Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

agniesiulka- ja po poronieniu nie miałam podanej immunoglobuliny... :( przy grupie krwi ABRH- miałam robione badania na przeciwciała ok 12tyg ciąży i teraz niedawno ok 28tyg. i wtedy i teraz wyniki wyszły mi na pograniczu, tzn jak norma była do 4 to ja miałam 3,160... przy pierwszym badaniu lekarz sie nie czepiał, a teraz kazał robić dodatkowe badania. te przy grupie krwi i tPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Dziewczyny mam pytanko , może trochę histeryzuję dziś jak nigdy ale tak mi się dziecko rozpycha , przewracało cały dzień no sa momęty że cisza ale dziś w dużym ruchu i nie wiem czy to od tego ale coś mnie naciska na dół i to trochę pobolewa tzn szyjka od środka czy coś takie ukucia czuję nie wiem jak to dokładnie opisać momętami mi się wydaję że mi dziecko tamtendy nogę wypchało . Czy jest możliwe by mi dziecko aż tak się rozpychało??????? Czy co to może być ?????????? Miał ktoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 trudno zrozumieć co tam ci się dzieje ... może maluch taki energiczny , ale mój synek to taki akrobata że jak ma fazę to tak się kręci że cały brzuch mi się rusza i gdybyś była obok to byś pomyślała że w brzuchu mam Obcego jak w tym filmie i że za moment wyjdzie bo tak szaleje na całego a jak nogę prostuj to pojawia się taki punkt podniesiony jak góra i tak się bawi prostując stopkę i chowając w różnych miejscach :) no mały wariat :) u mnie wygląda bardzo podobnie http://www.youtube.com/watch?v=Ee6wsvGVjUc to nawet dziwne jak chodzi o wasz własny brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Problem w tym że ja się dziś jakoś nie komfortowo czyje , czyję jakieś kucia jakby w szyjce czy coś nie wiem czy to tak dzidzia może mi naciskać na te narządy czy coś . W piątek mam wzytę z położną ale zobaczę jeszcze jak sie jutro będe czuć mam nadzieje że lepiej. A tak jak by ktos se chciał poczytac to tu jest doś fajnie opisana akcja porodowa :-) :-) http://www.childsplay.com.pl/ciaza/?pierwszy-okres-porodu,129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dawno się nie odzywałam bo nie miałam dostępu do neta. Ja po wizycie i jak na razie wszystko ok. Łożysko się troszkę podniosło mały obrócił się więc z szyjką wszystko ok i rozwarcia nie ma więc jak na razie do szpitala nie idę :) miłego dzionka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane. Miśka gratuluję dużego chłopaka :-) Monia mi też mówili w lab. żeby w razie ostateczności napić się wody gdyby mnie bardzo mdliło. A zaznaczę że ja z tych co mi pozwolili na 10 min. spacer do koleżanki. Dla mnie też glukoza nie była najgorsza tylko ten chemiczny posmak w ustach przez 2 godz. blee. A ja nie wiem jakie mój synek ma obecnie tętno bo ostatnie usg miałam 2 miesiące temu, a kolejne za miesiąc. Smerffetka piękny brzusio. Gapp masz rację że nie mają jak sprawdzić ale mimo wszystko cieszę się że byłam w domu, bo jakby mnie wzywali do wyjaśnienia to znowu by się odwlekła wypłata zasiłku, bo szukają każdego możliwego sposobu bo u nas podobno już kasy brakuje w ZUS. Kokosznel współczuję, ale do końca grudnia już nie daleko. Pamiętaj żeby nie głaskać brzuszka bo to nasila skurcze. Aniela ja też od wczoraj czuję takie parcie na szyjkę, i troszkę się wczoraj przeforsowałam to mnie pachwiny bolały. Na razie nie panikuję bo dziś już jest dobrze. Co do ruchów to u mnie jak u Fasolki i na tym filmiku. Chcę to nagrać ale kamera nie łapie mi ostrości z tak bliska, muszę czekać na męża :D I dalej mnie piecze ta skóra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia - ja też dha łykam od 2 trymestru, ira1 - niestety akurat tego modelu nie znam, ale ma koła piankowe - jak dla mnie odpada bo chodniki u nas w opłakanym stanie Ebel - dobrze, że u Ciebie wszystko w porządku Aniela6 - ja bym nie panikowała, dziecko jest coraz większe i tak naprawdę będzie coraz bardziej czuć ciasnotę w brzuchu, mnie wczoraj coś bolały jelita - miałam zagazowane i nawet nie odczuwałam tego, ale dzieciak zaczął się tak rozpychać, że zaczęło mnie wszystko boleć i kłuć i w ogóle wczoraj pierwszy raz w tej ciąży dostałam takiego kopniaka jednocześnie pod żebro i z drugiej strony boku niżej inną kończyną, że naprawdę skuliłam się z bólu i cieszę się, że nie poleciała jakaś seria, czuć ewidentnie, że dzieciaczek sobie rośnie jak na drożdżach a dziś miałam dziwny sen, że urodziłam córkę, ale jakoś 2 dni jej nie widziałam i mąż mi ją przywiózł a ja panikuję, że przecież ja jej jeszcze piersią nie karmiłam i że chyba nie będę mieć pokarmu, mąż natomiast powiedział, że jego brat i bratowa dali jej czekoladę z orzechami do zjedzenia a co do badania krwi i przeciwciał to ja mam arh+ i lekarz ostatnio sprawdzał moją kartę ciąży i zobaczywszy moją grupę orzekł, że żadne badanie dodatkowe nie jest mi potrzebne bo mam + więc zupełnie nie rozumiem tej rozbieżności, która się na forum pojawiła, chyba, że miałyście oznaczone przeciwciała wraz z określeniem grupy krwi, żeby w razie czego dwa razy nie chodzić, a tak to nie wiem o co kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira:xlander ładniejszy jeśli chodzi o moje zdanie!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja od rana w labolatorium ,już wypiłam ten słodki ulepek i czekam. Nie pozwoliły mi pić ,chodzić, tylko mam siedzieć. Dwie godziny w tłoku bo kolejki ogromne w tym labolatorium :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi a może zakład pracy zlecił ZUSowi kontrole? Bo oni mają do czegoś takiego prawo- sami L4 nie mogą sprawdzić ale mogą oficjalna droga zwrócić się do ZUSu o sprawdzenie...:) hehe dlatego ja na emeryturę z ZUSu nie liczę- co ma być to będzie a zamartwianie się że może będzie może nie... nie to dla mnie bez sensu zwłaszcza że jak tak będą wydłużać czas pracy to prędzej padnę trupem w pracy niż dożyje emki :P elzuniaw1 Czekolada z orzechami? :D to się nadaje do kroniki najlepszych snów ciężarnych :) ja też mam pełno takich "kwiatków" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Ale Wy wszystkie jesteście szczuplutkie - tylko brzuchy Wam urosły, a reszta wcale :) Wczoraj byłam z mamą w sklepie i chyba trochę się przeforsowałam, bo wieczorem zaczął mi twardnieć brzuch - na szkole rodzenia nawet co kilka minut, wystraszyłam się nie na żarty, dziś leżę, a wieczorem idę na usg. Proszę trzymajcie kciuki, żebym przyniosła tak samo dobre wieści jak Wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela - ja też takiego uczucia nie miałam, ale gdzieś na forach taki wątek się często przewijał - że rozchodzi się spojenie łonowe, więzadła albo dziecko naciska tak główką, a dziewczyny panikowały i myślały, że dziecko mają już w pochwie i czuły kłucia w szyjce - tak opisywały to uczucie. Połóż się, odpocznij, a jak będzie Cię to niepokoiło, skontaktuj się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena na pewno będzie ok :) po prostu nie możemy zapominać że to już zaawansowana ciąża :P też tak czasem latam jak opętana a potem jak usiądę to czuję że jednak w końcu jestem w ciąży :P Betinka zleci Ci ten czas- ja 2 razy siedziałam w przychodni i naczytałam się gazet :) przynajmniej mieli moje ukochane "charaktery" i to jeszcze o ojcostwie więc było całkiem miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela czytam właśnie tą stronę co podałaś i jest tam trochę herezji :-) a najbardziej wkurzyłam się że kobieta w ciąży powinna przytyć max 9-10 kg, no a ja mam już 12 i ciągle przybywa. Wczoraj waga przekroczyła magiczne 60 kg. Gapp ja jestem na własnej działalności :-) a co do emerytur to masz rację, trzeba odłożyć tyle oszczędności ile się da żeby potem nie klepać słodkiej biedy i liczyć na pomoc dzieci. Elzuniaw ja też mam często takie sny, że okazuje się że nie widziałam dziecka kilka dni od porodu i laktacja mi się zatrzymuje. Ale pisałam Wam już że mam obsesje na punkcie karmienia - walczę z nią, ale mało skutecznie :D Może Wam już pisałam ale ostatnio dowiedzieliśmy się że nasza położna karmiła swoje dziecko do 3 roku życia :D szok. AnaLena na pewno będzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi no akurat z działalnością nie wiem jak jest bo mnie to nigdy nie interesowało :P co do karmienia piersią... mój Mąż był długo karmiony tzn właśnie do 2-3 lat :P nawet to pamięta :P a co do emerytur... a jak nam to zje inflacja? :P nie ma dobrej rady chyba:P ja tam wychodzę z założenia co ma być to będzie :) najważniejsze żeby zdrowie i rodzina była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,a Was tez tak swędzi brzuch.Mnie to od jakiegoś czasu coś tam w nocy swędziało,a od paru dni to się drapie jakbym pchły miała.Brzuch to sobie zdrapałam i teraz to mnie już boli ta skóra i czerwone plamki mam na nim.Smarowałam oliwką,bo może to od naciągania się skóry,ale nic nie daje.Może to jakaś alergia czy coś.Spróbuje jeszcze kąpieli w wodzie z oliwką,może to coś da jak tak sobie trochę w niej poleże.Od wczoraj malutka jakaś bardzo grzeczna jest,nie czuję ,żeby szalała,zazwyczaj to tak koło 18ej to miała swój czas czuwania,a od wczoraj cisza.Ciekawa jestem jak dzisiaj będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena ja az tak szcupło sie nie czuję ale jak patrze na dziewczynki to naprawdę szczuplutkie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati1784 - jeśli swędzi Cię tylko skóra na brzuchu to zapewne od naciągania, mnie okresowo swędzi skóra na brzuchu i trzeba to przeżyć po prostu i nie drap się bo to Ci zupełnie nie pomoże ;-) Mufi - ja też mam obsesję na punkcie karmienia piersią i ciągle mam schizy, że nie będę mieć pokarmu :( przejmuję się tym, że nie mam siary chociaż podobno nie każda kobieta w ciąży musi ją mieć, ale gdybym miała to bym wiedziała, że tam się coś produkuje ;( a wagą się nie przejmuj bo zdaje się, że tak szczupłe dziewczyny jak Ty tyją zwykle więcej w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi kochana ja to juz nawet na wagę nie wchodzę bo boję się spojrzeć co wskazuje waga ,ale niestety dziś mnie to czeka Bo mam WIZYTĘ :) mam na 16 już odliczam godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ira porównując chico i xlandera wolałabym xlandera. Koleżanki które już dzieci mają odradzały chico, i nawet tak sobie rymowały chico plastico :) Pati mnie brzuch swędział tylko na początku od kąt smaruję się fissanem nic mnie nie swędzi a smaruję sie tylko na wieczór, jeśli nie masz widocznego uczulenia to zapewne od naciągania się skóry, nasmaruj brzuch dobrze i poczekaj na efekty Monia miałaś rację że będzie powtórka z glukozy, nie wytrzymałam wczoraj i zadzwoniłam do lekarza - potwierdził norma po obciążaniu 50 g jest do 140 mg i o te kilka jednostek miałam za dużo więc w poniedziałek albo wtorek idę ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl jak tam kochana się czujesz ?? ten fissan jest na rozstępy tak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl - dokładnie tak z tym chicco jest, ale wolałam głośno nie mówić bo tego modelu nie widziałam, ale widziałam kilka innych gdy ludzie spacerowali z nimi i to jest po prostu jeden plastik cama - no to czekamy na wieści z wizyty, dziś USG? a mnie szlag trafi i krew zaleje bo zaczynam kaszleć i gardło mnie boli jak cholera :/ no co za lebioda ze mnie chorowita, ale mam za swoje, że chodziłam boso po płytkach w kuchni i spałam przy otwartym oknie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Mufi Gdzie ty widziałaś tam o tyciu , czy ty wkleiłas całość tego linku bo mi nie chciał sie tu dobrze wkleić ta końcówka . To chodzi o temat : ,,pierwszy okres porodu,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 no własnie nie wiem czy dziś będę mieć usg na ostatniej wizyce pani ginekolog powiedziała ,że zrobimy na nastepnej wizycie czyli dziś wypadałoby zrobić a ona w pokoju ma malutkie usg a takie porządne z pomiarami itp to jest w szpitalu i zazwyczaj w piątki robimy usg wtedy ,ale nie wiem jak będzie bo piątek to 11 listopad ?? kurcze a nie chcę czekac do kolejnej wizyty znowu 10 tygodni bez Usg ... ja chciałąbym dziś już wiedzieć jak się maluszek miewa itp .... więc tak myslę nad tym jak to rozwiążemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama - dziękuję czuję się rewelacyjnie, brzuszek rośnie :) po ostatniej wizycie po ważeniu 6 kg na plusie co u mnie daje już 90 kg, więc już słodyczy nie jem teraz jak mnie ochotka łapie to zajadam zwykłe herbatniki ja usg będę miała dopiero pod koniec listopada bądź na początku grudnia, dokładnie nie wiem bo jeszcze się nie umówiłam TAK, Fissan jest na rozstępy Elzuniaw mnie też już znów coś złapało, od wczoraj smarczę i w gardle drapie, jeśli się dalej rozwinie to będzie już 3 przesiębienie w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl wow tylko 6 na plusie iu mnie pewnie już z 14kg a startowałąm z wagi 65 kg . I co ten Fissan pomaga na rozstępy ?? Bo u mnie juz są paskudy na brzuszku od spodu i zauwazyłam na udach z przodu .. :( brzydko to wygląda ale co z robic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×