dał Erazaban, ma inny składnik aktywny niż Zovirax więc to dla mnie przynajmniej ciekawostka bo myślalam ze tylko ten acyklovir się stosuje (czy jak mu tam), posmarowalam i rano nie boli mnie juz tak, jest bezpieczny w ciąży - nawet na ulotce jest tak napisane taka ciekawostka gdybyście potrzebowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- jaki śliczny dzidziuś:) hihi jak byłam u lekarza 2 tygodnie temu, to zachwycałam sie z mężem naszym ślicznym dzieckiem, a lekarz z powagą zaczął się sie przyglądać i stwierdził:" no faktycznie- śliczne to Wasze dziecko. No ale co się dziwić- po takich rodzicach?!" Myslałam , że ze śmiechu to popadamy w gabinecie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczynki :) bardzo bardzo dziękuje:) no brzuszek jak i maluszek rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
EdZiA:)====identyczny chciałam kupić dla beybika do Szwecji ale dziewczyny wyprowadziły mnie z tej myśli...teraz myślę nad takim http://allegro.pl/wozki-dzieciece-4w1-matti-13kg-zaprojektuj-gratisy-i1724023042.html jak już podałam link to dziewczyny, proszę o opinie...z jednego- myślę że słusznie zrezygnowałam pod waszymi sugestiami teraz czekam na dalsze dobre rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki-przepraszam, faktycznie to ten sam:) Odpuszczam go sobie:) hehe rozsan- dziękuję :P oj to roztrzepanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama- brzuszek pięknie rośnie :) Rozsan- jak dla mnie , ten wózek a tamten , to niebo a ziemia :) Nie widziałam go na żywo ale wydaje się mieć to wszystko co powinien mieć dobry wózek, wizualnie jest super i olbrzymi wybór całej tej kolorystyki, od gondoli przez stelaż aż do kółek . Ma chyba to wszystko co Ty chciałaś i to o czym my pisałyśmy. Fajnie jakby dało się go na żywo zobaczyć :) A mnie wczoraj , cały wieczór do północy męczyła potworna zgaga , pierwszy raz w tej ciąży. W południe maleńkie chyba się przekręciło porządnie, bo czułam takie napinanie z prawej strony u góry brzucha i lekkie dotykanie (dziwne uczucie) po pęcherzu z lewej strony i pewnie teraz bardziej napiera u góry bo nie byłam w nocy ani raz siku a to jakiś cud, zazwyczaj biegam 3-5 razy i przez tą zmianę pewnie ta zgaga teraz. Brzuch mam teraz taki nierówny , wypchany bardziej z tej prawej strony , śmiesznie to wygląda :) Z każdym dniem co raz mocniej odczuwam bąbelka , teraz czekam na jego czkawkę to tez jest fajne odczucie, a w sobotę zacznę 20 tydzień czyli połowa :) i kiedy to zleciało , dopiero testy robiłam :) O 7 obudziło mnie piękne słoneczko a teraz już się zachmurzyło do tego jest duszno ale może wreszcie da się coś w ogrodzie zrobić bo przez ten deszcz zapuszczony jest strasznie . W czwartek zaczyna się u nas Rajd Rzeszowski , musimy naszą psinę uwiązać na te dni , co jej sie nie spodoba , ale to dla jej dobra bo będą nam jeździć pod samym domem . Idę powoli nastawiać obiad , dziś ogórkowa i naleśniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jesli chodzi o szkołe rodzenia to chodziło mi o zajecia 10 zajęć po 3 h kazde:) dwa razy w tygodniu. Jesli ktos ma zamelodwanie w Warszawie czy to w innym miescie nie warto przeplacac tych 500 zł, bo te nawet luksusowe szkoly maja bezplatnie dla tych zameldowanych wiec uwazam ze to wyrzucenie w błoto pieniedzy za tą sume można kupić wiele przydatnych rzeczy dla dziecka. Co do kłótni z partnerem:P moze trzabylo inaczej spytać kiedy sie nie kłóciłam?:P haha klocimy sie non stop o byle co i to glownie z mojej winy, oczywiscie sie nie przyznaje:P jestem zbyt dumna:PP do tego mam wrazenie z moja mama ze moj P przechodzi depresje przed porodowa:P ha:P moze mu to przejdzie:P Cama_85 brzunio śliczny:) Jestem po wizycie u ginekologa, mam okropną grzybice dostałam globułki, i maść dla mojego . tak pozatym wporzasiu. Gin powiedział ze grzybica powiekrzyla sie przez ten antybiotyk DUOMOX, to info dla cięzaróweczki ktora tez miala przepisany ten lek. normalnie tak mnie swedzi ze szok. całe majtki ma brudne wkładki nie wytrzymują. horror jakis.;/ do tego smierdzi to. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
ale cisza... :) pewnie obiadki się szykują :) czy któraś z Was zna się może na prawie lokalowym? potrzebuję pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
a cóż tu pisać. :P Martini a jaki masz problem. Opisz może ktoś coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
więc tak wynajmuję mieszkanie w Warszawie, nie chcemy mieszkać z teściami za NIC na świecie, mimo że mają ogromne mieszkanie. Ślubu też nie mamy i nie chcemy. zastanawiam się czy mam prawo ubiegać się o mieszkanie w UM jako samotna matka, czy w ogole mam szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek25
Noo a ja byłam się dotlenić-rowerem pojeździłam. ;) własnie zjadłam trzy placki z jabłkami;p a na obiad robie krokiety z mięsem i kiełbasa z cebulą... do wyboru a wiec bardzo dietetycznie nie ma co:) po powrocie do domku strasznie mnie kuło z prawej strony brzucha ale już ok. Mnie ZGAGA trzyma od paru dni wieczorami. wczoraj kupiłam rennie ale słabiutko pomogło.... no i po za wysypem na twarzy.... ogólnie samopoczucie itp OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
składać pewnie możesz ale kolejki są pewnie ogromne więc pewnie długo się nie doczekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie wróciłam z tesią ze spaceru, byłysmy nad jeziorem karmic kaczki i łabędzie, potem na placu zabaw i teraz wtargałysmy się na to 3p i padłysmy. ciekawe, czy moja królewna dzis zaśnie, ja na pewno :) elżunia dizęki za namiary na preparat. mi na pewno sie przyda, bo miewam opryszczkę niestety, do tej pory stosowałam tylko ostrą paste do zębów. ale dobrze wiedzieć, zę jest lek bezpieczny w ciąży cama śliczny brzusio :) rozsan zgadzam się z kiką niebo do ziemi :) ja chyba go widziałam na żywo. ale niestety nie prowadziłam :) jak przyjedziesz do polski to koniecznie pędź do sklepu żeby go wypróbować. super, ze kolorystyka, stelaż i koła do wyboru. Możesz stwozyć swój własny wózio :) kika ogórkowa i naleśniki :P to dopiero mieszanka, w sam raz dla mnie :D ale niestety nie moge gotować ogórkowej, bo moja córcia ja uwielbia a jest uczulona na wszelki kwas (kiszone, ocet, wasek cytrynowy) i wszystko co ubóstwia leży daleko od niej, nie je nawet swojego ukochanego bigosu :( graszku, ale chyba w ciąży rower nie jest wskazany. ta gdzieś wyczytałam. ok, idę spać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek25 ja słyszałam ,że nie mozna jeździć w czasie ciąży na rowerze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek25
ja się pytałam o jazde na rowerze mojego ginekologa... to powiedział,że mogę jeździć ,że ciąża to nie chorobA. ID E się drzemnąć.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenaaa1975
madzia_mi U mnie przy ostatnej wizycie gin.stwierdziła,że mam stan zapalny,ze to coś pod grzybice podchodzi-dostałam nystatyne w globulkach,podobno jest dobra i nie szkodzi dziecku. Ja czuję się lepiej-brzuch i krzyże nie bolą,no może czasem coś lekko czuję.Czekam cierpliwie na usg za 2 tyg,ale nie ukrytam,że baaaaardzo się boję:( Pozdrawiam Was bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmkwenfjnbrejvnbjiertbgvchkkff
groszku tylko jakbyś nie daj Boże spadła z rowera (na jakiejś dziurze itp) to potem nie płacz,że sie o dziecko boisz. Możesz zacząć krwawić itp,lepiej dmuchać na zimne i być ostrożnym. Kup sobie rower stacjonarny,wystaw na dwór czy taras i tak sobie "jeżdżaj". apropo antybiotyków,to po każdym można dostać jakieś grzybicy czy zapalenia,i to nie tylko w ciąży. Antybiotyki osłabiają flore bakteryjną. Polecam kefiry,naturalne jogurty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmkwenfjnbrejvnbjiertbgvchkkff
groszku tylko jakbyś nie daj Boże spadła z rowera (na jakiejś dziurze itp) to potem nie płacz,że sie o dziecko boisz. Możesz zacząć krwawić itp,lepiej dmuchać na zimne i być ostrożnym. Kup sobie rower stacjonarny,wystaw na dwór czy taras i tak sobie "jeżdżaj". apropo antybiotyków,to po każdym można dostać jakieś grzybicy czy zapalenia,i to nie tylko w ciąży. Antybiotyki osłabiają flore bakteryjną. Polecam kefiry,naturalne jogurty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenaaa1975
Groszek25 Moja koleżanka śmigała na roweże,gin. jej powiedziała,że jeżeli ciąża jest ok to nie ma przeciwskazań,tylko wiadomo,jazda rozważna i ostrożna,aby np. nie upaść. Ja mam pytańko ;czy malowałyście paznokcie na początu ciąży? Czuję sie taka zaniedbana,na głowe odrost co dzień to większy,paznokcie miałam zawsze pomalowane a teraz nie,mam tak ogromną ochotę pomalować a się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
a mi dzisiaj po prostu smutno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogłabys sie owszem ubiegac o mieszkanie jako samotna matka, ale suma twoich dochodow nie moze przekraczac 1500 zł, do tego Twoj facet musial by sie zrzec opieki nad dzieciek a najlepiej nie rejestrowac go jako ojca dziecka, ciezko wiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Groszek25--- zgadzam się z twoim ginekologiem, noja bermuszka w szwecji powiedziała że każda aktywność w ciąży nie zagrożonej jest wskazana , a nawet konieczna. Bedzie się lepiej rodziło. Oczywiście jak przed ciążą leżałaś tylko na kanapie przed telewizorem to w ciąży nie wolno zaczynać biegać, wspinać się i innych cudów, ale z umiarem jak naj bardziej. W Szwecji jak pierwszy raz zobaczyłam kobiete w ciąży z nosem pod brzuchem na rowerze to pomyślałam idiotka. ale bardzo szybko się przekonałam ,że tu prawie wszystkie do samego kńca ciąży uprawiają sporty, pracują. agniesiulka kika79---dziewczyny dziękuję za opinie na temat wózka, faktycznie ten i wizualnie nam się podoba, a i wymiary też ma w porządku..a i cena też nie wiele wyższa od tamtego. Jeszcze ciekawostaka ze Szwecji, jak kobieta urodzi , mężczyzna ma obowiązek iść na pół roku na wychowawcze, zazwyczaj jest to drugie pół roku życia malca ,mama wraca do pracy a tatuś w domu. jeśli nie pójdzie przepadają pieniążki.z wychowawczego...na odojga rodziców każde ma swoje pół roku do wykorzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do malowania paznokci, malowalam paznokcie i maluje, wlosy tez farbowalam farbą bez amoniaku:) i jest git:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - oj biedna Tesia, ja nie mogłabym żyć bez tych kwasic , a to źle wpływa na jej brzuszek czy ma jakieś wysypki ? O tak, połączenie jest zabójcze :P nie ma jak coś słodkiego po kwaśnym :) Madzia-mi -u nas w Rzeszowie wszędzie płaci się za szkoły rodzenia, chyba od 250 do 350 zł. Groszek - no ja myślę że jeżeli wszystko jest dobrze , jeździsz ostrożnie po prostej drodze to korzystaj jeszcze z jazdy rowerkiem . Za jakiś czas już raczej nie będzie wskazany , bo takie podskakiwania na hopkach mogą wywołać skurcze . Tylko pamiętaj , ostrożnie :) Marzenaaa- a dla czego bidulko nie malujesz pazurków , to nie jest zakazane , wiadomo jakbyś wąchała z godzinę lakier to czy ciąża czy nie to moża zaszkodzić a tak to sobie humor poprawisz :) Nie ma co przesadzać bo się okaże że nic nie możemy robić w ciaży. A propo paznokci wreszcie doprowadziłam je do porządku po ogórkach a dziś poszłam zerwać aronię i są fioletowe :P Ja jutro wreszcie jadę po farbę do włosów i wreszcie się doprowadzę do porządku :) Cama - a Ty w końcu zafarbowałaś włosy ? rozsan - fajnie z tym urlopem, dobrze że u nas chociaż teraz jest ten ojcowski urlop, dobre i dwa tygodnie dodatkowego wolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
Madzia_mi poważnie aż tak? to w ogóle nie przejdzie, moj facet w życiu się nie zgodzi żeby dziecko nie miało jego nazwiska... oto Polska właśnie dziewczyny, co do farbowania- czy któraś farbuje na jasny lub popielaty blond? bo ja szukałam takiej farby bez amoniaku ale nie udało się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na rowerze sie bałam jeździć chociaż bardzo lubie, poprostu sobie ubzdurałam że nie wolno i juz a nawet nie pytałam nikogo, ja sama poprostu sie bałam i tyle, ale znam osoby co prawie do końca ciąży śmigały i nic im nie było więc jak groszku chcesz to spróbuj a jak będziesz czuła że lepiej nie to poprostu go odstaw i tyle. a co do wspomnianej wczesniej wysypce to Bogu dzięki nie ma po niej dziś sladu.. ufff... rozsan a co do kłótni z partnerem to daj spokój.. ja dziś wstałam z takim kacem moralnym że szok.. do tej pory poprostu mam straszne wyrzuty sumienia. mój mąż wczoraj tak mnie wkurzył że myslalam że go pobije dosłownie.. nawrzeszczeliśmy na siebie i wogóle.. a najgorsze jest to że moja córcia wszystko słyszała i widziała.. mam poprostu takiego moralniaka z tego powodu.. nie moge sobie darować że przez te cholerne hormony i wogóle daje mojej córci taki przykład że aż mi wstyd poprostu. dziewczyny naprawde mi z tym źle, pokłóciliśmy się już późno wieczorem i ja zaraz małą położyłam spać i przez ten czas co ona z nami na łóżku usypiała nam oczywiście przeszła złość i wogóle i potem już gadaliśmy normalnie i jest wszystko ok, tylko ona nie widziała tego że się pogodziliśmy a tylko to że wrzeszczymy na siebie jak głupki. zawsze obiecywałam sobie nie podnosić głosu przy dziecku i fundować małej takich "atrakcji" jak kłócący się rodzice i co? wszystko wzięło w łep. strasznie tego żałuję ale co z tego. a że mała jest w 100% za mną to oczywicie też krzyczała na tatę i go wyganiała z łóżka. super nie? głupio mi aż jak to pisze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z Warszawy widzę że robimy zakupy w tych samych sklepach :) może się kiedyś umówimy na kawke w Arkadii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×