Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Helllooo :) ja na nocnym posterunku :D człowiek che a nie może zasnąć wrrrr... Wyszedł mi w posiewie jednak ten paciorkowiec B, dostałam na niego jakiś antybiotyk dopochwowo,globułki taki robiony w aptece. Z tego co widzę głównym jego składnikiem jest Augumentin. Leczenie zaczynam od dzisiaj.. Lekarz stwierdził że spróbujemy go jeszcze zwalczyć. W poprzedniej ciąży wzięłam tylko tuż przed porodem DUOMOX. Dziewczyny piszecie o pomocy nad maluszkiem. Jesli mogę coś poradzić dziewczynom dla których jest to pierwsze dziecko to zaangażujcie mężów/partnerów i ten czas po powrocie ze szpitala spędźcie razem z dzieckiem sami. To jest naprawdę ważny moment w Waszym życiu i warto zaangażować w to tatę Waszego dziecka. Teściowa czy mama wiadomo, dużo pomogą ale Wy też z maluszkiem musicie się "oswoić". No i przede wszystkim nikt się nie będzie Wam wtrącał że nie tak trzymacie dziecko, nie tak kąpiecie, nie tak trzymacie dziecko przy karmieniu itp. Sama wiem jak irytujące potrafią być takie uwagi. Zaufajcie instynktowi. A jak mama albo teściowa chcą pomóc to zawsze mogą obiadek gotowy przynieść, albo coś poprasować :) agniesiulka - ja myślałam że zamorduję normalnie, jak mi dzień po terminie przyszło 12 sms czy już urodziłam :D Mufi - u mnie dziewczynka ostatnio miała czkawkę 4 razy, ale mnie to akurat cieszy bo ona jest tak ułozona że nie zawsze czuję jej ruchy. Co do dziecka to ja przez pierwsze dni po powroci to sprawdzałam czy córka oddych,ale podobno dużo mam to robi :D tojah - haha! dobre z tym fryzjerem :) Sylwka - mi pomógł ten antybiotyk Monural Kokosznel - a co Ty mi tu wskakujesz w kolejkę? ;)) Zaciskaj nogi i wytrzymamy jeszcze trochę, ja do połowy grudnia a Ty do stycznia. Widzisz.. ja mam 2 cm rozwarcia a lekarz powiedział że mogę urodzić równie dobrze jutro jak i za 4 tyg. I ja tej wersji z 4 tyg. się trzymam :D Wsio budiet all right !!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja witam tak raniutko. Pierwsze śniadanko już zjadłam, a teraz słucham sobie muzyczki. Rozsan, pamiętasz, że miałam problem z laptopem... Otóż już nie mam. :D Wkurzyłam się wczoraj i sobie mówię, że ja po studiach informatycznych i nie umiem naprawić.... opierniczyłam samą siebie :P Wlazłam do biosa, poszperałam, poczytałam trochę książkę i naprawiłam. Teraz laptop hula jak nowy. I wszystko działa, dźwięki, kamerka, po prostu miodzio :P Jutro zaczynam 34 tc ciąży, fajnie, wytrzymać jeszcze cztery tygodnie i siup na porodówkę... hihihihi. Mam fajny humorek od wczoraj, mimo, ze tu czy tam boli, ale cieszę się że naprawiłam laptopa. Buziaki dla Was dziewczynki, waszych maluszków i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... Jakie tabletki do ssania moge wziac bezpiecznie w ciazy? Drapie, kluje i boli mnie w gardle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że Doniajulia i ja nie możemy dospać do rana:-) ja już po porannej porcji owsianki(jakoś w ciąży mi smakuje bo wcześniej nie jadałam takich specyfików),dziecko wyprawione do przedszkola, mąż do pracy i znów zaczyna się kolejny taki sam dzień :-) . Oglądam teraz meczyk siatkówki bo mojemu sportowcowi (mój w przeciwieństwie to waszych informatyków jest zapalonym nauczycielem wfu:-) )muszę zdać relację,bo by nie przeżył. Przynajmniej sobie na chłopaków z rana popatrze:-) Donia widzę że Ty niezły szpec jesteś. :-) złota rączka. Fasolka ja mam jeden rożek(zresztą jeszcze u teściowej bo to ona mi go kupiła) .swoją drogą ciekawe kiedy ma zamiar go przynieśc bo chciałabym zobaczyć:-) zresztą jak nic się nie zmieniło to dla dzieciaczków nie trzeba mieć u nas ciuszków bo szpitalne dają. Elzunia co do sexu to też mi się śni po nocach. Chociaż nie powiem czasami mam z tego trochę przyjemności hi, hi. Tojah ale dałaś czadu z fryzjerem :-) babka musiała mieć niezłą minę :-) A i takiego smaka narobiłyście mi tymi mandarynkami że sama musiałam pomimo mojej diety wsunąc parę, ale całe szczęście cukier mi jakoś drastycznie nie skoczył więc ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..............aktualizacja 24.11.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012...............39 -Sylwka.............02.01.2012...............39 -Miśka_22..........03.01.2012...............40 -Kika79.............03.01.2012...............40 -elzuniaw1.........04.01.2012...............41 -Ivona82...........04.01.2012...............41 -Natel111..........05.01.2012...............42 -Aguniek0121.....05.01.2012...............42 -Fasolka 99........06.01.2012...............43 -martini657........06.01.2012...............43 -camilla2011.......08.01.2012...............45 -Madzia_mi........08.01.2012...............45 -kajek20...........08.01.2012...............45 -Sandra 11.........08.01.2012...............45 -smeffetka.........10.01.2012...............47 -Groszek 25.......10.01.2012...............47 -Mufi................11.01.2012...............48 -Lisabell............11.01.2012...............48 -goha24............11.01.2012...............48 -jagódka_1984....12.01.2012...............49 -monia_1983.........13.01.2012............50 -Gapp...............14.01.2012...............51 -docia1986.........15.01.2012...............52 -kokosznel.........15.01.2012...............52 -Aless...............15.01.2012...............52 -betinka1..........17.01.2012...............54 -Alka28.............22.01.2012...............59 -agniesiulka.......22.01.2012...............59 -zoooja............22.01.2012...............59 -ira1................24,01,2012...............61 -rozsan............27.01.2012...............64 -Cama_85..........27.01.2012...............64 -tika27.............27.01.2012...............64 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............66 -pati1784..........30.01.2012...............67 -JulkaZ..............30.01.2012...............67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, ja jestem nieprzytomna betinka1 - oj słodki ten strój, mam mam uwielbia kupować swoim wnuczkom takie różne stroje, myszki, pieski, aniołek chyba też był, zawsze na gwiazdkę coś dostają takiego :) Kat-har-sis - na gardło to chyba tylko tantum verde i można go długo stosować, ja robię tak, że jak z gardłem już lepiej to naprzemiennie stosuję tantum verde i np. hallsy miodowe, u mnie największy problem to suche gardło, które strasznie boli więc ja po prostu muszę coś ciumkać cały czas, choćby guzika żeby ślina była produkowana, a poza tym to pij dużo letnich napojów herbat, ja sobie zawsze robię herbatę w dzbanku wiem co mówię bo już 4 razy w tej ciąży siadło mi na gardło Doniajulia - super, że towarzyszy Ci dobry humor i oby tak do końca ;-) youstta - witaj w klubie paciorkowcowym, ja też się leczę, wyniki wskazały, że wzrost tego paciorkowca jest mierny u mnie więc może akurat sobie pójdzie w cholerę, tyle, że ja od razu dostałam duomox teraz, kurcze mam nadzieję, że to nie zaszkodzi małej :( Gaap - no faktycznie kochana jak wnosiłaś wózek przez okno to nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, ja jestem nieprzytomna betinka1 - oj słodki ten strój, mam mam uwielbia kupować swoim wnuczkom takie różne stroje, myszki, pieski, aniołek chyba też był, zawsze na gwiazdkę coś dostają takiego :) Kat-har-sis - na gardło to chyba tylko tantum verde i można go długo stosować, ja robię tak, że jak z gardłem już lepiej to naprzemiennie stosuję tantum verde i np. hallsy miodowe, u mnie największy problem to suche gardło, które strasznie boli więc ja po prostu muszę coś ciumkać cały czas, choćby guzika żeby ślina była produkowana, a poza tym to pij dużo letnich napojów herbat, ja sobie zawsze robię herbatę w dzbanku wiem co mówię bo już 4 razy w tej ciąży siadło mi na gardło Doniajulia - super, że towarzyszy Ci dobry humor i oby tak do końca ;-) youstta - witaj w klubie paciorkowcowym, ja też się leczę, wyniki wskazały, że wzrost tego paciorkowca jest mierny u mnie więc może akurat sobie pójdzie w cholerę, tyle, że ja od razu dostałam duomox teraz, kurcze mam nadzieję, że to nie zaszkodzi małej :( Gaap - no faktycznie kochana jak wnosiłaś wózek przez okno to nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no wcięło mi końcówkę buuuuu bo pisałam, że w nocy ledwo spałam bo się mała wierciła, a ja miałam kłucie w pochwie i tępy ból i szlag mnie chciał trafić (pierwsza wersja postu była dłuższa i bez przekleństw), a cały dzień też nie było lepiej, Laurka się ciągle wierciła, kopała, bulgotała, przy żebrach smyro-kopała i chciałam się zapytać doświadczonych mam czy to tak jest pod koniec ciąży, że te ruchy dziecka stają się uciążliwe bo ja mam ochotę klepnąć tę moją córcię w pupkę, że mamusię tak męczy przeciwników klapsów uspokajam, że powyższe to tylko żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzunia no niestety jak nunę włoży między żebra to czasami gwiazdy można zobaczyć. W pierwszej ciąży tak miałam teraz na razie jeszcze spokój ale może dlatego że w ogóle jakoś teraz wydaje mi się że ten mój brzuszek jakoś niżej i jakiś mniejszy niż poprzednio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja dziś obudziłam się o 5.00. I czułam się wyspana. Co do bólu gardła: "Ból gardła Niestety - często zwiastuje anginę. Jeśli towarzyszy mu gorączka, koniecznie odwiedź lekarza. Na ból gardła najlepiej działają płukanki. Kilka razy dziennie płucz gardło wodą z solą, sodą oczyszczoną lub naparem z szałwii. Obolałemu gardłu dobrze zrobią okłady z kapusty, zawierającej związki siarki i sól potasową, które przynoszą ulgę w stanach zapalnych. Liście kapusty sparz gorącą wodą, rozbij tłuczkiem do mięsa, przyłóż do szyi i owiń szalikiem na 20 minut. Bezpieczne leki: środki do ssania w dawkach zalecanych na opakowaniu, oprócz tych, na których jest ostrzeżenie przed stosowaniem w czasie ciąży (np. Cholinex)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Mam już dośśćć!!! :-( oszaleje , wczoraj jak pisałam że mnie tak brzu rozbolał i też mi się zrobił tak twardy jak kamień , i tak bolała puszczało co jakiś czas.Nie umiałam sobie miejsca znaleść i poszłam sie położyć , potem wstałam bo już się leżeć niie dało coraz gorzej i do tego rozbolał mnie żołądek i tak na przemian ale to nic bo na koniec nie wiem czy to od tego bólu całego i od twardnięcia mi brzucha , chyba dzidzia mi się wypchała albo co zaczeło mnie boleć ostro w boku jak by od nerki , czy to dziecko może tak naciskać?????????????? to już nie pierwszy raz jak mnie tak w boku boli przy chodzeniu mi się to zdarzało ale brzy bólu brzucha i żołądka???? To nie normalne, spąłam całą noć na tym prawym boku żeby mi się dzidzia tam nie wypychała i nie cisła i troche ulgi ale jeszcze czuję ten ucisk okropny no i pobolewa jak się małe rusza co to może być :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 - a nie możesz gdzieś skoczyć na ktg? jak brzuch twardnieje i bol raz się nasila raz puszcza to mogą to być skurcze. możesz sobi wziąć 2 tabl. no-spy. Ja na takie jazdy z brzuchem dostałam fenoterol i mam spokój elzunia - duomox jest bezpieczny w ciąży. Ja nic "doustnie" nie dostałam. Ruchy po 35tc mogą być słabsze bo dzicko coraz mniej miejsca ma i wtedy bardziej jest takie "rozciągaganie" niż kopniaki :) kat-har-sis - ja sobie płukałam gardło naparem z szalwi i też rozcieńczona wodą utlenioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale to nie tak z tym wózkiem chodziło o to że miał Mąż bliżej z auta a nie że nie wchodzi przez drzwi :P Betinka Manadarynki przy problemach z cukrem są super- niskie IG :) A fakt pokonały mnie krokiety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana (przedpołudnia właściwie) jestem wkurzona, bo chyba nam ktoś się pod licznik podpiął. przedwczoraj w dzień zużyliśmy 1 KW przy praniu, tv i komputerze, w nocy tylko lodówka chodzi i zużyte jest 9 KW- przez noc! a dzisiaj w nocy 3 KW ! a jak miesiąc temu przyszedł rachunek wyższy niż zawsze to mój gadał że nie oszczędzam i tylko tv oglądam... to teraz ma :P pogoda straszna, piję kawkę, polecę na pocztę i cały dzień prasowania- wyprałam wszystkie ciuszki dla małej i jestem przerażona- tyle tego jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
youstta no właśnie nie moge nie robią tu ktg , nic tu nie robią jak pojechałm raz z 3 dniowym bólem w boku to powiedzieli mi że dziecko może mi tak nacskać na jakiś nerw ale żeby chociaż mi usg zrobili nic bo to mogło by być też od nerki bo mniej więcej w tym miejscu lub jakiś zastój nic kompletnie sama jestem wściekła jak ja urodzę szczesliwie w tej szkocji to będzie cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6- to lipa z tą opieką nad ciężarną u Ciebie. :( To nie pozostało Ci nic innego jak się położyć i przeczekać no i jak masz tą no spę to zażyj. Odpoczywaj dużo i będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :).Znowu sobie dzis pospalam,jak moj M. chodzi na nocki to mam problem se spaniem,a potem dlugo spie.Zaraz biore sie za obiadek,a po 15 ide do lekarza. youstta-to moje pierwsze dziecko i odrazu mezowi zastrzeglam,ze jak wrocimy ze szpitala to nie chce zadnych schadzek rodziny(znaczy wiadomo dziadkowie przyjda,ale niech zobacza ,niech sie naciesza i koniec.Wychowanie to moja dzialka).Tak jak piszesz powiedzialam mezowi,ze chce abysmy sie poznali z maluszkiem,i maz chce wziac sobie urlop wiec jego zaangazuje w pomoc.A przeciez jak bede miala jakies zapytanie czy chciala pomocy to sama o nia poprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj napisałam posta z kompa brata i mi wszystko wcieło :( bo chciałam skopiowac na wypadek gdybym nie pamietała hasła i by sie coś namieszalo i zrobiłam ctr+c tak niezgrabnie ze cały tekst sie na c zamienił, biore sie za czytanie a potem odpisze ahhh ale mam dzis do d... dzień z rana, wszystko rpzez ten kochany piec co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Dziękuję za rady :* Tantum verde mam ;) Zadzwoniłam w końcu do lekarza i powiedział, że do ssania to NEOANGIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę dzisiaj pospałam ale się wyspałam za to hehe:) yousta- głowa do góry, ja ten duomox bralam na zapalenie pecherza jakos na poczatku ciazy i po nim dostałam zaostrzenia grzybicy:P to było coś okropnego. Kat-har-sis- mi mój ginekolog pozwala brać do ssania Tamtum Verde. betinka1 i Elzuniaw1 co do seksu:D hehe ja tu już rozmyslam jak wyżyje się po porodzie:P strasznie mi tego brakuje, chęci są ale juz chyba nie ryzykowalabym na ten moment, skurcze i tak mam a orgazm mógłby je pogłebić. martini657 koniecznie to sprawdz! bo jak sie Wam ktoś na serio podłączył to bedziecie kolosalne rachunki płacic:( a Ja odkąd po wizycie mi lekarz zabronił spać na plecach w ogule nie spie;/ jak ja mam sie w nocy kontrolowac? przeciez to nie takie łatwe:( echh,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz zalezy jakie 'funkcje' wozka Ci odpowiadaja, jedni wola z amortyzorami inni bez, jedni stabilne inni lekkie itd. wiec przeanalizuj jaki powinien byc twoim zdaniem wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat-har-sis - mi ten wózek nie pasuje bo nie ma twardej gondoli tylko takie nosidełko i nie da się wpiąć w stelaż fotelika, a wydaje mi się, że będzie to przydatne w pierwszych miesiącach żeby jadąc gdzieś nie dzwigać fotelika tylko podjechać nim na stelażu, nawet w sklepie fajna sprawa, a wiadomo że zakupy robić trza, a mąż sam nie zrobi choćby miał listę bo to ja w głowie mam obiad i składniki i pomysły mi się rodzą patrząc na półki Madzia_mi - super! to mnie kobieto pocieszyłaś z tym duomoxem, szlag by trafił no, a nie bardzo wiem czy mogę od razu po nim te bakterie sobie aplikować bo po tygodniu od kuracji mam zrobić znowu posiew i czy to nie wypaczy wyników a z tym seksem to nie wiem czy sobie tuż przed porodem nie zafunduję coby w naturalny sposób go przyspieszyć ;-) ale to w razie gdyby się wszystko przeciągało, teraz broń Boże nie próbuję, lekarz zakazał więc będę się stosować a odnośnie spania to kurczę zapomniałam dopytać lekarza bo też oczywiście nakazał spanie na lewym boku z wiadomych nam przyczyn, ale jednocześnie kazał polegiwać z pupą wyżej, jak pupa wyżej to poducha pod pupę i wtedy leżę na plecach, i tak sobie myślę czy to dobrze czy źle i czy dzidzia przez to ma dostarczany tlen jak trzeba jagódka_1984 - a ja też mam przygody z tym pisaniem tu Aniela6 - ja na Twoim miejscu poszłabym prywatnie na USG, nie wierzę, że jest to nieosiągalne, a byłabym spokojniejsza, trochę to kosztuje, ponoć od 90 funtów wzwyż (usg 4d), ale albo ufasz tym lekarzom, że jest ok albo robisz badania na własną rękę, innego wyboru nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z was robiła próby wątrobowe ? co to jest dokładnie i jaki jest koszt takich badań ? sesja w ciąży to coś fajnego jednakże przy tylu kosztach trudno się na wszystko zdecydować, chyba zrobię się w niedzielę na bóstwo i zaprzęgnę męża do fotografowania , zawsze to jakaś pamiątka ja dziś po spotkaniu z położną w temacie laktacji i powiązanych problemów, dodatkowo ćwiczenia z oddychania w drugiej fazie - no sporo tego wszystkiego i ciężko spamiętać ale zawsze coś w głowie zostanie jutro podjadę do kliniki w której chcę rodzić , spróbuję spotkać się z zastępcą kier który ma konsylium rano i omówić sprawę mojej cc , położna radzi to w ten sposób załatwić więc spróbuję bo stres w związku z tym czy się uda czy nie spędza mi sen z powiek - mam nadzieję że coś uda się ustalić Madzia_mi to bycza ta kołyska jak drzwiami nie weszła :) Gapp fajnie ze dziś zakupy , napisz co złowiłaś :) ja dziś włączyłam pierwsze z wielu pranie Miśka bo czuję że już tak trzeba , zresztą jeszcze prasownie przede mną i wolę to zrobić teraz jak mam jeszcze na to siłę bo poźniej to już nie wiadomo jak będzie masz rację betinka1 te dni są takie same do znudzenia , czasami to nie wiem jaki jest dzień tygodnia bo to wszystko jedno, koleżanki do mnie piszą " jeszcze tylko jutro do pracy i wekend " dla mnie to cały czas wekend :) już nie rozróżniam , czas mierzę wizytami u gin, kolejna w mikołajki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy któraś miała doświadczenie z kosmetykami pielęgnacyjnymi dla maluchów BOBINI BABY? zastanawiam się nad ich kupnem, teraz na doz.pl jest zniżka z kartą dla mamy i maleństwa Też powoli szykuję się do prania, ale wczoraj koleżanka się do mnie odezwała, że w weekend poszuka jakiś ciuszków i w tygodniu mi podrzuci, więc poczekam aby podzielić kolorystycznie. Gapp to jakich rozmiarów jest ta kołyska ??? ja też mam kołyskę ale jest dużo mniejsza niż standardowe łóżeczka no i co najważniejsze można ją rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka ja kilka lat temu robiłam próby wątrobowe po dłuższym braniu antybiotyku, to jest zwykłe pobranie krwi a ceny nie pamiętam, wiem tylko tyle że nie było to jakoś szczególnie drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×