Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość budowlana aaa

czy budownictwo to trudny kierunek?

Polecane posty

Gość budowlana aaa

jakie tam są przedmioty >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toonami
Trudny. Zdecydowanie trudny. Jeśli chce się go studiować powinno się kochać matematykę. Jest jej tam mnóstwo. Oczywiście matematyka nie lubi być sama więc do pary musi się kochać również fizykę. Przedmioty jakich się tam uczysz to np. geometria wykreślna (to akurat przyjemny wyjątek, bo to rysunki), architektura i urbanistyka, matematyka, fizyka, chemia (związana z budownictwem), mechanika teoretyczna, wytrzymałość materiałów, budownictwo (w miarę łatwe ale również wyjątek), konstrukcje stalowe, konstrukcje betonowe, geologia, mechanika budowli, fundamentowanie, geodezja, mechanika gruntów itp. Zalecam porządne przemyślenie wyboru tych studiów, problemy mogą mieć również ludzie po technikach budowlanych. Trzeba się tym naprawdę interesować bo przedmioty mogą szybko ostudzić zapał. Wiem po sobie. Ukończyłam z wyróżnieniem technikum budowlane a z tych studiów zrezygnowałam po 2 latach. To nie było to co chcę robić w życiu. Wybiorę się na jakieś inne studia. Kierunek trudny i wymagający robienia mnóstwa projektów więc jeszcze raz zalecam dogłębne przemyślenie wyboru. Zaznaczę również, że to nie jest tak, że kończy się te studia i robota za 4 tys. Trzeba min. 2 lata spędzić na budowie aby uzyskać uprawnienia budowlane, albo w jakimś biurze projektowym za 1100 miesięcznie. Ale jeśli ktoś lubi i dobrze rozumie matmę i fizykę to da sobie radę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antogona
Budownictwo jest latwe - w koncu to matematyka, czyli podstawianie liczb pod wzor. Chyba lepiej skonczyc bardziej wymagajace studia, gdzie trzeba myslec. Dlatego wybieram sie na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilenkczna
to ty to na serio napisałaś ? ja myślałam że żartujesz hahahha :D matma to podstawianie liczb pod wzory hahahha koorwa dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inż budownictwa
kierunek jest trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka budownictwa
to trudny kierunek, a nawet bardzo trudny, ale jak to się mówi dla chcącego nic trudnego. nie wiem tylko o co wam chodzi z ta matematyką? Matma jest przez pierwszy rok, i polega glownie na całkach i pochodnych, pozniej matmy nie ma az do magisterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po co piszesz takie glupoty? Brat nigdy nie byl orlem z matmy w szkole sredniej, uczyc tez sie nie uczyl zbyt dobrze, ale daje rade na udownictwie. Fakt 1 rok zawalil, ale juz inz ma. Tak poza tym budownictwo to nie tylko biuro projektowe i budowa, masz jeszcze geodezje, wycene gruntow, ocene klasy energetycznej domu i szereg innych rzeczy. Tak to jest jak sie ktos nie zna lub jemu nie poszlo i sie wypowiada jak to jest zle. Mimo wszystko zgodze sie ze dosyc duzo ludzi sie pcha na ten kiereunek i lekki przesyt na rynku jest. Jak chcesz isc na studia gdzie praca bedzie na 100%, to wybierz jakis kierunek elektryczny, elektroniczny, lub informatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hulałwiatr
do studentkabudownictwa: Ty chyba chora, ze matma na 1 roku! matma jest na kazdym roku i co zajęcia! na kazdym kroku, bez tego sie nie obejdzie. no chyba ze sie uczysz na jakiejs wyzszej szkole humanistycznej czy cus:D b slyszalam ze na takiej tez jest budownictow:D porazka. nie ma to jak politechnika-dla orłów! bądzmy dumni:) a nie jakies wyzsze szkoly, po ktorych ludzie i tak nic nie umieja, tylko nic niewarty swistek posiadaja. oj szkoda szkoda. ale po politechnikach spokojnie mozna liczyc na fuche:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego powyżej przedmiot matematyka jest tylko na 1 roku, ale fakt że przewija się w każdym przedmiocie bo trzeba przecież jakoś przekształcać wzory itp. to pisałam ja: studenciara budownictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qeqweqwewq
jesli jestes kobieta to zapomnij, nie chca ich potem przyjmowac, namęczysz się i skończysz jako nauczyciel w techinkum za 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoods
Nie chcę mi się czytać coście popisali ale napiszę ci jak ja na to patrzę. Na budownictwo nie warto iśc chyba że masz taką pasję. Znacznie lepsza jest inż środowiska. Masz te same uprawnienia + dodatkowe. Klikatyzacyjne, instalacyjne lub jakie chcesz. I 2 3 razy więcej roboty. Wykłądowcy też tak myślą i nie raz to usłyszysz. Niestety studenci budownictwa uważają się za lepszych... I zawsze będzie między wami rywalizacja i będą was chcieli gnoiść. Zazwyczaj IŚ ma lepsze wyniki i bardziej się starają. Jeśli nie przeszkadzają ci instalacje lub ścieki. Pracę masz na dzień dobry. A przedmioty są takie same tylko na iś masz chemie itp. na budownictwie zapychacze w stylu ETYKA ?? na chój? Ochrona własności intelektualnej itp. Na budownictwie masz ciut więcej zbrojeń i wytrzymałości. A kto nie wiezy niech wejdzie na portal pracy i tam zawsze jest STUDENT BUDNOWNICTWA LUB INŻ ŚROD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoods
A i co do matmy... no u mnie na inż środowiska przez to kierunek zlikwidowali. Przetrwało 16 osób. Po 1 semestrze i każdy mógł iśc gdzie chciał ja poszedłem na biologie. Tak że jak ktoś pisze żę matmy nie ma to jest głupi. Ludzie mogli zdawać po ile razy kto chciał matmę. A i tak odpuścili bo nie dali rady. A 1 semestr jest naprawdę prosty. Nie ma nic poza całkami i macierzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoods
Autorki i tak jużpewnie nie ma niepotrzebnie się wypowiedziałem... Ale tak jeszcze jedno zdanie. Jak ktoś idzie na polibude na cokolwiek musi się przestawić. Tydzień w tydzień masz jakąś pracę do zaliczenia nie wązne czy to elektronika czy budownictwo. A to masz zaprojektować konktrukcje a to chociażby na elektronice po każdej pracowni zrobić wykresy itd. I to nie jest godzina. W technikum masz tak samo. Sam w dobrym elektronicznym często zarywałem noce. zrobienie pracowni to dzień - dwa. Oczywiście są i takie technika i studia na których huja robisz i masz uzupełnić tablelkę. Ale na pewno musisz się przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traf line
Kochana autorko! Wszystko zależy jaką uczelnie sobie wybierzesz... Znam gorsze uczelnie gdzie luzy są totalne, matematyka tak łatwa, że same piątki mają. Podam może swój przykład, otóż chodziłam do liceum o profilu mat-fiz. Na aturze zdała bardzo dobrze rozszerz matematykę i wybrałam Inżynierię środowiska na AGH. Oczywiście ta uczelnia ma swój poziom... Matma, chemia i takie przedmioty do nauzenia były ok:) ale jeśli przyszło projektowanie, to całkowicie nie widziałam w przestrzeni tego... po prostu nie mam takiej wyobraźni, żeby ogarnąć projekty i planowania-a na BUDOWNICTWIE TO JEST!! wWprawdzie(podobno) w mniejszej ilości ale jednak. No i zrezygnowałam z studiów po miesiącu, bo nie dawałam rady. A co to za inżynier jak nie umie projektować??? ZASTANÓW SIĘ DOBRZE NAD TYM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam, że nie należy do najłatwiejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez bardzo interesuje ten kierunek, inżynieria budowlana w sumie odkąd pamietam mnie fascynowała. Staram się być na bieżaco i czytam artykuły tutaj http://www.inzynieria.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierunek nie jest najłatwiejszy, ale jeśli osoba jest ogarnięta to powinna sobie poradzić. Ja studiuje budownictwo ogóle na UTH Chodkowskiej w W-wie. Szczególnie w sesji jest ciężko, ale zimowa już praktycznie się skończyła także spoko. Czekam jeszcze na ostatnie oceny, ale powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Negatywną stroną mieszkań segmentowych jest to, że mogą wystąpić nieporozumienia pomiędzy mieszkańcami. Oferty takich mieszkań cieszą się wielką popularnością wśród osób, które chcą zdobyć swoją niezależność, a nie jest stać na kupno domu czy mieszkania http://www.krawdom.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja3d
Wysoką jakość naszych prac budowlanych osiągamy dzięki zaangażowaniu doświadczonych fachcownów naszej firmy, a także stosując nowoczesne systemy i atestowane materiały budowlane. http://roslandomdesign.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boisz się że nie dasz sobie rady an studiach? Zapraszamy do szkoły policealnej NOVA Centrum Edukacyjne. U nas nabór na ten semestr jeszcze trwa. Mamy w ofercie wiele kierunków. NIE czekaj, zapisz się już dziś. Zostały ostatnie miejsca w grupach. Więcej informacji na stronie internetowej nova.edu.pl bądź pod nr telefonu 89 512 20 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość f4gg34
Budowa domów Warszawa to usługi, z których warto skorzystać. Dzięki nim można w prosty sposób rozpocząć i zrealizować budowę własnego wymarzonego domu. http://roslandomdesign.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radze uważać bo nie po każdym budownictwie można zrobić uprawnienia budowlane, a to właściwie przepustka do zawodu. Obecnie liczą się nazwy kierunków, ale uczelnia także ma znaczenie więc uważajcie jeśli nie jest to politechnika lub inna renomowana techniczna gdyż może się okazać że lata będą stracone https://uprawnieniabudowlane.pl/wymagane-wyksztalcenie-i-praktyka-zestawienie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×