Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość dederette*
Uwielbiam watróbkę.A paprykę robię z ryżem i mięsem mielonym,albo po meksykańsku; 1/2kg mięsa mielonego 1puszka kukurydzy 1puszka fasoli czerwonej 1puszka pomidorów 1cebula, 30dkg pieczarek 1ząbek czosnku przyprawy;sos tabasko,sól, odrobina cukru,pieprz czarny, papryka słodka, papryka chili, cynamon, kolendra, oregano, kminek Cebulę pokroić w kostkę podsmażyć,wrzucić mięso,pokrojone pieczarki,chwilę smażyć dodać pomidory,fasole,kukurydzę-smażyć 10min.Dodać resztę przypraw(do smaku np. na ostro lub łagodnie) Nadziewać paprykę -piec30-40min w 180st.Sprawdzić patyczkiem-jeśli wchodzi to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już powoli wiosna się
dederette bardzo ci dziekuję😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedielna gospodyni
dziewczyny,napiekłam jak głupia pieczeni rzymskiej,wszystkim się przejadło,co z niej zrobić,żeby się nie zmarnowało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
zamrozic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie:):) Ja pewnie zrobiłabymz tego gołąbki,drobno pokrój,dodaj smażoną cebulkę i ryż,farsz inny ale z pewnością będzie b.smaczny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dynie/cukinie sporo juz doniczkach urosły. Czy przetrwają jeszcze ponad miesiąc w doniczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dederette - to współczuję,u mnie w nocy było 0 teraz jest minimalnie na plusie -nikt nie będzie Ci miał za złe,że wklejasz ciekawe przepisy:) każda z nas chętnie z takich korzysta:) Sylwia- naprawde nie mam pojęcia jak te Twoje dynie przetrwają?Jak masz gdzieś więcej miejsca w ciepłym pomieszczeniu to rozłóż je może na podłodze,by mogły sobie swobodnie stać i rozkładać pędy i listki.A w jakich doniczkach je masz? Dużych,małych?Ja mam ten sam cyrk z pomidorami,rosną na parapecie,ze skrzynek wychodzą - o tej porze to już je do inspektu dawałam,ale przy tych temperaturach nie da rady,więc czekam na cieplejsze dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy najwcześniej będę mogła wsadzic moje dynie o cukienie do gruntu?? Mi się wydaje, że dopiero ok 15 maja. Hmmm do tej pory to moje dynie pewnie mi zakwitną w donicach i będą mega wielkie, Czyli nie uda mi się przetrzymac ich 2 miesiące. a mam je w dwóch dużych donicach, ale przesadze kązdą roślinę w inną donice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia - ja myślę,żeby lepiej nie przesadzać,skoro jak piszesz ma duże doniczki to nie trzeba,dynie,cukiinie itp nie mają dużego systemu korzeniowego.Nie pozostało Ci nic jak dbac o nie i czekać do 15 a nieraz nawet 20 maja,kiedy minie zgrożenie przymrozkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dederette*
Wszystkim Józefkom i Józefom-100lat. Wyczułam pogode ,moje pomdory i papryka mają tydzień. ................KOTLECIKI............... Składniki: - 3 piersi z kurczaka, - 3 duze łyzki mąki pszennej, - 3 jajka, - 3 duże łyżki majonezu, - 3 garście startego żółtego sera, - sól, - pieprz do smaku. Jak przyrządzić? Piersi kurczka pokroić w drobną kostke - dodać pozostałe składniki, wymieszać, przyprawić i smażyć (na patelnie nakladac łyżką). O wiele wygodniej jest gdy "koltety" smażą się w duzej ilości oleju, ale tak aby tłuszcz nie przykrywał ich całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dederette
robię podobnie,tylko zamiast mąki dodaję garść zgniecionych płatków kukurydzianych i 2 łyzki ziaren sezamu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jak pozbyć się plam z dywanu. Chodzi mi o taki puszysty dywan shaggy. Przebarwienia powstały od zwykłego użytkowania. Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny bardzo wam dziękuję
Podpowiedzcie mi czy do żuru lub barszczu białego dodaje się ziemniaki pokrojone w kostkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana zestreowana
kochane pomóżcie w święta przyjeżdżają rodzice mojego narzeczonego do nas na święta jakie dania zaproponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Do dziewczyny jeśli żurek jest na obiad to można dodać kartofle a jak na śniadanie świąteczne to nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! U mnie zimno i śnieżnie ni jak sie to ma do wiosny:( - "załamana zestreowana" - podstawa to dobry żur,galreta wieprzowo,drobiowa tzw.zimne nózki,jajka faszerowane,lub np.pieczeń rzymska faszerowana jajami na twardo,rolada szpinakowo-łososiowa,biała kiełbasa z pieczarkami lub duszoną cebulę w cieście francuskim,sałatka może jeszcze jakaś - to wszystko zależy co rodzice Twojego narzeczonego lubią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny bardzo wam dziękuję
lotta b.ci dziękuję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda dynie i cukinie są w dużych donicach, lecz sporo nasion do jednej doniczki włożyłam. Myśle, żeby każda dynie/cukienie poprzesadzać oddzielnie w po0jemniczki do jogurtach, kefirach. Czy nie zaszkodze im w ten sposób? Co o tym dziewczyny myślicie? ja mysle, że jak kazda teraz bedzie w osobnym pojemniczku, to przy przesadzaniun do gruntu- nie uszkodze za duzo roslin, bede rozcinala pojemniczki, i wraz z ziemią do gruntu wsadze roślinki. A gdy wszystkie były by razem, to rośliny będą na siebie nachodziły i mogę je uszkodzic przy przesadziu w maju - w maju będą one duze. Teraz mają już wysokość 10-15 cm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Więc nie są zbyt duże
jeszcze i śmiało możesz je przesadzic oddzielnie,tylko w nieco większe doniczki niż po jogurtach,bo jak bądą duże to będą sie przewracać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Więc nie są zbyt duże
nie mniej niż 15 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Margolko - jak robisz roladę szpinakowo -łososiową- proszę o przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Margolka -dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich bardzo serdecznie :) posiadam kilka fuksji i po przezimowaniu nie wiem co mam dalej robić ze by mi szybko za kwitły :) czy mam zmienić ziemie, zacząć już nawozić ?? no i co z tymi pędami ktore teraz sie pojawiły usunąć mam jeszcze wile pytań na temat ogrodnictwa do choć na dworze prószy śnieg czeka mnie za nie długo dużo pracy by ogarnąć podwórko ktorym dawno nikt sie nie zajmował :P czy mogę liczyć na cenne rady ?? pozdrawiam Iga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Pelepetko zmień ziemię na taką z nawozem. Postaw roślinę w widnym miejscu , możesz też trochę przyciąć pędy, wtedy fuksja się rozkrzewi .Myślę , że zakwitnie dopiero w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku:)))) lotta - prosze bardzo:) dederette - super fajniasty prosiak,przy następnej imprezie,przy której będę pracować powiem dziewczyną o takim cudaku - to go zrobimy:) - Iga - dziewczyny dobrze radzą,zmień ziemię na ziemię z nawozem,ustaw na parapecie,gdzie dużo jest światła i powinno być ok.I jeszcze możesz (ale to później,gdy odrosty będą nieco sztywniejsze)urwij kilka i wsaź bezpośrednio do ziemi,wyrosną z tego nowe roślinki,tylko zakwitną trochę późno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×