Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malenstwo19861

ciąża, L4, zmiana umowy

Polecane posty

Gość malenstwo19861

Witam mam pytanie pracuję w firmie od 2007 roku do tej pory miałam umowę zlecenie, natomiast od 1 marca tego roku otrzymałam umowę o pracę na czas określony na okres 1,5 roku. Jestem w ciąży i musiałam iść na zwolnienie lekarskie ze względu na komplikacje ciążowe. Chciałam się dowiedzieć jak zostanie wyliczone mi wynagrodzenie skoro na stronie zus-u pisze, że podlicza się okres z ostatnich 12 miesięcy? czy wynagrodzenie z umowy zlecenia zostanie zsumowane z wynagrodzeniem z umowy o pracę? Dodam jeszcze, że umowę zlecenie miałam jako studentka więc pracodawca nie musiał opłacać składek. z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli faktycznie musisz być na
l-4 to współczuję... umowę masz na 1,5 roku tyle dokładnie będzie trwała ciąża i macierzyński a później pewnie ci już umowy nie przedłużą... wygląda jakbyś czekała na umowę o pracę żeby zaciążyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli faktycznie musisz być na
a kasę liczą faktycznie średnią z ostatnich 12 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdggjh
zaskakujace jest to, ze pracownice zachodza w ciaze gdy umowa zlecenie zmienia sie na umowe o prace ;/ biedni pracodawcy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiizzzzzzzz
to dziwne będziesz dostawać 100% dotychczasowego wynagrodzenia. ja zaszłam w ciążę po 8 miesiącach pracy i mam średnią wyliczaną z trzech ostatnich miesięcy przynajmniej wg naszej personalnej (głównej księgowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli faktycznie musisz być na
100% z średniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
biedni pracodawcy...biedni strasznie:O tak bardzo biedni, ze ciulaja ludzi,nie dajac normalnej umowy o prace tylko kombinuja ze zleceniami:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
do iiiiiizzzzzzzz...to moze niech firma zmieni ta ksiegowa/personalna bo guzik wie o swiadczeniach w ciazy...srednia, jesli zatrudnienie jest krotsze niz 12 miesiecy WYLICZA SIE Z WSZYSTKICH MIESIECY PRZEPRACOWANYCH-w twoim przypadku z 8, a nie 3 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
do malenstwo19861-bedziesz miala wyliczone z 12 miesiecy, niezaleznie od rodzaju umowy-liczy sie 12 miesiecy u DANEGO PRACODAWCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do LunaLunaLuna
Zostaniesz pracodawca pogadamy ;/ tez inaczej myslalam gdy bylam zwyklym pracownikiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
ja uwazam,ze wobec pracownika nalezy byc w porzadku,a nie probowac obejsc przepisy dajac umowy zlecenia w nieskonczonosc...rozumiem poczatek zatrudnienia, ale litosci autorka pisze ze pracowala tak 4 lata!! to jest OK według ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
a,i dla jasnosci - prowadze kadry od okolo 8 lat,obecnie w duzej firmie telekomunikacyjnej..i wiem,jak pracodawcy potrafia oszukiwac pracownikow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiizzzzzzzz
w sumie wychodzi na jedno bo mam stałą wypłatę chyba że są nadgodziny. a wypłat nie rozlicza u nas personalna, tylko główny dział kadrowy. firma jest ogromna ma ponad 140 fili w Polsce. a ponad tysiąc w całej europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat w moim przypadku nie czekałam z ciążą do momentu aż dostanę umowę o pracę, ponieważ u mnie w firmie bardzo mało osób dostaje taką umowę więc się nawet tego nie spodziewałam. O zajście w ciążę starałam się od 2 lat więc nie miałam na to wpływu czy akurat teraz, czy później w nią zajdę. Umowę o pracę dostałam w momencie obronienia dyplomu na studiach więc można to uznać za awans. Dodam jeszcze, że umowę o pracę dostałam już po poinformowaniu pracodawcy o moim stanie błogosławionym. Więc ja nikogo nie wystawiłam. Obecnie jestem w 5 miesiący ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do LunaLunaLuna umowę zlecienie miałam przez cały okres studiów ze względu na to, że pracodawca chciał ominąć prawo i nie płacić składek (podobno za studentów się nie płaci) czy w związku z tym naprawdę wlicza się ta umowa do wyliczenia wypłaty na L4? i czy w tym wypadku dodaje się faktyczny stan wypłaty jaki otrzymyałam i jaki był co miesiąc wypisywany na rachunku? z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×